Gabriel Knight 3: krew świętych, krew potępionych - solucja, poradnik

Zablokowany
Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 05 stycznia 2012, 12:28
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Płeć:

Gabriel Knight 3: krew świętych, krew potępionych - solucja, poradnik

Post autor: tynieczka » 02 lutego 2012, 11:14

solucja w pdf


Solucja napisana przez pluszaka - Juki
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej wiedzy jest zabronione


autor : Pluszak - Juki

Solucja

GABRIEL KNIGHT 3
ObrazekDZIEŃ PIERWSZY
10:00 – 12:00


Jesteśmy w pokoju hotelowym. Podchodzimy do szafy. Wyjmujemy z niej wieszak i kawałek taśmy klejącej. Opuszczamy pokój i schodzimy do jadalni. Spotykamy tam naszego starego kumpla Moselya. Podczas rozmowy dowiemy się ,że nasz kolega przyjechał z grupą wycieczkową , która poszukuje zaginionego skarbu. Po skończonej rozmowie podchodzimy do stołu, zabierając z niego torebki z syropem. Opuszczamy jadalnię, podchodzimy do recepcjonisty. Rozmawiamy z nim na wszystkie tematy. Przyglądamy się uważnie księdze gości. Następnie idziemy zadzwonić do Księcia Jamesa. Po wyjściu z pokoju telefonicznego, jeszcze raz podchodzimy do recepcji. Korzystając z tego, że nie ma recepcjonisty zapieramy czarny marker. Ze stolika zabieramy cukierka. Opuszczamy hotel. Podchodzimy do przewodniczki wycieczki, ucinamy z nią krótką pogawędkę. Jeżeli nie rozmawialiśmy wcześniej z Emilio, wracamy do hotelu i rozmawiamy z nim na wszystkie interesujące nas tematy. Teraz możemy iść pozwiedzać miasteczko. Idziemy do księgarni. Niestety jest zamknięta. Na wystawie widzimy książkę o Świętym Gralu. Następnie idziemy do muzeum. W środku rozmawiamy z panią Girade. Wypytujemy ją o Grala, templariuszy i historię miasteczka. Starsza pani kieruje nas do sali wystawowej, w której znajdziemy więcej informacji na interesujące nas tematy. Będąc w głównej sali, stajemy przy obrazie kobiety z harfą i podsłuchujemy rozmowę dwóch pań. Kiedy skończą ożywiona dyskusję o skarbie, możemy z nimi porozmawiać. Teraz możemy wrócić do hotelu.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ PIERWSZY
12:00 – 14:00


Wchodzimy do jadalni, rozmawiamy z mężczyzną (John Wilkes) siedzącym przy jednym ze stolików. Rozmawiamy również z Madaline. Teraz możemy iść do kościoła. Przysłuchujemy się rozmowie księdza i Buchalliego. Kiedy skończą ożywioną dyskusję,możemy z nimi porozmawiać. Przyglądamy się ulotce leżącej na stoliku. Rozmawiamy na jej temat z księdzem. Przed wyjściem z kościoła, przyglądamy się obrazowi czterech aniołów. Rysujemy romb w miejscach, w których anioły mają dłonie. Wracamy do hotelu. Idziemy porozmawiać z naszym kumplem. Zajmuje pokój numer 33. Kiedy skończymy rozmawiać o sprawie porwanego dziecka, podchodzimy do drzwi. Okazuje się, że byliśmy podsłuchiwani przez Emilio. Kończymy rozmowę z kolegą i opuszczamy jego pokój. Zabieramy szklankę, schodzimy na dół i wychodzimy z hotelu.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ PIERWSZY
14:00 – 16:00


