Żegnaj Deponio

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Re: Żegnaj Deponio

Postautor: Vicek » 24 października 2013, 12:30

Proszę mi wierzyć, że podjęcie decyzji o nielokalizowaniu trzeciej części gry Deponia było dla nas bardzo trudne. Niestety wobec poziomu sprzedaży poprzednich części i wobec dużego kosztu jaki wiązał się z polonizacją ostatniej części, była to jedyna, możliwa decyzja. Inna decyzja wobec danych sprzedaży, którymi dysponujemy, byłaby decyzją de facto działającą na szkodę spółki. Podejmując ten trudny wybór byliśmy świadomi, że może się on spotkać z negatywnym odbiorem u naszych Klientów, w związku z czym, chcąc być wobec nich fair, zaoferowaliśmy ten tytuł w pre-orderze w dużo niższej cenie, niż zachodnie sklepy oferują ten sam produkt. Bardzo nam przykro, że czuję się Pan przez nas oszukany, niestety tak jak pisałem wcześniej lokalizacja tego konkretnego tytułu, wobec poziomu sprzedaży poprzednich części byłaby całkowicie nieopłacalna i wiązałaby się nie tylko z brakiem zysku, ale wręcz z konkretnymi stratami finansowymi.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 24 października 2013, 13:57

parafrazując: Goodbye CDP.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: vaapku » 24 października 2013, 14:06

Tak z ciekawości: ta dużo niższa cena w pre-orderze to jaka?

Edit: już doczytałam. Nie będę bluzgać na CDP, bo i tak i tak mnie nie interesuje cyfrowa dystrybucja, a jak już mam grać po angielsku (co mi się ostatnio coraz częściej zdarza), to wolę poczekać aż trafię gdzieś na wersję pudełkową. Zresztą po Deponii płakać nie będę :D
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 122 razy

Postautor: Urszula » 24 października 2013, 14:36

To nawet nie ma co komentować, niech dalej tak robią, a będą sprzedawać ziemniaki na placu. Przynajmniej się nauczą zachwalać swój towar głośno krzycząc, bo do tej pory zapomnieli, że reklama jest dźwignią handlu.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 24 października 2013, 17:39

Sama reklama to trochę mało, jeśli towar będzie g. wydany, a cena z sufitu.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 24 października 2013, 20:10

Wiesz mało ciekawe wydanie jeszcze przełknę, ale brak polonizacji i bardzo wysoka cenę nie przełknę. Jeśli jestem zmuszona kupić grę po angielsku to na pewno nie wesprę polskiego dystrybutora. O wydaniu takim jak było kiedyś można zapomnieć, polakom z reguły nic się nie opłaca. Natomiast o reklamie gier przygodowych już dawno zapomniano.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 października 2013, 16:51

Urszula pisze:Wiesz mało ciekawe wydanie jeszcze przełknę, ale brak polonizacji i bardzo wysoka cenę nie przełknę. Jeśli jestem zmuszona kupić grę po angielsku to na pewno nie wesprę polskiego dystrybutora.

A ja wysoką cenę przełknę, jeśli wydanie będzie na to zasługiwało. O polonizację nie dbam, a najlepiej, gdy jej w ogóle nie będzie, jeśli mają mnie o niej informować na froncie pudełka kaszaniąc w ten sposób fajną (jeśli taka jest) okładkę.

O wydaniu takim jak było kiedyś można zapomnieć, polakom z reguły nic się nie opłaca.

Skoro im się nie opłaca wydawać gier lepiej, to mnie się nie opłaca ich kupować. :D Ale taki choćby CDP potrafił kiedyś wydawać gry (np. RPG-i) i jakoś nie było płaczu o koszty, a teraz wszystko nagle się nie daje. Najlepiej łapki do góry i się nie da, panie kerowniku.

Natomiast o reklamie gier przygodowych już dawno zapomniano.

