FoxTail - już w marcu - trailer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 100 razy
FoxTail - już w marcu - trailer

Post autor: adventurka » 14 lutego 2018, 11:29

FoxTail to projekt Gingertips Game Studio, firmowany przez ukraińskiego artystę Artema Vodoreza. Gra zadebiutuje na GOG-u i Steamie na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa 1 marca 2018 (wczesny dostęp). Niestety, mimo zapowiedzi w Greenlight, bez języka polskiego.
Zainspirowany starymi grami, FoxTail czerpie z takich klasyków, jak Legend of Kryandia , King's Quest i Monkey Island. Wierny point-and-clickom FoxTail to cudownie animowana przygoda z pikselami, rozbudowaną historią i trudnymi zagadkami.

Bohaterką opowieści jest lisiczka o imieniu Leah – studentka National University of Natural Sciences. Leah dobrze się uczy, uprawia sport, ma doskonałe relacje ze swoim chłopakiem i jak dotąd nie doświadczyła przeciwności losu. Ale to się zmienia... Zerwanie z ukochanym, zawalony egzamin i wydalenie ze studiów - życie Leah toczy się ku krawędzi. By spokojnie przemyśleć sytuację, Leah wsiada do pociągu i jedzie odwiedzić swoją babcię. Wydaje jej się, że powrót do miejsc znanych z dzieciństwa pomoże jej uporać się z problemami, jednak w górskiej wiosce staje przed nią poważne wyzwanie.

Babcia jest chora. Żeby ją wyleczyć, trzeba przygotować specjalną miksturę, a najpierw znaleźć jej składniki. Leah wyrusza na poszukiwania.

Cechy gry:
  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • ręcznie przygotowana grafika w stylu pixel art (Wintermute)
  • rozbudowana historia z wieloma postaciami i zadaniami pobocznymi
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, prowadzeniu dialogów oraz rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych
  • tryb gry z podpowiedziami i bez nich
  • dziennik bohaterki
STRONA DOMOWA / KICKSTARTER / YOU TUBE
INDIE.DB / PRZYGODOPEDIA
GOG / STEAM

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy
Re: FoxTail - już w marcu

Post autor: twig » 14 lutego 2018, 14:13

Niestety w marcu dostaniemy tylko pierwszy rozdział, który zapewni około 3 godziny rozgrywki (źródło:
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 60 razy

Re: FoxTail - już w marcu - trailer

Post autor: Monttsserat » 15 października 2018, 19:15

Według zapowiedzi twórców z 12 września - rozdział drugi ma pojawić się już w listopadzie
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 154 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 166 razy

Post autor: Urszula » 17 stycznia 2019, 19:57

Dzisiaj ukazał się drugi rozdział gry. Poprawiono różne błędy z pierwszego rozdziału i dodano polską wersję językową.
Można ją zakupić na gog.com za 29,90 lub na Steam w tej samej cenie.

Obrazek
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 42 razy

Post autor: jackowsky » 17 stycznia 2019, 21:27

Fajnie, że jest polska wersja. Właśnie wpisałem na listę życzeń. Wiadomo ile rozdziałów będzie?
Ostatnio skończone: Pentiment PL (80%), Magnus Failure PL (50%), Magnus Imago PL (50%), Mass Effect: Edycja Legendarna PL (70%), Trader of Stories PL
Gram: Detective Gallo
Koop: The Past Within PL
W tle: Divinity: Original Sin 2 Definitive Edition PL

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 154 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 166 razy

Post autor: Urszula » 17 stycznia 2019, 21:31

jackowsky pisze:Fajnie, że jest polska wersja. Właśnie wpisałem na listę życzeń. Wiadomo ile rozdziałów będzie?
Gdzieś czytałam ile ma być tych rozdziałów, ale w tej chwili tej informacji znaleźć nie mogę, a nie chcę zmyślać ile ma być tych rozdziałów. W tej chwili zakupiona gra, aktualizuje się o nowe rozdziały oraz wszelkie łatki (mam ją na gog.com). Nie wiem jaka będzie cena, gdy wyjdzie całość. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 42 razy

Post autor: jackowsky » 18 stycznia 2019, 07:24

Dzięki za info
Ostatnio skończone: Pentiment PL (80%), Magnus Failure PL (50%), Magnus Imago PL (50%), Mass Effect: Edycja Legendarna PL (70%), Trader of Stories PL
Gram: Detective Gallo
Koop: The Past Within PL
W tle: Divinity: Original Sin 2 Definitive Edition PL

Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Emu » 06 maja 2020, 22:52

Urszula pisze:
17 stycznia 2019, 21:31
Gdzieś czytałam ile ma być tych rozdziałów, ale w tej chwili tej informacji znaleźć nie mogę, a nie chcę zmyślać ile ma być tych rozdziałów.
Osiem.

UWAGA!!!!!!
Już jutro* nareszcie będzie premiera trzeciej części!!

Zwiastun trzeciej części pozostawił mnie w stanie absolutnego zachwytu**.

*Wg ich profilu na W Kontaktie - o 6 wieczorem EEST, czyli chyba 5 po południu czasu polskiego?
I tak od lat jestem za tym, żeby: 1) zachować zmianę czasu - uwielbiam to nagłe wiosenne wydłużenie jasnowieczoru do siódmej; b) przejść do tej strefy czasowej, w której są Ukraina, Białoruś i Finlandia. Po co komu światło dzienne o czwartej rano? Raczej przeszkadza niż w czymkolwiek pomaga. Za to jasno do dziesiątej wieczorem - to byłoby piękne.
**Na moim starym komputerze w D-Fend Reloaded mieściły się cztery zrzuty ekranu w rządku. Teraz sześć. Dysk mam duży i koniec końców ustaliło mi "się" 60 jako maksymalna liczba zrzutów ekranu z jednej gry (ogólnie zakładam, że liczba musi być podzielna przez sześć, chyba że jest niższa niż sześć - np. w przypadku malutkich gierek takich jak "X-Mas Lemmings 1991 i 1992". Jeżeli "Foxtail" dalej będzie tak zachwycające, prawie na pewno urobek z ośmiu rozdziałów tę liczbę przekroczy - i nie daruję sobie, będę musiała "zweryfikować" maksymalną liczbę. 60 jest dość okrągłe, ale nie daruję sobie takich przepiękności.
W sumie poziom 60 zrzutów ekranu osiągnęło u mnie tylko kilka gier: "Broken Sword 5", "King's Quest 7", "Lamplight City", "Mage's Initiation", "Quest for Infamy", "The Witness", "Thimbleweed Park" i to już chyba wsio. "Foxtail" ma na razie, po pewnej selekcji, tylko 24, ale z części, która stanowi 1/4 całości gry i jeszcze z uwzględnieniem tego, że choćby rozdział drugi jest wizualnie stosunkowo ubogi w porównaniu z trzecim... Zachowałam z niego 9 zrzutów ekranu, ale tak naprawdę tylko jedną scenerię z drugiego rozdziału zakwalifikowałabym do "olśniewających": laboratorium, zwłaszcza podczas przeprowadzania reakcji.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 76 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Adam_OK » 08 maja 2020, 00:25

Chyba czas ograć w końcu tę grę, mam ją bodajże na gog-u od jakiegoś roku i ciągle jej nie ruszyłem :P
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Emu
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Emu » 08 maja 2020, 13:37

Niefajne jest tylko to, że nieużytkownicy GOG Galaxy są dyskryminowani... Na zwykłym GOG łatki aktualizującej do nowej wersji nie ma - przynajmniej wczoraj nie było, ale podobno bywa, że opóźnienie wynosi tygodnie... Musiałam bezpośrednio prosić Artema o pomoc. Pomógł, owszem, co nie zmienia faktu, że trochę mi głupio uciekać się do takiego sposobu.
Zrobiłam już zrzuty ekranu, wysłałam na Moby Games i chyba jednak wypróbuję także wersję angielską i polską... po ukraińsku czasem czegoś nie rozumiem, ale z sympatii i szacunku dla tego dyskryminowanego języka (patrz okólnik Wałujewa, dekret emski i faktyczne traktowanie w Związku Zdradzieckim mówienia w języku innym niż rosyjski jako oznaki zacofania i/lub "burżuazyjnego nacjonalizmu" i/lub odrzucenia "przyjaźni narodów") wolę traktować wersję ukraińską jako moją standardową. Bądź co bądź gier w tym języku jest naprawdę mało... Analogicznie w "Little Briar Rose" grałam po białorusku, a język białoruski ucierpiał w Związku Zdradzieckim i Białorusi "baćki" jeszcze bardziej - do tego stopnia, że jest oficjalnie uznawany za język zagrożony...

ODPOWIEDZ

Wróć do „FoxTail”