Corruption within, The - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
100%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 85 razy
Corruption within, The - ocena użytkownika

Post autor: adventurka » 13 września 2021, 13:08

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny
_________________________________________________________________________________________________________________________

Przede wszystkim ładna grafika w stonowanych kolorach. Szczegółowa historia, jednak przyczyny całego zamieszania trochę zbyt proste, bo przy tylu zgonach i zaginięciach spodziewałam się na końcu jakichś fabularnych fajerwerków. Trochę patetyczna ilustracja muzyczna, ale akurat do tematu pasuje. Szczególnie podobał mi się trik z "Psychozy" Hitchcocka - niby wtórne to, jednak wciąż robi wrażenie.

Według mnie słaby punkt gry to sama rozgrywka - zbyt chaotyczna jak na mój gust. Najbardziej brakowało mi jakiegoś dziennika bohatera, bo czasami naprawdę nie bardzo wiedziałam, czego szukam. W trakcie misji głównej zdarzają się jakieś zadania poboczne, a nie zawsze spamiętałam, co kto powiedział. Poza tym gra jest liniowa. Mimo że miałam wszystko, co trzeba, bohater nie chciał czegoś robić, więc często wracałam do różnych lokacji, żeby sprawdzić, czy coś jest możliwe. Dostęp do różnych miejsc bywa odblokowywany w dialogach, więc często przepytywałam bohaterów i znów wracałam do zbadanego wcześniej obszaru. Czasem musiałam badać ponownie różne miejsca, bo na początku nie zaskoczyłam, że wszystkie obiekty trzeba klikać po 2-3 razy, żeby na przykład coś wziąć. Interaktywnych punktów jest dużo, ale ekwipunek wypada dość skromnie (nie ma też możliwości łączenia przedmiotów), więc wszystkie te działania wydawały mi się jakieś jałowe.

W sumie liniowość nie jest dla mnie zaskoczeniem i na ogół mi nie przeszkadza, ale tu rozgrywka jest zbyt krótka. Co z niej by zostało, gdyby okroić ją z powtórzeń? Według mnie ta gra mogłaby być lepsza 6/10.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Corruption within, The”