Udajemy się do wypożyczalni motorów. Niestety wszystkie motory są zarezerwowane dla grupy wycieczkowej. Wpada nam w oko harley. Przyglądamy się liście rezerwacji. Harleya zarezerwował Mosley.Wpadamy na pomysł przebrania się za naszego kumpla. Musimy zgromadzić potrzebne nam do tego rzeczy. Idziemy do muzeum. Zabieramy czapeczkę, która znajduje się w skrzyni. Udajemy się na cmentarz (znajduj się na tyłach kościoła). Z okna zabieramy spryskiwacz do roślin. Teraz musimy znaleźć coś, z czego zrobimy wąsy. Idziemy uliczką do momentu, w którym zobaczymy siedzącego pod murem kota. Próbujemy go pogłaskać. Kot zwieje do szopy przez dziurę w drzwiach. Przyklejamy do niej kawałek taśmy klejącej. W tym czasie kocur ucieknie na murek. Spryskujemy go wodą ze spryskiwacza. Zwierzak zwieje do szopy. My możemy już odkleić taśmę na , której mamy sierść kota. Potrzebujemy jeszcze paszportu Mosleya. Wracamy do hotelu. Idziemy na piętro. Kładziemy cukierka pod którymś z obrazów. Schodzimy na dół. Będąc w recepcji naciskamy guzik z numerem pokoju Mosleya. Teraz szybko idziemy na górę, kiedy nasz kumpel zajmie się cukierkiem wyciągamy mu z kieszeni paszport. Kiedy Mosley zejdzie na dół wchodzimy do jego pokoju. Zabieramy z wieszaka płaszcz i opuszczamy pokój. Mamy już wszystko co jest nam potrzebne do przebrania. Sierść łączymy z syropem, dodajemy czapeczkę i płaszcz. Markerem rysujemy wąsy w paszporcie. Idziemy do wypożyczalni motorów. Przebieramy się za naszego kumpla, klikając na postać Gabriela. Harley jest nasz. Czas udać się na zwiedzanie okolicy. Wsiadamy na motor i opuszczamy miasteczko. Pokazuje się mapa miejsc, które możemy odwiedzić. My najpierw udajemy się do Chateaut de Blanchefor. Zatrzymujemy się na parkingu. Kiedy zobaczymy nadjeżdżającego Wilkesa, wciskamy ikonkę śledzenia. Wilkes zatrzymuje się w L' Ermitage. Podchodzimy pod górkę, rozmawiamy z Wilkesem na wszystkie tematy. Wracamy na parking. Wyjmujemy notatnik i zapisujemy numer rejestracyjny skutera Wilkesa. Teraz śledzimy Madeline. Ucinamy z nią krótką pogawędkę .Wracamy na parking i jedziemy do chatki Larego Chestera. Rozmawiamy z nim na wszystkie tematy.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ PIERWSZY
16:00 – 18:00


