Spisek koncernów

Tutaj rozmawiamy o tym, co nam w duszy gra, a nie jest związane z tematyką forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Posty: 1599
Rejestracja: 16 września 2014, 13:07
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Lokalizacja: Elbląg, Polska
Podziękował(a): 105 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 97 razy
Płeć:
Kontakt:

Spisek koncernów

Post autor: Nfsfan83 » 30 maja 2015, 19:03

Znalazłem to i krew mnie zalewa, proszę obejrzeć do końca. To straszne, że nie można nic im zrobić, i w jakim kierunku to idzie. Musimy coś zacząć robić, tylko co???



Dymają nas tak jak nigdy. Kiedyś elektronika (bo najbardziej na tym zarabiają) była niezawodna i działała co najmniej 5 lat.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Posty: 3415
Rejestracja: 24 lutego 2013, 10:28
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 66 razy
Płeć:

Re: Spisek koncernów

Post autor: Adam_OK » 30 maja 2015, 19:25

Też mi nowość. Teraz robią tak wszyscy od producentow wspomnianych w filmie żarówek, przez telewizory, pralki po silniki samochowe - sprzet ma działać tyle, na ile ma gwarancję i ani dnia czy kilometra dłużej. Kiedyś robiono sprzęt tak, by działał jak najdłużej, a dziś wszyscy mają to w d..ie. U mnie na wsi jest pralka (a właściwie dwie pralki, z tym że frania służy jedynie za kosz na brudne rzeczy, od lat się w niej nie pierze) starsza z rok albo i dwa ode mnie - i dalej działa. Owszem, była parę razy reperowana, coś w niej wymieniano, ale dalej działa. A gdyby zamiast niej kupić jakąś nową, to za góra 5 lat potrzebna by była kolejna.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Posty: 900
Rejestracja: 28 lutego 2012, 15:15
Lokalizacja: mała Wielkopolska
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Spisek koncernów

Post autor: Xantia » 31 maja 2015, 00:23

Dla ciebie Adam to nie nowość, ale wielu nie zdaje sobie z tego sprawy. Łykają tę zabójczą ideologię jak małpa kit. Dają się manipulować kłamliwymi ideami i pakują się w kredyty, w kupowanie nowości, które są przeważnie tym samym, tylko w nowym opakowaniu. U nas to jeszcze nie jest na tak wysokim poziomie, bo kraj biedniejszy, ale kwestia postarzania produktu niestety też nas dotyczy. A jak z tym walczyć? Myślę, że sama już świadomość wiele daje, bo ona rodzi kontestację i dotyczy to całego spektrum tego systemu działającego już na międzynarodową skalę. Przecież wystarczy spojrzeć na ohydne, kłamliwe reklamy, które starają się wmówić, że jeśli tego nie kupimy to nie będziemy szczęśliwi. Znałem jedną panienkę, której nie starczały miesięczne pobory, bo np. torebka od cartiera, którą miała od zeszłego sezonu stała się już niemodna i wstyd było z taką się pokazać. Co za obciach :strach: a bidulka zarabiała "tylko" 5 tysięcy. Im więcej się będzie o tym mówić, tym będzie większa świadomość i silniejszy nacisk międzynarodowego społeczeństwa. To się po prostu przestanie tym zbrodniarzom, niszczącym, zaśmiecającym tę piękną planetę opłacać. Pewien filozof (już nie pamiętam kto) stojąc na rynku pełnym różnorakiego towaru, krzyknął: jaki ja jestem szczęśliwy, że tego wszystkiego nie potrzebuję!!! Ostatnio, znalazłem się w kolejnej poznańskiej galerii i rozglądając się naokoło miałem ochotę to samo wykrzyczeć. Dla mnie działanie tych koncernów, to zwykły egoizm i krótkowzroczność. Jak tak dalej pójdzie to przyszłe pokolenia będą ich przeklinać za to, że ich pazerność spowodowała tak katastrofalne skutki. Już są niestety skutki, jak choćby wycinanie puszczy amazońskiej. Najprościej wyciąć, zarobić i tyle, a po nich, choćby potop, a właściwie pustynia i śmieci...

