Fahrenheit - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
5
33%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
27%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
3
20%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Klariska
Publicysta

Fahrenheit - ocena użytkownika

Postautor: Klariska » 05 stycznia 2012, 16:21

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Fahrenheit - Ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 18:10

Dla mnie 9/10.
Bardzo wciągająca, dynamiczna gra, na pewno zagram w nią jeszcze kilka razy, choćby po to, żeby sprawdzić inne możliwe rozwiązania różnych sytuacji. Muzyka jest przepiękna i bardzo klimatyczna, utwór Santa Monica chodzi za mną od kilku dni. Grafika całkiem ładna, od patrzenia na Lucasa oczy nie bolą ;-). Fabuła ma swoje słabe i naiwne momenty, ale jakoś tak mnie pochłonęła całość, że w sumie jestem w stanie wybaczyć te wszystkie momentami głupawe matrixowe czary-mary. Interakcja z postaciami i przedmiotami pomyślana bardzo ciekawie, sama gra jest rzeczywiście nowatorska. Zręcznościówki do przejścia, nawet mi się podobały i tylko czekałam, kiedy znowu pojawią się te kolorowe kółeczka. Jedyne, co wydaje mi się zupełnie zbędne, to te rozmowy na czas - nie można by było spokojnie wyczerpać wszystkich tematów, zamiast decydować się na niektóre, i to na gwałt? Nic by na tym nie stracił dynamizm rozgrywki, a mógłby zyskać klimat. Choć z tym ostatnim nie jest źle, bo historia opowiedziana w Fahrenheicie jest świetna i łatwo wczuć się w głównych bohaterów. Tak bardzo przejęłam się historią Lucasa, że kierując Carlą, nie chciałam zbierać dowodów przeciwko niemu ;-). Fahrenheit zauroczył mnie też dojrzałością emocjonalną swoich bohaterów i wielu wątków i życzę sobie więcej takich gier :-D.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Re: Fahrenheit - ocena użytkownika

Postautor: Scoffer » 01 marca 2012, 19:23

Gra jest bardzo dobra... ale to nie jest przygodówka. Historyjka w miarę zgrabna, początek zaskakujący, muzyczka okej. Z drugiej strony: gadanie na czas, bieganie, skakanie, sceny żywcem wyjęte z matriksa, w dodatku oglądane dopiero później, bo wcześniej trzeba się było koncentrować na jakiś kolorowych punktach na ekranie. Koniec dosyć przewidywalny. 8 punktów dla gry, dla przygodówki 4.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 02 marca 2012, 00:50

9/10

Genialna fabuła, która pochłania bez reszty. Jedynym minusem jest to, że to raczej zręcznościówka, a nie przygodówka.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 13 marca 2012, 14:58

Daję 9/10.
Minus odejmuję za mimo wszystko sterowanie, mimo że się przyzwyczaiłam do niego to i tak się czasami zakręciłam

Reszta jak najbardziej na plus:

* jak dla mnie rewelacyjna fabuła, w niektórych momentach byłam ogromnie poruszona
* ogólny klimat - super
* przepiekna muzyka
* wspaniali bohaterowie
* nawet zręcznościówki dały mi wiele satysfakcji i radości mimo że są wymagające nieco (choć najwięcej dała mi popalić jedna ze skradanek w bunkrach wojskowych)
* długość gry mi pasowała
* piękna i realistyczna grafika (chód Tylera był super ) :)

Ogólnie bardzo bardzo polecam, gra jest wciągająca, piękna i warto się przełamać i w nią zagrać.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 27 lutego 2013, 00:29

Gra wciąga i ma klimat, który nie pozwala oderwać się od klawiatury. Fahrenheit to melanż gatunkowy - łączy cechy przygodówki, zręcznościówki, erpega i kij wie czego jeszcze (wujo albo ktoś inny insynuował, że jest to gra muzyczna). Oprawa audiowizualna robi wrażenie, za to fabuła zjeżdża po równi pochyłej i zatrzymuje się dość blisko dna. Początek jest genialny, intryguje i angażuje emocjonalnie. Później pojawia się za dużo mistycyzmu, scenek matrixopodobnych i innych fabularnych zgrzytów.
Wielkie "brawa" dla autorów za symulator seksu - nigdy bym na coś takiego nie wpadł.
Kontrola oddechu irytowała mnie strasznie, za to wciskanie strzałek na czas ma swój urok. Atrakcją jest też możliwość rozwiązywania zagadek/dialogów na różne sposoby, dzięki czemu nawet drugie czy trzecie podejście do Fahrenheita może dać dużo frajdy (tym bardziej, że są trzy różne zakończenia).