Jedziemy do Chateaut Blanchefor. Idziemy najpierw w prawa stronę. Na skale siedzi Emilio, możemy z nim chwile porozmawiać. W oddali widzimy gorę. Przyglądamy się jej przez lornetkę. Po chwili zauważamy Mosleya kłócącego się z Madeline. Kierujemy się w stronę parkingu. Teraz idziemy w lewą stronę. Tu spotkamy Wilkesa, który przeprowadza pomiary. Rozmawiamy z nim na temat skarbu. Wracamy na parking i zapisujemy numery rejestracyjne skutera Emilio. Opuszczamy to miejsce i jedziemy do L'Homme Mort. Rozmawiamy z Mosleyem. Zapisujemy numer jego skutera Jedziemy na stację kolejową – Cuiza Train Station. Wchodzimy do poczekalni. Rozmawiamy z bileterką na wszystkie tematy. Przyglądamy się tablicy z rozkładem jazdy. Opuszczamy poczekalnię i idziemy porozmawiać z taksówkarzem. Kiedy stwierdzi, że nic nie pamięta, wyciągamy portfel i płacimy za informację. Wracamy do hotelu.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ PIERWSZY
18:00 – 22:00Na dziedzińcu hotelowym widzimy Grace w towarzystwie dwóch mężczyzn. Kiedy skończymy rozmawiać z Grace, opuszczamy pokój podążając za ludźmi księcia. Kiedy dotrzemy do cmentarza, chowamy się za grobowcem i przysłuchujemy się rozmowie. Po skończonej rozmowie, ksiądz wykona telefon. Otwieramy okno biura i nagrywamy rozmowę. Wracamy przed hotel i zaczynamy śledzić ludzi księcia. Jadą oni do chaty Larego. Aby nie zostać zauważonym, udajemy się chatki od strony Chateaut Blanchefor. Chowamy się za drzewo przy studni i obserwujemy powitanie. Kiedy mężczyźni wejdą do domu, my udajemy się do Rennes le Bains. Wchodzimy do baru. Rozmawiamy ze wszystkimi osobami. Po wyjściu z lokalu zapisujemy numer skutera Buchelliego. Wracamy do hotelu. Rozmawiamy z recepcjonistą i Emilio. Idziemy również do jadalni. Udajemy się do naszego pokoju. Rozmawiamy z Grace i naszym kumplem na wszystkie tematy. Kiedy pokaże się ikonka uścisku dłoni, wybieramy obojętnie jaką opcję. W taki sposób zakończył się dzień pierwszy.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ DRUGI
7:00 – 10:00Teraz prowadzimy śledztwo jako Grace. Siadamy do komputera. Odbieramy maila. Szukamy również informacji o wampirach, Świętym Gralu,Templariuszach. Przed opuszczeniem pokoju zabieramy z biurka zestaw do zbierania odcisków palców. Pod drzwiami pokoju znajdziemy książkę, zabieramy ją i sprawdzamy czy nie ma na niej odcisków palców. Schodzimy na dół. Rozmawiamy z recepcjonistą. W jadalni rozmawiamy z Madaline i zapisujemy się na wycieczkę. Udajemy się do kościółka. Na obrazie aniołów zaznaczamy romb (tak jak Gabriel) .Zabieramy ulotkę w języku angielskim. Teraz idziemy na wieżę. Rozmawiamy z Abbbe. Wracamy do hotelu, idziemy do jadalni. Wyjeżdżamy na wycieczkę. Rozmawiamy ze wszystkimi osobami, na wszystkie tematy. Kiedy Emilio napisze na piasku słowo ''Sum'' zapisujemy je w notatniku.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ DRUGI
10:00 – 12:00Budzimy się jako Gabriel. Zabieramy ze stołu wiersz. Siadamy do komputera. Wprowadzamy numery rejestracyjne skuterów, następnie przypisujemy je odpowiednim osobom. Wprowadzamy również zapis rozmowy księdza. Tłumaczymy tekst z francuskiego na angielski. Po wyjściu z pokoju zauważymy pokojówkę. Nadarzy się świetna okazja do przeszukania innych pokoi. Roxanne wchodząc do pokoju zastawia drzwi wózkiem. Wtedy nic nie robimy, tylko czekamy jak wróci po spryskiwacz. Kiedy to zrobi możemy przeszukiwać pokoje. W pokoju 27 otwieramy zamek od windy kuchennej. (ikonka kłódki ). To samo robimy w pokojach 21 i 23. Po wejściu do pokoju 29 i 31 najpierw wychodzimy na balkon. Po przejściu pokojówki, otwieramy zamek w drzwiach wejściowych. (ikonka kłódki ). Wracamy do swojego pokoju. Pakujemy się do windy kuchennej. Otwieramy drzwiczki od windy kuchennej, które znajdują się naprzeciwko. Wchodzimy do pokoju Emilio. Oglądamy obrazek Jezusa i sprawdzamy czy nie ma na nim odcisków palców. Przeszukujemy łóżko. Wracamy do windy. Przechodzimy do swojego pokoju. Schodzimy na dół, rozmawiamy z recepcjonistą na temat posiłku w pokojach. Jean pozwoli nam na wejście do kuchni. Otwieramy drzwi od windy, kręcimy kołowrotkiem. Pakujemy się do windy i jedziemy na górę. Po lewej stronie znajduje się pokój Wilkesa. Czytamy kartkę leżącą na stole. Po prawej stronie jest pokój Buchelliego. Z szafki wyciągamy bilet, z walizki zdejmujemy odciski palców. Wychodzimy na korytarz. Teraz możemy przeszukać pokój Madaline. Zaglądamy pod łóżko i wyciągamy walizkę. Zdejmujemy odciski palców z pistoletu. Z szafki przy łóżku zabieramy mapę. Idziemy do pokoju 31. Z lusterka w łazience zdejmujemy odciski palców, zabieramy tubkę maści. W pokoju przeszukujemy łóżko. Znajdziemy tam dokumenty, które zabieramy ze sobą. Wracamy do naszego pokoju. Wprowadzamy do komputera odciski, mapę i dokumenty. Łączymy je z podejrzanymi. Teraz możemy wszystko odnieść na miejsce. Idziemy na cmentarz. Musimy włamać się do biura Abbe. Otwieramy okno, niestety nie chce otworzyć się do końca. Smarujemy je maścią i wchodzimy do środka. W szufladzie biurka znajduje się paczka papierosów (zdejmujemy odciski ) i broszurka, którą czytamy. Opuszczamy biuro i wracamy do hotelu. Jeżeli w pierwszym dniu nie zapisaliśmy wszystkich numerów rejestracyjnych, możemy to zrobić teraz. Pamiętajmy o wprowadzeniu ich do komputera.