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Posty: 1599
Rejestracja: 16 września 2014, 13:07
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Lokalizacja: Elbląg, Polska
Podziękował(a): 105 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 97 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Spisek koncernów

Post autor: Nfsfan83 » 31 maja 2015, 12:47

No właśnie, nie chodzi o dymanie nas, aby kupować coraz nowsze oraz aby sprzęt padał po gwarancji, to chamstwo swoją drogą. Ale nie wiem czy nie ważniejszą kwestią jest środowisko naturalne, nasza kochana Planeta ;) i zasoby. One nie są odnawialne, i im więcej rzeczy będzie się wytwarzać tym szybciej one padną. Na filmiku już kraje trzeciego mówią, że nie mają tego gdzie magazynować. Nawet gdyby każda rzecz wytrzymywała max 7 lat minimum 5, to już byśmy byli do przodu. Co z tego, że te molochy zarobią kokosy, jak za parę lat nie będzie na co je wydawać :)

Ponieważ jak każdy mężczyzna interesuje się elektroniką, ostatnio po 10 latach i 40 tys godzinach pracy :rotfl: padł nam tv crt Sony 29 cali, bardzo fajny ale wiadomo, jak kineskop padnie to nic nie zrobisz. I kupiliśmy płaski :D i myślę, tzn mam nadzieję, że choć te 5 lat wytrzyma (tyle z przedłużoną gwarancją mamy) bardzo dobry model (jakby ktoś szukał tv, dać znać na PW), ale co śmieszne mam w kuchni z 1992 Sharp 14 latek ( ale to Japończyk prawdziwy) z Pewexu jeszcze i odpukać śmiga do dziś. Telefon Sony (to przypadek, że mam Sony nie jestem przedstawicielem hehehe) K750i i co z tego, że nie ma smart itp działają sms i dzwonienie i aparat :) a mam go już prawie od 2007 jak nówka. Współczuję tylko młodemu pokoleniu tak po 1990 urodzonym, oczywiście zdarzają się jednostki mądre, ale większość z nich tylko marzy o nowszym telefonie, konsoli, i aby tylko pochwalić się przed kumplami.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Spisek koncernów

Post autor: Sir_Kiełbasa » 31 maja 2015, 12:57

Xantia pisze:Ostatnio, znalazłem się w kolejnej poznańskiej galerii i rozglądając się naokoło miałem ochotę to samo wykrzyczeć.
A po co tam poszedłeś? W celach naukowych? ;)
Problem ze wzrostem bezrobocia przy ograniczeniu produkcji bardziej trwałych towarów jednak istnieje. Poza tym nie wiem czy da się tu za dużo zmienić, bo większość ludzi jest po prostu głupia. Jeden polityk mówi o tym głośno, ale mają go za wariata. :D

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Posty: 3415
Rejestracja: 24 lutego 2013, 10:28
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 66 razy
Płeć:

Re: Spisek koncernów

Post autor: Adam_OK » 31 maja 2015, 13:16

Producenci sprzetu i ekologia? Widze to tylko w dwóch przypadkach:
a) gdy producentowi sie to opłaca, bo np. ma tańsze surowce.
b) gdy rząd państwa, a którym producent działa uchwali prawo w stylu albo ekologia, albo wyższe podatki.
Poza tym nie wiem czy da się tu za dużo zmienić, bo większość ludzi jest po prostu głupia. Jeden polityk mówi o tym głośno, ale mają go za wariata. :D
Otóż to, wszak ciemny lud wszystko kupi.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Posty: 900
Rejestracja: 28 lutego 2012, 15:15
Lokalizacja: mała Wielkopolska
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Spisek koncernów

Post autor: Xantia » 31 maja 2015, 16:53

Sir_Kiełbasa pisze:
Xantia pisze:Ostatnio, znalazłem się w kolejnej poznańskiej galerii i rozglądając się naokoło miałem ochotę to samo wykrzyczeć.
A po co tam poszedłeś? W celach naukowych? ;)
He, he :D nie naukowych, ale tak poważnie, to w celach poznawczych. Poruszam się tylko autem, a ta galeria jest wybudowana przy starym dworcu PKP i wybudowano tam nowy PKS. Jeżeli ktoś przyjeżdża po kogoś i chce go odebrać z dworca, to nie ma gdzie zaparkować auta. Przy starym PKS były parkingi. Tutaj można jedynie za opłatą wjechać na sam teren dworca, ale wcześniej trzeba gdzieś tam czatować z komórką i czekać na wiadomość. Obydwa dworce, to tylko dodatek do tych handlowych molochów. Chodziłem tam, patrzyłem na to wszystko i robiło mi się coraz gorzej. Współczesny świat staje się coraz bardziej orwellowski i odhumanizowany. Bogiem jest rentowność, a wartość człowieka sprowadza się do potrzeb rynku i jego możliwości finansowych.

