SPQR: the empire's darkest hour - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
100%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 94 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy
SPQR: the empire's darkest hour - ocena użytkownika

Post autor: adventurka » 24 kwietnia 2020, 16:18

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

_________________________________________________________________________________________

Stara gierka z 1996, dość wymagająca pod względem językowym, bo nie ma polonizacji, a dokumentów jest wiele. W grze trzeba bardzo uważnie czytać, bo bez tego nie wiadomo, dokąd iść i nie mamy podpowiedzi do zagadek.

Program rejestruje rozgrywkę w czasie rzeczywistym, co zauważyłam trochę za późno. Początkowo w niektóre miejsca trafiałam przypadkiem, a zagadki rozwiązywałam metodą prób i błędów. Kiedy już się nad nimi namęczyłam, w dokumentach pojawiały się wskazówki, które podpowiadały mi te kroki, i odkryłam sposób przyspieszania czasu w grze. To było z mojej strony wyważanie otwartych drzwi, ale wniosek nasuwa mi się jeden - albo przed rozpoczęciem gry trzeba uważnie przestudiować manual, albo przyłożyć się do czytania zwojów, które zaraz na początku znajdujemy w pracowni w kanałach.

Mimo obecności interaktywnej mapy, w grze jest wiele wędrowania po planszach, a przejścia między nimi czasem bywają irytujące, bo zmieniają punkt widzenia i tracimy orientację. Plansze są dość puste (w sensie brak punktów interakcji), ale można wyświetlić w dokumentach dużo informacji o budowlach, historycznych osobach i zdarzeniach. Wydaje mi się, że to gra głównie dla zainteresowanych starożytnym Rzymem. Dla mnie to 6/10.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „SPQR: the empire's darkest hour”