Hamlet - mini recenzja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 11251
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 146 razy
Płeć:

Hamlet - mini recenzja

Post autor: Urszula » 31 sierpnia 2014, 15:18

HAMLET
Autorka: Klariska

Hamlet to humorystyczna gra przygodowa rosyjskiego studia mif2000. Nasza przygoda rozpoczyna się w momencie gdy główny bohater, naukowiec cofa się w czasie i ląduje niechcący swoją machiną na nieszczęsnym Hamlecie. By ratować bieg historii główny bohater wciela się w rolę Hamleta i kontynuuje jego poczynania.
Obrazek
Gra utrzymana jest w podobnym klimacie jak seria Samorost czy Machinarium. Jest to gra typu point&click. Nie posiadamy schowka. Wszystkie zagadki rozwiązujemy w danej lokacji, wykorzystując przedmioty które są pod ręką. Gdy uda nam się rozwiązać jakieś zadanie przechodzimy do kolejnego aktu. W Hamlecie czeka nas starcie z bosami pod koniec każdego aktu. Nie są to na szczęście czasówki czy zręcznościówki. Walka z nimi polega na używaniu naszych szarych komórek a nie wymyślnych broni.

Obrazek


Produkcja ta przepełniona jest humorem i zagadkami logicznymi, które często idą ze sobą w parze. Na przykład przyjdzie nam wpisać hasło (po angielsku password) którym jest właśnie ten wyraz. Znajdziemy tez tu zagadki polegające na wykonaniu pewnych czynności by umożliwić sobie przejście do dalszej części gry, np. co zrobić żeby dostać sie do zamku, mamy zegar regulujący pogodę, megafon i wiatraczek i trzeba to jakoś wykorzystać. Niektóre rozwiązania są łatwiejsze niektóre trudniejsze, ale ogólnie zagadki nie przysparzają zbyt dużych problemów.

Obrazek


Grafika nie powala, ale też i nie przeszkadza. Wszystkie elementy są wyraźne, nie trzeba wysilać oczu ani bać się tego że cos można przeoczyć gdyż jest zbyt małe lub zlewa się z tłem. Hamlet nie ma wielkich wymagań, wystarczy mu Win XP lub nowszy, procesor 1 GHz, grafa 128MB, pamięć 512 MB, DirectX 9.0 i 100MB miejsca na dysku.

Odnośnie muzyki. Odgłosy w grze są przyjemne brakuje jednak jakiegoś wyraźnego podkładu muzycznego w tle. Za to plusik za muzyczkę w głównym menu.W Hamlecie nie grozi nam zgon, więc nie musimy martwić się i stresować że grę trzeba savować i uważać na każdym kroku. Czeka nas wiec 25 bezstresowych poziomów, w których będziemy mieli okazję poddać próbie nasz intelekt.Przejście Hamleta zajmuje 1-2h. Jak na przygodówkę to bardzo krótko. Jest to główny mankament tej gry.


Ocena: 6/10

Plusy:
+ Fabuła
+ Ciekawe zagadki
+ Brak czasówek i zręcznościówek

Minusy:
- Długość gry
- Cena (w stosunku do powyższego)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamlet”