FoxTail - już w marcu - trailer

Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Podziękował(a): 133 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy
FoxTail - już w marcu - trailer

Post autor: adventurka » 14 lutego 2018, 11:29

FoxTail to projekt Gingertips Game Studio, firmowany przez ukraińskiego artystę Artema Vodoreza. Gra zadebiutuje na GOG-u i Steamie na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa 1 marca 2018 (wczesny dostęp). Niestety, mimo zapowiedzi w Greenlight, bez języka polskiego.
Zainspirowany starymi grami, FoxTail czerpie z takich klasyków, jak Legend of Kryandia , King's Quest i Monkey Island. Wierny point-and-clickom FoxTail to cudownie animowana przygoda z pikselami, rozbudowaną historią i trudnymi zagadkami.

Bohaterką opowieści jest lisiczka o imieniu Leah – studentka National University of Natural Sciences. Leah dobrze się uczy, uprawia sport, ma doskonałe relacje ze swoim chłopakiem i jak dotąd nie doświadczyła przeciwności losu. Ale to się zmienia... Zerwanie z ukochanym, zawalony egzamin i wydalenie ze studiów - życie Leah toczy się ku krawędzi. By spokojnie przemyśleć sytuację, Leah wsiada do pociągu i jedzie odwiedzić swoją babcię. Wydaje jej się, że powrót do miejsc znanych z dzieciństwa pomoże jej uporać się z problemami, jednak w górskiej wiosce staje przed nią poważne wyzwanie.

Babcia jest chora. Żeby ją wyleczyć, trzeba przygotować specjalną miksturę, a najpierw znaleźć jej składniki. Leah wyrusza na poszukiwania.

Cechy gry:
  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • ręcznie przygotowana grafika w stylu pixel art (Wintermute)
  • rozbudowana historia z wieloma postaciami i zadaniami pobocznymi
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, prowadzeniu dialogów oraz rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych
  • tryb gry z podpowiedziami i bez nich
  • dziennik bohaterki
STRONA DOMOWA / KICKSTARTER / YOU TUBE
INDIE.DB / PRZYGODOPEDIA
GOG / STEAM

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 29 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 64 razy
Re: FoxTail - już w marcu

Post autor: twig » 14 lutego 2018, 14:13

Niestety w marcu dostaniemy tylko pierwszy rozdział, który zapewni około 3 godziny rozgrywki (źródło:
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 61 razy

Re: FoxTail - już w marcu - trailer

Post autor: Monttsserat » 15 października 2018, 19:15

Według zapowiedzi twórców z 12 września - rozdział drugi ma pojawić się już w listopadzie
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 180 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 194 razy

Post autor: Urszula » 17 stycznia 2019, 19:57

Dzisiaj ukazał się drugi rozdział gry. Poprawiono różne błędy z pierwszego rozdziału i dodano polską wersję językową.
Można ją zakupić na gog.com za 29,90 lub na Steam w tej samej cenie.

Obrazek
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy

Post autor: jackowsky » 17 stycznia 2019, 21:27

Fajnie, że jest polska wersja. Właśnie wpisałem na listę życzeń. Wiadomo ile rozdziałów będzie?
Ostatnio skończone: Alter Ego PL (50%), Boxville (60%), Perseverance PL (50%), Tales from Candleforth PL (60%), Paradise Lust (60%)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 17 stycznia 2019, 21:31

jackowsky pisze:Fajnie, że jest polska wersja. Właśnie wpisałem na listę życzeń. Wiadomo ile rozdziałów będzie?
Gdzieś czytałam ile ma być tych rozdziałów, ale w tej chwili tej informacji znaleźć nie mogę, a nie chcę zmyślać ile ma być tych rozdziałów. W tej chwili zakupiona gra, aktualizuje się o nowe rozdziały oraz wszelkie łatki (mam ją na gog.com). Nie wiem jaka będzie cena, gdy wyjdzie całość. :)
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy

Post autor: jackowsky » 18 stycznia 2019, 07:24

Dzięki za info
Ostatnio skończone: Alter Ego PL (50%), Boxville (60%), Perseverance PL (50%), Tales from Candleforth PL (60%), Paradise Lust (60%)

Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Emu » 06 maja 2020, 22:52

Urszula pisze:
17 stycznia 2019, 21:31
Gdzieś czytałam ile ma być tych rozdziałów, ale w tej chwili tej informacji znaleźć nie mogę, a nie chcę zmyślać ile ma być tych rozdziałów.
Osiem.

UWAGA!!!!!!
Już jutro* nareszcie będzie premiera trzeciej części!!

Zwiastun trzeciej części pozostawił mnie w stanie absolutnego zachwytu**.

*Wg ich profilu na W Kontaktie - o 6 wieczorem EEST, czyli chyba 5 po południu czasu polskiego?
I tak od lat jestem za tym, żeby: 1) zachować zmianę czasu - uwielbiam to nagłe wiosenne wydłużenie jasnowieczoru do siódmej; b) przejść do tej strefy czasowej, w której są Ukraina, Białoruś i Finlandia. Po co komu światło dzienne o czwartej rano? Raczej przeszkadza niż w czymkolwiek pomaga. Za to jasno do dziesiątej wieczorem - to byłoby piękne.
**Na moim starym komputerze w D-Fend Reloaded mieściły się cztery zrzuty ekranu w rządku. Teraz sześć. Dysk mam duży i koniec końców ustaliło mi "się" 60 jako maksymalna liczba zrzutów ekranu z jednej gry (ogólnie zakładam, że liczba musi być podzielna przez sześć, chyba że jest niższa niż sześć - np. w przypadku malutkich gierek takich jak "X-Mas Lemmings 1991 i 1992". Jeżeli "Foxtail" dalej będzie tak zachwycające, prawie na pewno urobek z ośmiu rozdziałów tę liczbę przekroczy - i nie daruję sobie, będę musiała "zweryfikować" maksymalną liczbę. 60 jest dość okrągłe, ale nie daruję sobie takich przepiękności.
W sumie poziom 60 zrzutów ekranu osiągnęło u mnie tylko kilka gier: "Broken Sword 5", "King's Quest 7", "Lamplight City", "Mage's Initiation", "Quest for Infamy", "The Witness", "Thimbleweed Park" i to już chyba wsio. "Foxtail" ma na razie, po pewnej selekcji, tylko 24, ale z części, która stanowi 1/4 całości gry i jeszcze z uwzględnieniem tego, że choćby rozdział drugi jest wizualnie stosunkowo ubogi w porównaniu z trzecim... Zachowałam z niego 9 zrzutów ekranu, ale tak naprawdę tylko jedną scenerię z drugiego rozdziału zakwalifikowałabym do "olśniewających": laboratorium, zwłaszcza podczas przeprowadzania reakcji.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 68 razy

Post autor: Adam_OK » 08 maja 2020, 00:25

Chyba czas ograć w końcu tę grę, mam ją bodajże na gog-u od jakiegoś roku i ciągle jej nie ruszyłem :P
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Emu » 08 maja 2020, 13:37

Niefajne jest tylko to, że nieużytkownicy GOG Galaxy są dyskryminowani... Na zwykłym GOG łatki aktualizującej do nowej wersji nie ma - przynajmniej wczoraj nie było, ale podobno bywa, że opóźnienie wynosi tygodnie... Musiałam bezpośrednio prosić Artema o pomoc. Pomógł, owszem, co nie zmienia faktu, że trochę mi głupio uciekać się do takiego sposobu.
Zrobiłam już zrzuty ekranu, wysłałam na Moby Games i chyba jednak wypróbuję także wersję angielską i polską... po ukraińsku czasem czegoś nie rozumiem, ale z sympatii i szacunku dla tego dyskryminowanego języka (patrz okólnik Wałujewa, dekret emski i faktyczne traktowanie w Związku Zdradzieckim mówienia w języku innym niż rosyjski jako oznaki zacofania i/lub "burżuazyjnego nacjonalizmu" i/lub odrzucenia "przyjaźni narodów") wolę traktować wersję ukraińską jako moją standardową. Bądź co bądź gier w tym języku jest naprawdę mało... Analogicznie w "Little Briar Rose" grałam po białorusku, a język białoruski ucierpiał w Związku Zdradzieckim i Białorusi "baćki" jeszcze bardziej - do tego stopnia, że jest oficjalnie uznawany za język zagrożony...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 22 sierpnia 2023, 19:13

Pewnie kolejnej odsłony gry w związku z tym co się dzieje, nie zobaczymy. :(

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Post autor: DirkPitt1 » 22 sierpnia 2023, 19:44

Według kolejnych newsów na steamie, autor ciągle przy grze dłubie. Ale kiedy i czy zobaczymy ukończoną grę to się można zastanawiać.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 22 sierpnia 2023, 20:06

Fajnie by było, ale jest całkiem zrozumiałe, gdyby nic z tego nie wyszło.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta

Post autor: DirkPitt1 » 24 sierpnia 2023, 12:50

Dziś Artem powiedział coś takiego:
Currently, 3 chapters out of seven are ready. Chapter 4 and the prologue will be released soon, and within a year we plan to complete the game's development and leave the early access.
https://steamcommunity.com/app/581360/d ... 1692872504
Więc trzymajmy kciuki.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 24 sierpnia 2023, 15:07

Dzięki za info.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 23 marca 2024, 21:25

Rozdział czwarty ma się ku końcowi mimo tego, co dzieje się na Ukrainie.

Awatar użytkownika
tiger250
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: tiger250 » 20 czerwca 2024, 20:54

Ciekawe czy ta gra kiedykolwiek wyjdzie... To jest taki przygodowy Star Citizen.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta

Post autor: DirkPitt1 » 21 czerwca 2024, 09:42

W przeciwieństwie do Star Citizena, w FoxTail nie ma dokupienia statków za steki prawdziwych dolarów. A jeśli chodzi o FT, to moim zdaniem zmiana silnika na Unity w połowie pracy nad grą była błędem. Nie dość, że na kolejny rozdział czekamy już dłuuugo, to jeszcze się wszystko opóźniło, bo trzeba było wszystkie ukończone rzeczy przenieść.

No cóż, próbuję nie tracić nadziei, że zdążę zagrać w całość, zanim umrę ze starości..

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Elum » 21 czerwca 2024, 14:01

Przede wszystkim, w przeciwieństwie do Star Citizena, autor Foxtail nie zebrał od internautów ponad 700 milionów dolarów (prawie 3 miliardów złotych!) na produkcję gry.

A co do zmian silnika i opóźnień, to chyba zapominacie o najważniejszym. Z sąsiedniego wątku:
Jej twórca Artem Vodoriz mieszkał w Izium. Po kilku dniach ukrywania się pod ostrzałem artyleryjskim z żoną i dzieckiem w piwnicy bez prądu, wody i ogrzewania, działania wojenne zmusiły go do ucieczki z domu i przesiedlenia się do Lwowa.

Dziś nie ma do czego wracać. Jego rodzinna miejscowość została zrównana z ziemią.

Wojna wpłynie też na dalszy rozwój projektu. Główny programista pochodził z Rosji, a całość była tworzona na nieco leciwym silniku Wintermute. Programista wyleciał, a całość będzie trzeba przepisać w czymś bardziej współczesnym. Pracy jest sporo, ale twórcy nie chcą rezygnować z projektu i obiecują dodatkowy content.
Przygodoskop.pl - od sierpnia 2002 roku do końca internetu.

Awatar użytkownika
tiger250
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: tiger250 » 23 czerwca 2024, 14:41

W przeciwieństwie do Star Citizena, to jest prosta przygodówka, a nie taka kobyła jak ST. Więc te złośliwości są nie na miejscu, bo trochę wam sie skala projektu myli. Sorry, w ciągu tylu lat, taka gra mogła by powstać juz kilka razy. Więc mam uzasadnione obawy, że studio zwyczajnie trwoni kasę albo absolutnie nikt nie ma pomysłu co i jak zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FoxTail”