Whispers of a machine - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
100%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 142 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 149 razy
Whispers of a machine - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 17 kwietnia 2019, 18:07

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Re: Whispers of a machine - ocena użytkownika

Post autor: pi_kor » 11 czerwca 2020, 18:36

Miłe zaskoczenie ;) Widać, że studio się rozkręca oby coś tam jeszcze wydali w przyszłości.

+ fabuła
Rozwój technologii, świat przyszłości, który upadł - z racji, że jest nam to po prostu powiedziane cały wydźwięk tego stanu rzeczy moim zdaniem dużo traci i staje się płaski. Zwłaszcza dla puenty całej historii, która całościowo jest ciekawa i wciągająca, chce się ją poznać. Główna bohaterka nie jest wydmuszką.

BTW.
Spoiler:
+ nieliniowe mechaniki
W zależności od podejścia do rozmówców zdobywamy punkty w "drzewku" (empatia, asertywność, i coś tam jeszcze o czym zapomniałem :wstyd: ), na tej podstawie nasz Błękit nabiera cech osobowości, odblokowuje nowe umiejętności, pozwalające na różnorakie rozwiązywanie problemów w trakcie gry (ja skończyłem na zdolnościach empatycznych). W grze nie występuje system ręcznego zapisu, a gra robi to po momentach wyborów i przy wyjściu.

+ grafika
Ani brzydka ani ładna, na poprawnym poziomie :P Chodź niektórym "piksele" nie będą odpowiadać.

+ muzyka
Spoko, nie przeszkadza, miła dla ucha.

- trochę krótka
- trochę mało zróżnicowanych lokacji

Ogólnie gra ma potencjał, chętnie poznam dalsze losy Very, o ile takowe powstaną ;)
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Re: Whispers of a machine - ocena użytkownika

Post autor: PawelJasiak » 13 stycznia 2022, 20:51

8+/10

WoaM to jedna z najlepszych przedstawicielek serii przygodówek tworzonych w pixel-arcie. W tych grach nie liczy się najbardziej grafika, tylko fabuła i zagadki, a te są w tym przypadku na najwyższym poziomie. Przedstawiony świat ma swoją własną historię (którą można poznać "w tle", np. w muzeum), motywacja bohaterki ma swoje uzasadnienie, a zakończenie i podjęty wtedy wybór zmusza do refleksji. Mając natomiast na koncie kilka(set) ukończonych produkcji człowiek zaczyna doceniać najbardziej, kiedy twórcy są w stanie go zaskoczyć czymś nietypowym i oryginalnym w łamigłówkach (nie zmuszając tylko do wykombinowania jak rozpalić ogień ;)). Rozwiązanie z określoną osobowością protagonistki zależną od naszych wyborów jest bardzo ciekawe, ale odniosłem wrażenie, że mamy w istocie na to mały wpływ. Konsekwentnie szedłem ścieżką "analityczną", a wskaźnik i tak znajdował się blisko środkowego punktu. Niemniej jednak kilka zagadek jest zależnych od tego, jaką tą osobowość wykształcimy (a jakąś mieć będziemy). Bardzo dużym urozmaiceniem są też zależne od niej umiejętności bohaterki, przez co wspomniane łamigłówki potrafią być złożone i wielostopniowe.
Minus jest natomiast jeden: chciałoby się po prostu więcej. Niemniej jednak to co dostaliśmy jest na tak wysokim poziomie, że warto zagrać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Whispers of a machine”