Jaką konkretnie reklamę masz na myśli? Pamiętam z lat 90-tych, że chyba jedyną reklamą była informacja w pismach growych. Teraz ich nie kupuję, więc nie wiem czy dalej tak jest.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 25 października 2013, 17:52

Sir_Kiełbasa pisze:A ja wysoką cenę przełknę, jeśli wydanie będzie na to zasługiwało.

Gra przygodowa oferująca klika godzin rozgrywki w przyzwoitym opakowaniu za 100 zł to przegięcie.

Sir_Kiełbasa pisze:O polonizację nie dbam, a najlepiej, gdy jej w ogóle nie będzie, jeśli mają mnie o niej informować na froncie pudełka kaszaniąc w ten sposób fajną (jeśli taka jest) okładkę.

Ja wolę skasznioną okładkę w wydaniu pl niż piękną w angielskiej wersji czy innej wersji językowej. Nie w okładkę gram, tylko w grę w nią zapakowaną i chce grać po polsku. Chodzę do kina i ma być film po polsku, książka w księgarni po polsku itd. Jak będę mieszkać na Filipinach to się dostosuję i będę się posługiwać językiem tagalo, ale w Polsce chcę w ojczystym języku.

Sir_Kiełbasa pisze:Skoro im się nie opłaca wydawać gier lepiej, to mnie się nie opłaca ich kupować. :D Ale taki choćby CDP potrafił kiedyś wydawać gry (np. RPG-i) i jakoś nie było płaczu o koszty, a teraz wszystko nagle się nie daje. Najlepiej łapki do góry i się nie da, panie kerowniku.

No niestety to zaczyna być chyba u nas normą.

Sir_Kiełbasa pisze:Jaką konkretnie reklamę masz na myśli? Pamiętam z lat 90-tych, że chyba jedyną reklamą była informacja w pismach growych. Teraz ich nie kupuję, więc nie wiem czy dalej tak jest.

Powiedz ile serwisów growych pisze o przygodówkach, informuje o premierach, wstawia recenzje. Wiem nawet z wiarygodnych źródeł, że wręcz nie chcą wstawiać czy pisać, bo według nich nikt tego nie czyta. Reklama się przeniosła do internetu na jakieś portale społecznościowe itd. Cdp.pl na swojej stronie FB, nawet nie zająknęło się o premierze nowych przygodówek, natomiast bardzo dużo piszą o strzelankach i innych badziewiach. O współpracy z różnymi stronami piszącymi o przygodówkach można zapomnieć. Przeczytaj sobie dobry artykuł na przygodskopie, jak to kiedyś reklamowano gry przygodowe - klik
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 25 października 2013, 19:32

Urszula pisze:chce grać po polsku. Chodzę do kina i ma być film po polsku, książka w księgarni po polsku itd. Jak będę mieszkać na Filipinach to się dostosuję i będę się posługiwać językiem tagalo, ale w Polsce chcę w ojczystym języku.

:oklaski:

Co prawda D3 kupiłem, ale w pełni popieram.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta

Postautor: Domino » 25 października 2013, 19:39

Smutna to wieści, ale tylko potwierdza trend, że ogólnie dystrybutorów nie obchodzą przygodówki. W sumie jedyna szansa na zmianę tego trendu to przypadek gdyby wielkie firmy zajęły się produkcją przygodówek jak np. Ubisoft zapowiadając Valiant Hearts, gdyby było więcej produkcji powstałych u gigantów i jeśli odniosły by sukces, to dystrybutorzy wzięli by się wreszcie do roboty.
Co do wydań w dzisiejszych czasach normą już jest wydawanie bardzo ubogich edycji podstawowych i dotyczy to wszystkich gatunków gier. Oczywiście są od tego chlubne wyjątki jak np. nasz rodzimy Wiedźmin, ale jednak większość edycji ogranicza się do instrukcji i samej gry.
A cyfrowych edycji gier nie trawię, więc wolę nie kupić gry niż kupić jej cyfrową wersję.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 25 października 2013, 21:03

