Detroit: become human - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
100%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Detroit: become human - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 27 maja 2018, 20:29

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Introverder
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Detroit: become human - ocena użytkownika

Postautor: Introverder » 26 stycznia 2019, 17:21

Ocena: 8/10.

Co do jakości grafiki w Detroit to najlepiej pokazuje to może ten film: https://www.youtube.com/watch?v=_8zVDaSpJlw&t=309s - nie wiem czy ktoś grał również na PS4 Pro w to i ma porównanie z wersją na PS4 base.
To jest trochę niesamowite, bo postacie z gry już wyglądają niemal jak prawdziwe postacie, nawet ten martwy wyraz oczu z Heavy Raina, częściowo to na pewno załatwili. Do tego stopnia, że jak postać staje się bardziej ludzka w czasie gry, to jej wyraz oczu sie zmienia!
Po tym co zobaczyłem w "Detroit:Become Human" takie "Red Dead Redemption 2" absolutnie nie robi już na mnie wrażenia. Tam modele postaci są ok nazwijmy to, ale daleko im do doskonałości z Detroit. A duża ilość zbliżeń potęguje wrażenie realności postaci, nie móiąc o innych efektach, np. świetlnych.
W grze będziemy mieli do czynienia z 3-a głównymi relacjami i paroma nazwijmy to pomniejszymi. Oprócz jednej, wciśniętej dla mnie na siłę, tak reszcie nie można nic zarzucić, a duet Hank-Connor rozluźnia trochę intensywny klimat gry.
Dodam tylko że moim zdaniem polskiemu dubbingowi nie można wiele zarzucić, więc jest to tym przyjemniejsza przygoda :) . Nie jest dla mnie idealną grą (niektóre wątki trochę sztampowe), ale momentami jest mistrzowsko prowadzona i wciska w fotel co najmniej akcją jak Heavy Rain, choć daje więcej funu i interaktywności.
Tak czy siak kto nie grał warto żeby spróbował jak może (innowacyjna jest myślę pod wieloma względami w tym technicznymi), ale że jest tyle możliwości wyboru i rozgałęzień fabularnych, że daje to b.dużo przyjemności. Dobrą rekomendacją jest chyba to, że osoba, która przeszła grę już 6 razy chyba za każdym miała nieco inną ścieżkę przejścia w zależności od wyborów czy zręczności chyba. A wszystko to można śledzić na bieżąco na grafice by wiedzieć co się dokłądnie zrobiło lub nie lub że jest coś do odkrycia jeszcze. :)

Oddzielna kwestia to muzyka, która stoi wg mnie na b. dobrym poziomie, świetnie komponując się z prowadzoną rozgrywką.

Warto wspomnieć, że gra prezentuje również momentami b. mocne sceny, więc nie jest to może gra dla każdego. Sceny przemocy zdarzają się (w tym przemocy wobec dzieci), jak też - skuteczne notabene - straszenie widza.

Gra zapewnia optymalną rozgrywkę pod względem płynności na PS4 Pro - przynajmniej wg jakichś Panów od testów. Na PS4 zwykłym jest jak najb. grywalne, choć zdarzają się rwania, zwłaszcza pod koniec, ale idzie wytrzymać ;) .

Wróć do „Detroit: Become Human”