Detective Gallo – demo, trailer

ODPOWIEDZ

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
1
50%
Nie
0
Brak głosów
Jeszcze nie wiem
1
50%
 
Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Posty: 3414
Rejestracja: 24 lutego 2013, 10:28
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 66 razy
Płeć:

Detective Gallo – demo, trailer

Post autor: Adam_OK » 31 października 2016, 04:15

Obrazek
Na portalu epPela - jet tu też link do dema trwa właśnie zbiórka na kolejną, zwariowaną przygodówkę tworzoną przez FootPrints Games i Adventure Productions. Jej bohaterem jest tytułowy detektyw Gallo, który musi (na zlecenie pewnego bogacza) rozwiązać sprawę, w której ofiary to pięć egzotycznych... roślin. Nasz bohater jest bardzo sarkastyczny, więc zapewne można oczekiwać po tym tytule sporo humoru, ciętych ripost i innych, tego typu atrakcji. Oprócz tego, gra ma cechować się komiksową (ręcznie rysowana i animowaną) grafiką, dziwnymi postaciami pobocznymi i wymagającymi zagadkami. Co z tego wyniknie, przekonamy sie później, wiele zależy od powodzenia zbiórki. Na razie odsyłam Was do wcześniejszego linku po więcej informacji, a także dam screena i filmik na zachętę:
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Posty: 3389
Rejestracja: 16 lutego 2012, 00:23
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował(a): 133 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: adventurka » 27 stycznia 2017, 19:08

Będzie w drugim kwartale 2017 na Steamie (pl też).

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4824
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 322 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: kassiopestka » 28 stycznia 2017, 02:37

Rewelka. :)
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: ZenekZombie » 11 maja 2018, 12:23

Twórcy postanowili przybliżyć na postać Phila Cloro. Ten wiecznie zaniepokojony, paranoidalny i hipochondryczny, mężczyzna spędza każdy dzień swojego nudnego życia - jak na miłośnika roślin przystało - dbając o swoje ukochane, warzywne skarby. Ceni rośliny bardziej niż siebie samego, mocno wierząc, że ich królestwo przewyższa wszystko inne. Phil jest stale blisko natury, jego dom, Greenhouse Mansion, jest całkowicie ekologiczny. Jedynym powodem do życia Cloro są jego skarby, a jego skarby oddychają tylko dzięki jego intensywnej, pełnej maniakalnej miłości opiece. Jaka roślina nie marzy o takim opiekunie?

Słodycz sama w sobie. Bardziej lepka niż słodycze sprzedawane w Dzielnicy Noży, Candy ma Gallo na oku. Często porównuje go do pieprzowej bezy w gorącej czekoladzie swojego życia, metafory, którą detektyw uważa za oznakę depresji spowodowanej zaburzeniami odżywiania. Każdej nocy Candy ryzykuje swoim życiem, pozostając na swoim stoisku ze słodyczami, tylko by móc być blisko biura Gallo. A on, uzbrojony w swój zwykły cynizm, robi wszystko, aby Candy odczepiła się od niego. Ale nic na to nie można poradzić. Zły stosunek detektywa sprawia, że jest bardziej nieosiągalny i pożądany w oczach Candy Bop.

Pozornie godny zaufania i przyjazny dla wszystkich, zawsze działa w swoim własnym interesie. Nigdy by się z nikim nie przywitał, gdyby nie oznaczało dla niego większej ilości pieniędzy. Jako cyniczny i pragmatyczny biznesmen, sprzedałby własną matkę za pół ceny, by zadowolić klienta. Jest tak dumny ze swojego sklepu, że w ciągu zaledwie kilku lat zniszczył wszystkich swoich konkurentów, stając się symbolem dla wszystkich potencjalnych nabywców w mieście. Może dowolnie nakładać ceny na wszystkie przedmioty, decydując też tym, co przecenić. Oczywiście, rabaty dotyczą artykułów, których cena już na początku jest mocno zawyżona. Ale kto potrafiłby dostrzec złośliwe praktyki, jeśli jego sklep jest jedyny w mieście?
Przytul się i uśmiechnij do niego, a Baby-Punk zwróci ci przysługę kopiąc w dziąsła. Powiedz mu coś miłego, a on będzie cię obrażał, dopóki nie zaczniesz płakać za smoczkiem i chusteczkami. Nie daj się zwieść jego wzrostowi lub młodemu wieku. Zbrodnia może zdarzyć się wszędzie, a ta osóbka jest tego żywym dowodem. Mimo że nie stoi na czele gangu dzieci, które pomogłyby mu w podboju świata dorosłych, nie jest zniechęcony. Wie, że może liczyć na swe wrodzone zło, by zrealizować marzenie swojego życia: okraść wszystkie automaty z gadżetami, a następnie obalić porządek w mieście.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Posty: 299
Rejestracja: 07 lipca 2012, 07:13
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: Zagadka » 23 maja 2018, 13:37

Postacie wyglądają trochę jak wzięte z komiksów z Kaczorem Donaldem, za to otoczenie jak z Tony'ego Tougha albo Day of the Tentacle. Może być zabawnie.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Posty: 626
Rejestracja: 17 lutego 2013, 17:53
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 61 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: Monttsserat » 23 maja 2018, 13:50

@Zagadka - przypomina mi to, że miałeś mi kiedyś dać artykuł o postaci kaczki w popkulturze.
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Posty: 299
Rejestracja: 07 lipca 2012, 07:13
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: Zagadka » 23 maja 2018, 14:10

Monttsserat pisze:@Zagadka - przypomina mi to, że miałeś mi kiedyś dać artykuł o postaci kaczki w popkulturze.
To były takie tam gdybania, a nie zobowiązanie do pisania artykułu :P.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Posty: 626
Rejestracja: 17 lutego 2013, 17:53
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 61 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: Monttsserat » 23 maja 2018, 15:14

Zagadka pisze:
Monttsserat pisze:@Zagadka - przypomina mi to, że miałeś mi kiedyś dać artykuł o postaci kaczki w popkulturze.
To były takie tam gdybania, a nie zobowiązanie do pisania artykułu :P.
Nie do napisania Łosiu, tylko mówiłeś, że czytałeś taki artykuł i miałeś mi wysłać.
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Posty: 299
Rejestracja: 07 lipca 2012, 07:13
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: Zagadka » 30 maja 2018, 19:44

Gra ma dziś swoją premierę, ale z tego, co widzę na Steamie, polskiej wersji brak...
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Posty: 1088
Rejestracja: 28 lutego 2012, 18:29
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: kNOT » 30 maja 2018, 21:00

Na GoG jest rosyjski, więc jak ktoś nie zna angielskiego, może igrać :D
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Posty: 299
Rejestracja: 07 lipca 2012, 07:13
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: Zagadka » 30 maja 2018, 21:14

Mogę grać po angielsku, ale miałem wrażenie, że twórcy mieli też zamieścić wersję pl :P.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – powstaje kolejna zwariowana przygodówka

Post autor: Urszula » 30 maja 2018, 21:19

Nie pierwszy raz, gdy informacja o wersji pl, tuż po premierze znika. Ciekawe czy to nie jakiś celowy zabieg.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Posty: 3389
Rejestracja: 16 lutego 2012, 00:23
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował(a): 133 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy
Płeć:

Re: Detective Gallo – demo, trailer

Post autor: adventurka » 15 sierpnia 2018, 16:21

Od 15 sierpnia 2018 dostępna na PlaySation 4, o od 17 sierpnia na Nintendo Switch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detective Gallo”