Talos principle, The - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
4
100%
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 139 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 141 razy
Talos principle, The - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 05 lutego 2019, 17:07

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Re: Talos principle, The - ocena użytkownika

Post autor: Scoffer » 07 lutego 2019, 21:08

Rewelacyjna gra... logiczna? Rozpoczynając grę czujemy się niepewnie - nie wiemy, czym jesteśmy i dokąd zmierzamy. Historia rozwija się powoli i subtelnie, ale jest naprawdę interesująca. Pojawiają się wątki teologiczne i filozoficzne, a całość wyszła bardzo smacznie. W finałowej scenie szczerze się wzruszyłam.
Zagadki są super - wiele z nich wymaga myślenia nieszablonowego. Dla szukających większych wyzwań umysłowych przygotowano polowanie na gwiazdki.
Lokacje są bardzo klimatyczne - najbardziej podobają mi się te w klimacie rzymskich/greckich ruin, czuć w nich ciepło zachodzącego słońca i zapach pinii. Muzyczka jest nienachalna i bardzo przyjemna.
W grze pokrywanych jest też sporo easter eggów. Część z nich udało mi się znaleźć, ale nie wszystkie zrozumieć i docenić :P

Polecam wszystkim. 10/10.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 54 razy

Post autor: earwig11 » 07 lutego 2019, 22:23

Wspaniała gra logiczna z interesującą fabułą, poruszającą tematy egzystencjalizmu, zmuszającą do myślenia i niepozwalającą się od niej oderwać. W grze zwiedzamy kilka światów (antyczną Grecję, średniowieczny zamek, starożytny Egipt i inne), każdy z dziesiątkami zagadek polegających głównie na poszukiwaniu i zbieraniu tetrisowych klocków. Klocki te zwykle ukryte są w trudno dostępnym miejscach, a do nas należy znalezienie sposobu jak się tam dostać. Brzmi to może trochę monotonnie, ale ja ani przez chwilę się nie nudziłem.

Dochodzi do tego kilka zakończeń, sporo nieobowiązkowych znajdziek (niektóre ukryte za bardzo trudnymi zagadkami wymagającymi nieszablonowego myślenia), easter eggi, ukryte levele. Jakby tego było mało, to oprócz głównej gry wyszedł także dodatek o tytule Road to Gehenna, w którym niektóre zagadki są jeszcze trudniejsze niż w podstawce. Pod względem technicznym jest bardzo dobrze. Gra jest ładna i czytelna, bez niepotrzebnych fajerwerków, a menu ustawień to jedno z najbardziej rozbudowanych jakie widziałem w grze tego typu. Same ustawienia graficzne mają ze 3 ekrany, ale oczywiście można również skorzystać z gotowych presetów. Ocena nie może być inna niż dwucyfrowa - 10.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: DirkPitt1 » 13 lutego 2020, 22:57

Naprawdę ciekawa gra logiczna z interesującymi zagadkami. Niektóre są dość proste, a inne wymagają sporo kombinowania. Do tego ładna grafika, ciekawe lokacje i pasująca muzyka. Fabuła z nutami filozofii i teologii nie jest podana na tacy i odkrywamy ją stopniowo. Dodatkowo 3 różne zakończenia i to nie sprowadzające się do wybrania w ostatnim momencie, ale na dostęp każdego kolejnego musimy sobie ciężej zapracować, rozwiązując kolejne, coraz trudniejsze łamigłówki. Mogę śmiało dać 9+

Plusy:
Ładna grafika i ciekawe lokacje
Masa łamigłówek
Wciągająca fabuła
Długa

Minusy:
Praktycznie nie ma
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Talos principle, The”