Council, The - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
100%
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Council, The - ocena użytkownika

Postautor: NajPhil » 21 marca 2018, 15:34

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Jestem pod niemal chorobliwym wrażeniem tej gry, która przyjętą nieco przerysowaną stylistką przypomina mi jedną z najbardziej ukochanych serii czyli Dishonored. Porównanie tym bardziej zasadne, że obie gry da się ukończyć bardzo szybko pędząc za głównym wątkiem, ale prawdziwie interesujące stają się dopiero w trakcie odkrywania alternatywnych ścieżek i drobnych smaczków.

Ten pierwszy epizod - i niech będzie przeklęty wydawca za to wybijanie z imersji - boryka się z nieco ciężko chodzącym silnikiem i bardzo małą czułością kamery, co sprawia, że obrócenie bohatera wymaga sporo machania myszką. Na szczęście ten drugi problem łatwo rozwiązać potrajając wartość dla szybkości obrotu w pliku konfiguracyjnym.

Ogólnie rzecz biorąc ta gra to takie TellTale bez quick eventów. Momenty pośpiechu pojawiają się czasem w opcjach dialogowych, gdzie mamy określony limit na wybranie jednej z czterech odpowiedzi. Takie rozwiązanie ma uzasadnienie w całej mechanice gry, która opiera się głównie na różnych wersjach słownych potyczek, w których wspiera nas bardzo rozbudowany zestaw umiejętności rozwijanych według przyjętej strategii przez gracza. Pod tym względem to niemal RPG.

I co najważniejsze, nasze wybory mają znacznie. Część z nich zamyka lub otwiera możliwość zobaczenia konkretnych wydarzeń a także doprowadza do jednego z trzech możliwych zakończeń w tum epizodzie. Ja przeszedłem trzy razy, za każdym razem wybierając na początek inny zestaw startowy talentów oraz dokonując innych wyborów. Duża frajda choć pewnie nie każdemu się spodoba.
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Re: Council, The - ocena użytkownika

Postautor: she-sherlock » 25 marca 2018, 21:10

Jeśli ktoś miał jeszcze opory, żeby zagrać (np. nie widzi mu się grafika), niech nawet nie żartuje i nadrobi tę stratę! Nie jest to typowa przygodówka, ale produkcja pierwszorzędna.
10/10
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Wróć do „Council, The”