Wzrasta jednocześnie automatyzacja. Parę dni temu, wymienili mi licznik wody na taki z odczytem radiowym i z zasięgiem do 10 km i instalator powiedział mi, że z tego powodu zwolnili paru pracowników. I tak było już w XIX wieku, jak postęp techniczny wyrzucał na bruk całe rzesze ludzi. Kto wie, może dojdzie do tego, że praca stanie się tylko przywilejem wąskich grup społecznych. A co z resztą? Może będą pobierać przyznaną im kwotę i będą tylko konsumentami. Jak na razie nam to nie grozi :D i raczej, zamiast pomocy socjalnej, młodzi i mniej młodzi Polacy wyjeżdżają z kraju za pracą i pewnie większość z nich już nie wróci.
Tutaj znalazłem ciekawy artykuł i cytuję pewien jego wycinek:

Aleksandra Kuzior/Problemy Ekorozwoju nr 2 (2006), 67-72

"Czy rzeczywiście działania ludzkie w świecie technicznym tak do końca były i są tylko racjonalne? Vilfredo Pareto
twierdzi, że choć człowiek w swej działalności naukowej i technicznej powinien działać racjonalnie, często kieruje się właśnie emocjami i instynktami, przywdziewając tylko maskę racjonalności
.Oczywiście przy atrofii uczuć nie o taki typ emocjonalności chodzi, jednak przywołane stanowiska uwydatniają, jak bardzo zagubiony jest człowiek, otoczony i zdominowany przez technikę, która z jednej strony ułatwia mu życie, lecz z drugiej uzależnia go od siebie i często w negatywny sposób wpływa na jego psychikę ( przykładem może być tzw. „autyzm z wyboru” uzależnienie od technik komputerowych i Internetu, które powoduje izolację społeczną i zanik bezpośrednich kontaktów międzyludzkich)
13
.
Człowiek cywilizacji technicznej pogrążony jest w chaosie sprzecznych pragnień. Pęd do maksymalizacji produkcji i konsumpcji, podsycany przez coraz bogatszą zróżnicowaną ofertę marketingową, kształtującą nowe potrzeby, sprawia, że racjonalne, sprawne, skuteczne i odpowiedzialne działanie jest zaburzone w niektórych sferach ludzkiej aktywności.
Homo oeconomicus na powrót musi przekształcić się w Homo sapiens sapientis.
Wymogiem współczesności jest kształtowanie człowieka jako racjonalnego podmiotu
działań jest to ciągłe wyzwanie stawiane procesom edukacyjnym, choć obecnie w dobie narastających
kryzysów światopoglądowych, ekonomicznych, ekologicznych i innych to zadanie wydaje się być pierwszoplanowe. Nie ma jednak gotowej recepty, w jaki
sposób wychować człowieka mądrego, który kierowałby się w życiu właściwym systemem wartości."


Zauważa się więc ten problem od dawna, tylko ci tego nie zauważają, którym jest to na rękę i sieją kłamliwą propagandę. Trzeba o tym mówić, bo orężem przeciwko kłamstwu jest tylko prawda. Dochodzi do tego coraz większa polaryzacja społeczna gdzie brak pracy staje się przekleństwem, bo część ludzi nie stać na to by zaspokoić podstawowe potrzeby, natomiast część staje się niewolnikami konsumpcji niemającymi tak naprawdę czasu na to, by korzystać z zakupionych dóbr. Nie mówiąc już o braku czasu dla rodziny itd. W takiej Japonii dochodzi do tego, że ludzie umierają z przepracowania i coraz więcej jest protestujących przeciwko takiemu systemowi. Tam praktycznie rodzina nie istnieje, bo zakład pracy ma im ją zastąpić. Chodzi więc o przewartościowanie podejścia do życia i zadania sobie podstawowego pytania: czy żyję po to żeby pracować? czy pracuję po to żeby żyć? Dla obecnego pokolenia niezrozumiałe jest stwierdzenie, że - im będę miał mniej potrzeb, tym będę bardziej wolny i z tego powodu świadomie ograniczam swoje potrzeby. Teraz jest wręcz odwrotnie i tworzy się sztuczne potrzeby, robiąc młodym ludziom wodę z mózgu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsce na pogaduszki o wszystkim”