Obrazek


DZIEŃ DRUGI
12:00 – 14:00


Zatrzymujemy się w Chateau de Serres. Wchodzimy do sali degustacyjnej i rozmawiamy z Abbe o właścicielu winnicy. Wychodzimy i skręcamy w prawo. Próbujemy dostać się do piwnicy, ale jest zamknięta. Wchodzimy na murek. Oglądamy krótki filmik jak Grace przechodzi po murze. Łapiemy się winorośli i przechodzimy pod okno strychu. Wchodzimy do środka. Zaglądamy do szafy. Znajduje się w niej peleryna z dziwnymi znakami. Szkicujemy je w notatniku. Otwieramy kufer i w tej chwili słyszymy kroki. Chowamy się do szafy. Schodzimy na dół. Odsuwamy krzesło znajdujące się przy biurku. Wchodzimy na nie i przyglądamy się prawemu oku (ikonka lupy) Klikamy jeszcze raz na prawe oko. Otwieramy szufladę i pobieramy odciski palców z książki. Naciskamy przycisk w lewej nodze biurka. Ukazują się nam czerwone linie. Teraz musimy poprzekręcać wszystkie głowy w prawą stronę. Po ich przekręceniu otwiera się ukryte przejście. Schodzimy do piwnicy. Idziemy cały czas prosto, aż dojdziemy do drzwi winiarni. Próbujemy porozmawiać ze staruszką.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ DRUGI
14:00 – 17:00Jako Gabriel opuszczamy pokój. Przykładamy szklankę do drzwi pokoju 31 i staramy się podsłuchać o czym rozmawiają dwie przemiłe damy. To samo robimy w pokoju 29 (Madaline). Schodzimy na dół, wchodzimy do pomieszczenia z telefonami i nagrywamy rozmowę. Idziemy na wieżę Magdaleny i rozmawiamy z Abbe.. Teraz udajemy się do chatki Larego. Rozmawiamy z nim na wszystkie tematy. Kiedy opuści chatkę, podchodzimy do okna, w którym jest dziura. Wieszakiem przekręcamy zegarek i przestawiamy godzinę na 2:00. Jedziemy do Miejsca zwanego ''Fotel Diabła''. Przy drodze zauważamy ślady opon, idziemy za ich śladem. Dochodzimy do samochodu i ściągamy z opon ślady bieżnika. Przechodzimy na drugą stronę ulicy.

