FoxTail - galeria, screeny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 154 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 166 razy
FoxTail - galeria, screeny

Post autor: Urszula » 05 stycznia 2019, 21:40

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Re: FoxTail - galeria, screeny

Post autor: Emu » 04 lutego 2019, 13:49

O. To pozwolę sobie dodać kilka zrzutków ekranku ;) z drugiego rozdziału, bo niedawno ukazała się aktualizacja. Wykonanie własne, zmniejszone do "rozmiaru jednopikselowego" (320x180 px). Aha - gram w wersję ukraińską. :) Uczę się tego języka, znam go na razie słabiej niż angielski, a w wieku 12-13 lat czynna znajomość angielskiego bardzo mi podskoczyła właśnie dzięki grom przygodowym ("Ecoquest", "Pepper's Adventures in Time", "Lost Files of Sherlock Holmes"). I koresponduję po trochu z twórcą gry właśnie po ukraińsku. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 04 lutego 2019, 13:58

Aha - tego akurat nie podsyłałam na Moby Games, ale w domu babci można zajrzeć do kredensu i stoi tam m.in. malutki dzbanuszek w kształcie rybki. Ulana (moja nauczycielka ukraińskiego i oby więcej...) mówiła mi, że takich dzbanuszków było pełno w całym Związku Zdradzieckim, a ona ich nie znosiła, bo niezliczoną ilość razy musiała taki dzbanuszek odkurzać... ;)

POPRAWKA: O właśnie, przecież jest w Twoich zrzutach ekranu... Czwarty od końca.

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 08 marca 2019, 13:53

Coś przy okazyjej. Ukazał się nowy zrzut ekranu* i dręczy mnie, że nie mogę sobie przypomnieć, jak się nazywa taki instrument muzyczny, który na nim widać. Może ktoś wie?
Skądinąd bardzo ładne, że blaszki wytwarzające dźwięki są oznaczone na końcach tęczowo...**
Obrazek
*Czyżby pod pływem mojej podpowiedzi? Napisałam Artemowi (główny autor gry), że jest takie hasło jak "#screenshotsaturday", na przykład twórca "Lamplight City" regularnie publikował w soboty jakieś nieznane wcześniej zrzutki ekranku. ;) Poniekąd po ukraińsku mówi się tak cokolwiek prostacko z angielska "skrinszot"... nie, to mię nie zadowala, więc sama piszę "widbytok ekranu". Ale ja mam po pierwsze śmiałość do tworzenia neologizmów ("myśloczucie", "kieżeli", czyli ścisłe połączenie znaczeniowe słów "kiedy" i "jeżeli" - także odpowiedniki angielski i ukraiński: "whif", "jakoły"), a po drugie skłonność do puryzmu językowego - po polsku też nieraz mówię "dymgła" zamiast "smog" (dodatkowa zaleta: przełamanie jednostajnego polskiego akcentu, bo "dymgła" brzmi dużo lepiej akcentowana na ostatnią sylabę) albo "deszczochron" zamiast "parasol". ;)
**Mam słabość do motywów tęczowych w zrzutach ekranu, bo lubię wszystko co tęczowe, z biżuterią i flagą włącznie. :] Podobnie, że tak powiem, zbieram w zrzutach ekranu wszelkie rysunkowe grzyby, bo jestem zdeklarowaną mikofilką (miłośniczką grzybów, także zwykłych jadalnych). W samych zrzutach ekranu z "Mage's Initiation" nazbierałam chyba dziesięć skupisk grzybów.

Emu
Publicysta

Post autor: Emu » 01 maja 2019, 11:22

Przy okazyjej: już się dowiedziałam, instrument pokazany na ostatnim zrzucie ekranu nazywa się kalimba albo mbira. Z pochodzenia afrykański. :)
Zaś ekipa jednak postanowiła nie czekać, aż skończy całość, tylko od razu udostępnić aktualizację do trzeciej części, a potem się zobaczy - uznali, że tak będzie lepiej z punktu widzenia promocji gry. Więc niedługo powinna się ukazać trzecia część i to z niej pochodzi wyżej zaprezentowana tęczowa kalimba, a także taki obrazek w formacie gif:
Obrazek
(Zadziała?)
(korekta: zadziałał, ale bez animacji. Trudno, i tak piękny obrazek. Nie ma to jak stara dobra ręcznie malowana grafika.)
(uzupełnienie 2: ja tam się nie znam na formatach i zakładam, że w sumie może być dowolny, ale zawsze znałam formaty 320x200/640x400, 320x240/640x480, a tu się okazuje, że jest jeszcze 320x180/640x360. "Unavowed" i "Whispers of a Machine" mają 640x360, "Foxtail" ma 320x180 x2...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „FoxTail”