Domino pisze:Smutna to wieści, ale tylko potwierdza trend, że ogólnie dystrybutorów nie obchodzą przygodówki. W sumie jedyna szansa na zmianę tego trendu to przypadek gdyby wielkie firmy zajęły się produkcją przygodówek jak np. Ubisoft zapowiadając Valiant Hearts, gdyby było więcej produkcji powstałych u gigantów i jeśli odniosły by sukces, to dystrybutorzy wzięli by się wreszcie do roboty.
Co do wydań w dzisiejszych czasach normą już jest wydawanie bardzo ubogich edycji podstawowych i dotyczy to wszystkich gatunków gier. Oczywiście są od tego chlubne wyjątki jak np. nasz rodzimy Wiedźmin, ale jednak większość edycji ogranicza się do instrukcji i samej gry.
A cyfrowych edycji gier nie trawię, więc wolę nie kupić gry niż kupić jej cyfrową wersję.

Może, gdyby mieli na stronie pod grą bardzo dużo negatywnych wpisów to by się za to wzięli. Wiem, głupoty piszę, bo oni graczy mają w nosie. :( :( :(
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 października 2013, 17:40

Urszula pisze:Gra przygodowa oferująca klika godzin rozgrywki w przyzwoitym opakowaniu za 100 zł to przegięcie.

Jeśli mają dać samo pudło i za to zainkasować 100zł to faktycznie przegięcie. Ale chodzi o to, że duże pudło daje możliwości wzbogacenia zawartości. Głupio dać duże pudło, a do środka wrzucić tylko samo pudełko dvd, które tylko się obija o boki i grzechocze.

Ja wolę skasznioną okładkę w wydaniu pl niż piękną w angielskiej wersji czy innej wersji językowej. Nie w okładkę gram, tylko w grę w nią zapakowaną i chce grać po polsku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znaczki PL dawać z tyłu. Nie wiem co to za dziwna mania, żeby były z przodu. Niby ma zachęcić do kupna gry? Śmieszne. :)

Powiedz ile serwisów growych pisze o przygodówkach, informuje o premierach, wstawia recenzje.

Nie wiem, bo zbyt wielu nie odwiedzam, ale mi w zupełności wystarczy Przygodomania. :tak:

Wiem nawet z wiarygodnych źródeł, że wręcz nie chcą wstawiać czy pisać, bo według nich nikt tego nie czyta.

Jeśli ta "kampania reklamowa" ma pociągać za sobą zbyt duże koszta, które się nie zwrócą to już niech jej nie robią, byle wydań nie chrzanili.

Domino pisze:A cyfrowych edycji gier nie trawię, więc wolę nie kupić gry niż kupić jej cyfrową wersję.

:tak:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 października 2013, 18:08

Nie wiem, jak to wygląda z kosztem kampanii reklamowej i współpracy z różnymi serwisami, więc nie będę się wymądrzać. Wiem, że można dać egzemplarz redakcyjny do przestawania gry i napisania o niej, to chyba nie jest wielki koszt.
Piszesz duże pudła, takie jak były kiedyś? W nich było pudełko z grą, instrukcja i karta rejestracyjna i grzechotało to w pudle. Wprawdzie nie mam nic przeciwko takim wydaniom, ba nawet bym się cieszyła, ale powiedzmy, że to można odpuścić, byleby gra która ma nam opowiedzieć jakąś historię, była dobrze zrozumiana. Więc w moim przekonaniu ma być w języku ojczystym. Znaczek pl wcale mi nie przeszkadza. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 października 2013, 18:21

Urszula pisze:Piszesz duże pudła, takie jak były kiedyś? W nich było pudełko z grą, instrukcja i karta rejestracyjna i grzechotało to w pudle.

