Four last things: a point-and-click renaissance masterpiece - solucja, poradnik

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Posty: 2293
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Four last things: a point-and-click renaissance masterpiece - solucja, poradnik

Postautor: ZenekZombie » 13 maja 2017, 09:22

Obrazek
Four Last Things – solucja
Autorka: ZenekZombie


Wszelkie prawa autorskie do solucji są moją własnością.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!


W poradniku opisałam sposoby na popełnienie wszystkich grzechów.

LENISTWO
Przy wejściu do miasteczka napotkasz grupę odpoczywających mężczyzn. Porozmawiaj z nimi i zapytaj, czy możesz z nimi poleżeć. Odpocznij chwilkę pod drzewem. Po paru chwilach popełnisz grzech lenistwa.

PYCHA
Na skwerze stoi pomnik. Podejdź w prawą stronę ekranu - na jednej z beczek leży nieostre dłuto. Wejdź w uliczkę za straganem i poproś siedzącego tam mężczyznę o naostrzenie dłuta. W zamian za pracę możesz zaoferować mu seksowny taniec :). Po naostrzeniu dłuta wróć na skwerek i przerób rzeźbę na wszystkie sposoby (wpadnie osiągnięcie Master Sculptor), kiedy wybierzesz opcję "wyrzeźb samego siebie", bohater stwierdzi, że nie wie jak wygląda. Udaj się więc do malarza (plansza na prawo). Poproś artystę o namalowanie portretu, gdy zażąda zapłaty powiedz, że już zapłaciłeś, a monety wylądowały w puszce bardzo cicho. Opisz siebie jako mężczyznę o ciemnych oczach i włosach, noszącego turkusową koszulę i łososiowe spodnie. Dodaj, że siedzisz naprzeciw malarza - otrzymasz swój portret. Wróć więc na skwer i wzorując się na obrazie, wyrzeźb swoją podobiznę.

CHCIWOŚĆ
Na planszy za bazarkiem zajrzyj do jednego z domów przez okno i zabierz z parapetu lutnię. Zagraj na lutni z muzykiem siedzącym nieopodal, a otrzymasz osiągnięcie Jam Session. Wejdź do domu po prawej, porozmawiaj tam z notariuszem. Zaproponuj mu swoją pomoc w przejęciu części spadku - dowiesz się, że musisz przynieść mu pewne dokumenty, które otrzymasz w biurze nieopodal. Idź więc do wspomnianego biura (drzwi za domkiem). Porozmawiaj z zastępcą głównego księgowego - nie okaże się on zbyt pomocny. Zagadaj do mężczyzny stojącego obok drzwi - dowiesz się, że aby ci pomógł, musisz rozwiązać jego zagadkę, na którą na razie nie znasz odpowiedzi. Udaj się do galerii (budynek w oddali za malarzem i walczącymi mężczyznami). Tam dokładnie przyjrzyj się obrazowi z mężczyzną o dziwnie podobnej do twojej twarzy - zapamiętaj kto go namalował (Jacob van Utrecht). Przyglądając się wszystkim obrazom w galerii otrzymasz osiągnięcie Art Critic.

Obrazek


Wróć do biura administracyjnego i podaj rozwiązanie zagadki mężczyźnie - otrzymasz dokumenty, które zanieś notariuszowi. W nagrodę otrzymasz worek złota.

NIECZYSTOŚĆ
Porozmawiaj z poetą siedzącym na skarpie - napisze dla ciebie wiersz pod warunkiem, że znajdziesz mu natchnienie. Na skwerku zajrzyj do jednego z okien - dostrzeżesz przepiękną kobietę. Udaj się do malarza i zleć mu namalowanie kolejnego portretu. Tym razem potrzebujesz portretu kobiety o ciemnych włosach i oczach, ubranej w białą suknię i żółty sweterek, leżącą na poduszkach. Portret podmień w galerii na ten z piękną kobietą.

Obrazek


Zanieś podmieniony portret poecie, który napisze wiersz. Wiersz ten wyrecytuj damie w oknie.

ZAZDROŚĆ
Wejdź do karczmy. Porozmawiaj z siedzącym tam mężczyzną - wyznaj czego mu zazdrościsz.

GNIEW
Musisz popełnić grzech chciwości. Następnie zagadaj do Króla Jedzenia Placków, załóż się z nim, że zjesz placek szybciej. Po pierwszej porażce udaj się za mury miasta - obok odpoczywających gentlemanów leży dzbanek, który zabierz. Udaj się do karczmy i nalej piwa do dzbanka (możesz kilkukrotnie sam je wypić, aby odblokować osiągnięcie Alcoholism). Zagadaj do pijusa siedzącego przed karczmą. Dolej mu piwa, a gdy ten pobiegnie, udaj się za nim (plansza za bazarem). Nabierz jego moczu do dzbanka. Wróć na skwerek i z bazaru zabierz trochę warzyw. Następnie wejdź w uliczkę za bazarem i udaj się do lecznicy (drzwi po lewej). Małpce podaj warzywa. Spróbuj zabrać truciznę ze stolika - lekarz zabroni. Pokaż mu więc mocz pijaczka - pozwoli ci zabrać co chcesz, weź więc truciznę. Wróć do Króla placków i odwróć jego uwagę, następnie dopraw placek trucizną, wyzwij Króla na pojedynek.

NIEUMIARKOWANIE W JEDZENIU I PICIU
Musisz ukończyć GNIEW. Po pokonaniu Króla zacznij opychać się plackami.

Po wykonaniu wszystkich zadań udaj się do kościoła. W kościele spotkasz dziada proszalnego, któremu możesz oddać wszystkie swoje rzeczy - osiągnięcie Charitable Donation. Udaj się przed oblicze Piotra i wyznaj wszystkie swoje grzechy.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Four last things: a point-and-click renaissance masterpiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości