Nemezis: mysterious journey III - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
25%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
25%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy
Nemezis: mysterious journey III - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 09 lipca 2021, 19:55

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=30#p3488
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Re: Nemezis: mysterious journey III - ocena użytkownika

Post autor: chris85 » 12 lipca 2021, 04:55

Jestem świeżo po ukończeniu tej gry i mam dosyć mieszane uczucia. Mimo, że nie jestem fanem poprzednich części liczyłem na dobrą grę przygodową. Niestety gra jest bardzo średnia.

PLUSY:
- grafika (nie ma się do czego doczepić, gra jest przepiękna, ładnie zrobione postacie i zwierzęta)
- audio

Na tym niestety plusy się kończą :(

MINUSY:
- fabuła (a tak naprawdę jej brak, ta historia w ogóle mnie nie wciągnęła i tak do końca nie wiadomo o co tak naprawdę w tej grze chodzi)
- zagadki (wszystkie zagadki robione w podobnym stylu, często trzeba klikać, a może akurat się uda rozwiązać, niektóre z zagadek wydają się mało logiczne)
- sterowanie (brak opcji biegania, dziwny ruch kamery w czasie rozwiązywania zagadek)
- głos Bogarda (masakra, tak nienaturalny, że nie dało się tego słuchać)
- przejścia między poziomami, brak spójności lokacji
- gra ma kilka bugów, np po wjechaniu windą, nie da się zjechać, trzeba wczytać wcześniejszy save

Daje 6/10. Może trochę zawyżone, ale ze względu na sentyment do tej serii i piękną grafikę przyznaje taką ocenę :)
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy

Post autor: Urszula » 13 lipca 2021, 12:33

Skończyłam grę, ale jeszcze jej nie ocenię. Muszę przejść ją jeszcze raz, bo nie wszystkie zagadki zrozumiałam. Rozwiązałam na zasadzie prób i błędów, a nie dlatego, że dobrze wiedziałam co mam robić. Gdyby nie długie kombinowanie przy dwóch zagadkach, to mój czas gry to raptem 4 godziny. Całość według licznika na Steam zajęła mi troszkę ponad 7 godzin, troszkę słabo.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Post autor: Drenz » 17 lipca 2021, 00:21

Przeszedłem grę na normalnym poziomie i teraz zacząłem na trudnym. Jest to bardzo dobra gra przygodowa/logiczna i póki co zdecydowanie ją polecam. Zagadki są świetnie zaprojektowane i logiczne (nie do końca zrozumiałem tylko jedną w przed ostatnim rozdziale). To nie jest seria The Room, która w większości momentów przechodzi się sama. Niewielka część zagadek będzie wymagała od nas metody prób i błędów (most - spadłem dwa razy i już wiedziałem jakie kolory są bezpieczne), ale w grach przygodowych zdarza się to przecież też dość często, szczególnie gdy brakuje nam hinta. Do tego mamy świetną oprawę audiowizualną i wykreowane miejscówki. To nie są assety kopiuj-wklej, tylko w miarę oryginalne obiekty, które podkreślają niepowtarzalność tytułu. Plusem jest też to, że poziomy trudności różnią się niekiedy zagadkami, więc Nemezis jest na dwa razy :)

Z minusów na pewno jest to głos Bogarda. Aktor zamiast mówić zazwyczaj drze mordę i za bardzo się wczuwa, co brzmi strasznie sztucznie. Napotkane postacie też można byłoby sobie darować. Ponadto natrafiłem na błędy (ale już są naprawione). W trzecim rozdziale, gdy wyjedziemy windą do miejsca docelowego mamy podświetlić odpowiednie punkty, z którymi zetknęliśmy się wcześniej, ale trzy razy obiekt nie reagował na klikanie myszką - musiałem restartować grę i tak 3 razy... Na szczęście potem już obyło się bez problemów i rozdział ukończyłem. Będąc w tym miejscu już nie wrócimy windą na dół - na szczęście na podglądzie można klikać na obiekty i znaleźć odpowiednie konfiguracje. Fabuła poczatkowo enigmatyczna, ostatecznie okazała się rozczarowująca, ale dla mnie liczą się tutaj zagadki, które są świetne. Co prawda nie jest to poziom Quern, ale podoba mi się bardziej od Obduction czy The Witness.

Grę zdecydowanie polecam. 7,5/10
Ostatnio skończone: 12 Minutes, Milo and the Magpies, Through Abandoned: The Underground City
Gram: Primal Light, DragonView, Rum & Gun, Cosmic Express, Darkest Dungeon, The Ascent

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 56 razy

Post autor: earwig11 » 24 lipca 2021, 14:16

Właśnie skończyłem na poziomie trudnym, 12 godzin według Steama, zaraz zabieram się za łatwy by uzbierać brakujące osiągnięcia. Według mnie gra gorsza od Obduction czy Quern, za dużo zagadek polegających na losowym klikaniu by najpierw domyślić się zasad. Tak, wszystkie zagadki mają logiczne wyjaśnienie, ale czasami można w taki sposób wyklikać niechcący rozwiązanie. Zabrakło jakiś małych podpowiedzi w postaci porozrzucanych kartek czy rysunków na ścianach. Przy innych zagadkach czeka nas sporo biegania, czy raczej chodzenia bo twórcy nie przewidzieli innej możliwości. Z tych najmniej ulubionych to wiatraki w 6 rozdziale czy tęczowy most. Nie lubię takich żmudnych i męczących zagadek. Na przeciwnym biegunie są te z ostatniego poziomu, zagadka z kulami magnetycznymi czy ta z generatorami (ale tylko z tymi wewnątrz budynku). Trzeba przy nich się wysilić, bo z bezmyślnego klikania nic wyjdzie.

Historia też nie porywa, npców mogłoby by w ogóle nie być bo nic nie wnoszą do rozgrywki, ale dzięki jednej postaci jest fajne nawiązanie do „Łowcy androidów”. Oprawa audiowizualna wyśmienita, ale nie mamy za dużo czasu na podziwianie widoczków. Dwie, trzy zagadki i skaczemy w zupełnie inne miejsce. Wolałbym, aby te puste przestrzenie byłyby lepiej wykorzystane. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłyby na przykład zagadki do których wiedzę trzeba zdobyć w innych poziomach i do których później trzeba wrócić. Widać tu nie wykorzystany potencjał, chciałbym bardziej spójny i otwarty świat. A tak mamy takie piękne miejscówki, których później już nie zobaczymy.

Podczas rozgrywki nie napotkałem żadnych błędów, ale zanim kupiłem i skończyłem to w międzyczasie ukazały się chyba 2 patche. Brakuje biegania, klawisz ESC nie zamyka menu i nie powraca do gry, za każdym razem trzeba klikać na kontynuuj. Zauważyłem też, że ustawienia graficzne nie robią nic. Z ciekawości zmieniłem z maksa na minimalne, gra wygląda znacznie słabiej, a klatek nie przybywa. Nie wiem czy to błąd w grze czy tylko u mnie. 7/10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nemezis: mysterious journey III”