Rozmawiamy z Mose na wszystkie tematy. Po lewej stronie między drzewami znajdziemy kałuże krwi. Badamy ją, wykorzystując wszystkie ikonki. Po prawej stronie znajdziemy ślady kolan. Klikamy na nie dwa razy ikonką ''myśl''. Wracamy do hotelu. Oglądamy scenkę i teraz możemy zacząć śledzić Estelle. Rozmawiamy z nią na wszystkie tematy. Wracamy do hotelu, prosimy recepcjonistę u obudzenie nas o 2:00


Idziemy do naszego pokoju. Rozmawiamy z Grace. Pobieramy odciski palców z butelki, z której pił Mosley. Siadamy do komputera .Analizujemy nagranie z kasety, wprowadzamy odciski palców Abbe i robimy identyfikator dziennikarza Ny Times. Schodzimy do recepcji, zdejmujemy odciski palców Wilkesa (zielona szklanka na stoliku ). Dzwonimy do księcia Jamesa. Opuszczamy hotel i jedziemy do Chateau de Serras. Przeprowadzamy wywiad z właścicielem winnicy i wracamy do hotelu.

Obrazek

Obrazek


DZEŃ DRUGI
17:00 – 22:00Jako Grace siadamy przy komputerze. Wprowadzamy dane do komputera. Przeprowadzamy analizę mapy. Naciskamy pliki – mapa – analiza. Następnie bierzemy się za pergaminy. Pergamin 1 – analiza – przeglądaj grafikę – wydobądź anomalię. Pergamin 2 - analiza – przeglądaj geometrię – obracaj figury – analizuj tekst.Tłumaczymy również słowo ''Sum''. Wychodzimy z pokoju. Zabieramy szklankę stojącą pod pokojem 31. Idziemy pogadać z recepcjonistką.. Wchodzimy do jadalni. Po wyjściu z hotelu idziemy do muzeum. Z drzwi zabieramy przyklejoną kopertę. Zdejmujemy z niej odciski palców. Idziemy pogadać z Abbe. Wracamy do naszego pokoju. Czytamy dokument z koperty. Włączamy komputer. Wprowadzamy do kompa odciski z koperty i odciski palców Mosleya. Zabieramy się za naszą mapę. Otwieramy plik i zaznaczamy na mapie punkty Rennes le Chateau i Chateau de Blanchefor. Wciskamy ''analizuj'' Ukazuje się linia przechodząca przez te dwa punkty. Następnie zaznaczamy punkty w Rennes le Chateau, St.Just et le Bezu, Bugarach i Coutassa. (punkty zaznaczamy na czerwonych krzyżykach) Znowu wciskamy analizuj. Teraz wprowadzamy na mapę kształt koła, przesuwamy nim tak, aby pokryło się z zaznaczonymi punktami. Idziemy do jadalni, po obejrzeniu scenki wracamy do komputera. Zabawy z mapą ciąg dalszy. Wprowadzamy na mapę punkty Chateau de Serres , a drugi punkt w miejscu przecięcia się koła z południkiem paryskim. Analizujemy. Wprowadzamy na mapę kształt kwadratu. Opisujemy go na kole. Kiedy pojawi się czerwona strzałka, obracamy kwadrat, do momentu aż Grace to skomentuje. Schodzimy na dół, sprawdzamy czy Emilio zostawił odciski palców na szklance. Wracamy do komputera i nanosimy na mapę siatkę 8x8.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ TRZECI
DRUGA NAD RANEM


Jedziemy do Chateu de Blancherof i przechodzimy ścieżką do chatki Larego. Klikamy ikonkę ''szpieguj'' i idziemy cały czas za Larym. Odkopujemy dokument, ściągamy odciski palców i wracamy do hotelu.