Zazwyczaj latały, ale czasem dali książkę, opowiadanko, soundtrack itp. Nie muszą się wtedy ograniczać jak to jest z pudełkiem DVD. Dla mnie przede wszystkim liczą się dodatki papierowe plus muzyka na osobnej płycie. Czy to takie cuda? :)

Wprawdzie nie mam nic przeciwko takim wydaniom, ba nawet bym się cieszyła, ale powiedzmy, że to można odpuścić, byleby gra która ma nam opowiedzieć jakąś historię, była dobrze zrozumiana. Więc w moim przekonaniu ma być w języku ojczystym. Znaczek pl wcale mi nie przeszkadza. :)

Ale dużo pudło nie przeszkadza też temu, żeby gra była po polsku z kiepskim podkładem. ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 października 2013, 18:37

Zgadza się, ale ja jestem zwolenniczką wydawania w Polsce nie tylko gier, ale wszystkiego w naszym rodzimym języku. To jest tak, jak pójdziesz do apteki po lek na jakąś tam dolegliwość, a informację dla pacjenta napiszą ci po chińsku. Masz się go nauczyć, żeby wiedzieć gdzie to masz wepchać i jak często. Czemu wszyscy, którzy grają w Wiedźmina nie uczą się polskiego, tylko im się grę przekłada na język danego kraju? Nie jest ważne, jak dobrze ktoś zna obcy język, powinna być możliwość włączenia napisów/lektora polskiego, albo wybór grania w języku producenta czy angielski jak już tak ma być. Czyli ja płacę za grę i powinnam mieć taką możliwość. Tak samo jak dystrybucja elektroniczna, tak naprawdę jest to mocne zawężania kręgu potencjalnych klientów. Naprawdę nie w każdym domu jest Internet i to w dodatku z super łączem, by 10 GB grę ściągać po zakupie w sklepie. Zabezpieczenia w postaci konieczności posiadania łącza, a co jak nie ma niech sobie pomarzy o graniu. Podcinanie gałęzi, na której się siedzi jest wielką głupotą. Nie wiem, jak tam wygląda nauka marketingu, ale chyba parę lekcji ktoś opuścił.
Moje gry

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta

Postautor: wujo444 » 26 października 2013, 22:05

Znaczy co, muzykę też mają tłumaczyć, bo nie zrozumiemy tekstu? :D
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 października 2013, 22:06

wujo444 pisze:Znaczy co, muzykę też mają tłumaczyć, bo nie zrozumiemy tekstu? :D

Przepraszam, czy ty się zgrywasz? Od kiedy muzyka ma tekst i jak chcesz ją przetłumaczyć ?
Moje gry

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876

Postautor: Scoffer » 26 października 2013, 22:23

Urszula pisze:Tak samo jak dystrybucja elektroniczna, tak naprawdę jest to mocne zawężania kręgu potencjalnych klientów. Naprawdę nie w każdym domu jest Internet i to w dodatku z super łączem, by 10 GB grę ściągać po zakupie w sklepie. Zabezpieczenia w postaci konieczności posiadania łącza, a co jak nie ma niech sobie pomarzy o graniu.

Tu się zgodzę. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wystrzegam się tego typu gier - po prostu jak tylko wróciłabym ze studiów do domu, to byłyby totalnie bezużyteczne. Nie wiem, czym pierwotnie kierował się pomysłodawca tej idei - ale musiał być ignorantem.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 26 października 2013, 23:32

Tryb nie na temat włączony...

Troszeczkę przesadzacie. Równie dobrze można napisać, że gry komputerowe są 'gupie', bo wymagają prądu - A co jak ktoś w domu nie ma? Telewizja jest 'zua', bo trzeba mieć telewizor, a prysznic to porażka, bo bez bieżącej wody nie działa. Mamy jednak XXI wiek.

Żeby nie było - chodzi mi wyłącznie o Internet, a nie samo idiotyczne zabezpieczenie.

Tryb na temat włączony...

Tylko polskiej wersji szkoda :(
Ostatnio zmieniony 26 października 2013, 23:35 przez kNOT, łącznie zmieniany 1 raz.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 października 2013, 23:37

kNOT pisze:Mamy jednak XXI wiek.

Żeby nie było - chodzi mi wyłącznie o Internet, a nie samo idiotyczne zabezpieczenie.

Tylko polskiej wersji szkoda :(

I co z tego, że mamy ten XXI wiek, a oprócz tego polskie bagienko i możliwości.
Moje gry

Wróć do „Goodbye Deponia”