DZIEŃ TRZECI
7:00 – 10:00Oglądamy dokument leżący na stole. Zabieramy kluczyki od motoru. Wychodzimy z pokoju i kluczem otwieramy drzwi Mosleya. Na środku pokoju leży sterta brudnych ciuchów. Wyciągamy z niej lokalizator. Idziemy do muzeum i kupujemy trzy pocztówki. Wracamy do naszego pokoju i siadamy do komputera. Bierzemy się za analizowanie pocztówek. Sprawdzamy obrazy Teniera. Na jednej z nich nie znajdziemy nic. Drugą możemy pobawić się geometrią i słowami. Analizujemy obraz Poussina (geometria i słowa). Uzyskamy nowy plik z tekstem. Po przetłumaczeniu go dodajemy słowo ''Sum''. Teraz wprowadzamy nowe punkty na mapę - L' Ermitage i grób Poussina. Analizujemy. Szukamy w komputerze informacji o Świątyni Solomona.Czytamy uważnie wszystkie informacje jakie uda nam się znaleźć. Schodzimy do jadalni, rozmawiamy z Mosleyem i Buchellim. Wracamy do pokoju. Szukamy słów,dusza,heksagram i pieczęć. Czas znowu pobawić się mapą. Zaznaczamy na mapie prostokąt o boku 2 na 8, który wpisany jest w koło. Analizujemy. Teraz wybieramy kształt heksasagram. Wpisujemy go w okrąg. Obracamy heksagram do momentu, aż Greace wyda okrzyk radości.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ TRZECI
10:00 – 12:00Podsłuchujemy rozmowę pokojówki z recepcjonistą. Następnie wchodzimy do pokoju Wilkesa. Idziemy za Roxsanne do składziku, prosimy ją aby wpuściła nas do pokoju Wilkesa. Idziemy porozmawiać z Mosleyem. Wracamy do naszego pokoju i skanujemy odciski palców do komputera. Pamiętajmy aby je przyporządkować odpowiednim osobom. Jedziemy do L 'Homme Mort, kiedy znajdziemy ślady stóp w błocie, podążamy ich śladem. Znajdujemy ciało Wilkesa. Przeszukujemy je i zabieramy notatkę. Za kamieniem znajdują się ślady krwi. Przyglądamy się im. Jedziemy do chatki Larrego. Po rozmowie z nim wracamy do hotelu. Ucinamy pogawędkę z Grace.


DZIEŃ TRZECI
12:00- 15:00Przyłapujemy pana Buchalliego jak opuszcza pokój numer 31.Wracamy do komputera. Czytamy maila o podziale świątyni. Na istniejącym prostokącie zaznaczamy nowe punkty na przecięciu linii : 3 pozioma od góry z 4 pionową od lewej, 3 od góry z 6 od lewej i 3 pozioma od dołu z 4 pionową od lewej i 3 od dołu z 6 od lewej. Analizujemy. Zaznaczamy punkt w środku kwadratu. Schodzimy do jadalni. Jedziemy do nowych miejsc zaznaczonych na mapie, są zaznaczone jako heksagramy. W Jednym zabieramy kartkę. W drugim miejscu idziemy do jaskini, podnosimy czerwona chustę ( taką nosił Wilkes ) Stojąc przed jaskinią użyj lokalizatora. Przesuwamy kamienie łopatą, zabieramy następną kartkę. Jedziemy do Blanchefort, przechodzimy na drugą stronę ulicy. Za mostem na drzewie znajdziemy następną kartkę. Ponownie używamy lokalizatora, pamiętając o współrzędnych 19' 39 i 56' 06. W tym punkcie możemy zacząć kopać. Wracamy na drugą stronę i idziemy do punktu obserwacyjnego. Robimy zbliżenie na pomarańczowa skałę. Udajemy się tam, odkopujemy dokument. Zdejmujemy odciski palców. Wracamy do hotelu. W holu rozmawiamy z księciem Jamesem. Wrzucamy do komputera odciski palców i porównujemy je z tymi, które są już w komputerze. Teraz otwieramy plik ''Et in Arkadia ego'' Przeprowadzamy analizę. Komputer poprosi nas o dopisanie brakującego. Jest to słowo napisane przez Emilia- ''Sum'' Układamy zdanie ''Arcam dei tango'' – dotykam grobu Boga. Po analizie komputer odnajdzie słowo Jezus. Otwieramy plik z mapą. W górnej części mapy, po lewej stronie zaznaczamy trzy punkty. Przeprowadzamy analizę.

Obrazek

Obrazek


DZIEŃ TRZECI
15:00- 18:00Gabriel zwołuje spotkanie w jadalni. Odpowiadamy w kolejności Mosley, Madaline, Buchelli. Zaznaczamy słowo ''zakopane'' Wracamy do naszego pokoju, rozmawiamy z Grace. Idziemy do willi Bethania ( budynek obok fontanny). Rozmawiamy z księciem Jamesem. Jedziemy do Serras, przechodzimy przez bramę. Kiedy nadarzy się okazja, wchodzimy do garażu. Włączamy światło, przyglądamy się nietoperzom , skrzyniom.


DZIEŃ TRZECI
18:00- 21:00W wypożyczalni motorów zdejmujemy odciski palców z butelki, którą zostawiła Estell i Lady Howard. Skanujemy je do komputera. Analizujemy odcisk palca LSR. Schodzimy do recepcji i zaczynamy śledzić Emilio. Dochodzimy na cmentarz ,chowamy się za grobowcem i słuchamy rozmowy. Wracamy do hotelu i idziemy porozmawiać z Emil. Oglądamy bardzo ciekawy filmik.

Obrazek[


DZIEŃ TRZECI
21:00 – 24:00Zagadka z szachownicą. Pamiętajmy, że możemy komunikować się z Grace. (prawy przycisk myszy) Ja podzieliłam szachownicę w taki sposób : od lewej do prawej cyfry 1 – 8, i od góry do dołu literki A – H.


Zaczynamy zabawę.
Skaczemy z:

H4 na G6, G6 – F4, F4 – H5, H5 – G3, G3- H1. H1 – F2, F2 – D3, D3- E1


E1 – C2, C2 – E3, E3 – D1, D1 – B2, B2 – A4, A4 – B6, B6 – A8, A8 – C7, C7 – E8, E8 – F6, F6 – G8,


G8 – H6, H6 – F7, F7 – D8, D8 – B7,B7 – C5, C5 – B3, B3 – A5
.


Obrazek


Wskakujemy na pole z kwadratem, kiedy wahadło wbije się w ścianę, łapiemy się go. Zeskakujemy na postument znajdujący się poniżej. Na wadze kładziemy jabłko, jajko i symbol nieskończoności. Przechodzimy do następnego pomieszczenia. Zabieramy skórzaną rękawicę i wyjmujemy z ognia kamień. Kładziemy go na ręku demona z kosą. Podchodzimy do luster, uruchamiamy je stając na podestach. Wybieramy lustro, które pokazało Gabrysia jako starca. Podchodzimy do trzech symboli i naciskamy guzik z symbolem yin – yang. Teraz przechodzimy po niewidzialnym moście, przeskakując po płytkach. Nasi towarzysze: Mosley i Mesami zajmują się wampirami, my przechodzimy do następnego pomieszczenia. Kiedy pojawi się demon, wyciągamy medalion i klikamy nim na demona. Wskakujemy na ołtarz, oślepiamy demona medalionem i podrzynamy mu gardło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


KONIEC

Zablokowany

Wróć do „Gabriel Knight 3: krew świętych, krew potępionych”