7.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Juki
Publicysta

Postautor: Juki » 09 września 2013, 10:38

alexandra pisze:Daję 9/10.
Minus odejmuję za mimo wszystko sterowanie, mimo że się przyzwyczaiłam do niego to i tak się czasami zakręciłam

Reszta jak najbardziej na plus:

* jak dla mnie rewelacyjna fabuła, w niektórych momentach byłam ogromnie poruszona
* ogólny klimat - super
* przepiekna muzyka
* wspaniali bohaterowie
* nawet zręcznościówki dały mi wiele satysfakcji i radości mimo że są wymagające nieco (choć najwięcej dała mi popalić jedna ze skradanek w bunkrach wojskowych)
* długość gry mi pasowała
* piękna i realistyczna grafika (chód Tylera był super ) :)

Ogólnie bardzo bardzo polecam, gra jest wciągająca, piękna i warto się przełamać i w nią zagrać.

Właściwie mogę podpisać sie obiema łapkami pod tym co napisała alexandra. :D
Chód Tylera był rzeczywiście baaaardzo,bardzo.... fajny ;P
Moje ukończone gierki

Przy­jaciel to ktoś, kto da­je Ci to­talną swo­bodę by­cia sobą.

Awatar użytkownika
winstonsmith
Obserwator
Podziękował(a): 20 razy

Postautor: winstonsmith » 12 lutego 2014, 17:22

podpisuje się pod tym co "powiedzieli" Scoffer i Vicek. Gra się fajnie ale tylko w tedy gdy nie weźmie się "na serio" fabuły , bo nie wiadomo w tedy czy śmiać się czy płakać? Niestety 4/10
[hr]

When I think of something else, something will go here

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 27 sierpnia 2014, 20:42

Jestem rozdarty. Z jednej strony "Fahrenheit" było pewnym powiewem świeżości w czasie swojej premiery i wciąż w sumie w pewnym sensie nim jest, z drugiej jednak gra pomimo wielu zalet ma też niejedną wadę. David Cage potrafi pisać dobrych bohaterów. Problem w tym, że ten pan nie potrafi wstawić ich w odpowiednie sytuacje, dlatego fabuła nie raz wydaje się po prostu głupia i zaczyna walić się, gdy tylko wejdziemy do niej z logiką (szczególnie pod koniec). Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli podejdziemy do tego niezupełnie na, serio historia potrafi naprawdę wciągnąć. Kolejnym problemem są niestety niektóre mechaniki zaimplementowane w produkcję. Sterowanie jest specyficzne, ale da się do niego przyzwyczaić, tak samo z systemem interakcji i dialogów. Gorzej jest z tym co zrobiono w segmentach zręcznościowych, które nie dość, że są po prostu źle wykonane, to jeszcze to rytmiczne naciskanie klawiszy, czy klikanie po prostu irytuje i nudzi. Ciekawą mechaniką jest za to system samopoczucia, które poprawia się lub pogarsza w zależności od naszego postępowania. W ogólnym rozrachunku "Fahrenheit" wciąż wypada nieźle. Fabuła wciąga o ile zbytnio nie wchodzimy w nią z logiką, bohaterowie są dobrze napisani, muzyczka ładna, zdjęcia okej (chociaż czasami kamera ustawia się w nieodpowiednich miejscach), udźwiękowienie, animacje i grafika są perfekcyjne, zaś niektóre mechaniki pomimo tego, że denerwują są do zniesienia, właśnie dlatego, że do ich pokonania motywuje gracza poznanie zakończenia zaserwowanej historii.
7-/10
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:32

8/10

Zaczyna się powalająco, przez większość część gry jest genialnie, a końcówka jest.. no każdy wie jaka :(

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 22 lutego 2017, 23:26

Grało mi się bardzo dobrze. Historia jest ciekawa (choć im dalej, tym gorzej w mojej opinii; ja nastawiałem się na porządny kryminał/thriller, a wyszło jak wyszło) , opowiedziana z perspektywy kilku różnych osób, do tego przyjemny soundtrack, niezła grafika i ogólnie fajny klimat. Niestety sterowanie na PC jest marne i bez zmiany klawiszy gra się ciężko. Poza tym gra ma problemy z nowszymi gamepadami i nie obsługuje poprawnie chociażby pada od Xboxa 360 (nie działa prawy analog). Kolejny minus to QTE, a konkretniej czas trwania tych sekwencji. Mimo, że nie są one za trudne, to niekiedy trwają prawie 5 minut co jest dla mnie dużą przesadą.

8/10

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: DirkPitt1 » 22 grudnia 2017, 14:10

Fabularnie zaczyna się bardzo ciekawie, sugerując thriller/kryminał z wątkami paranormalnymi, niestety dalej jakość opowiedzianej historii gwałtownie spada, a zakończenie to już w ogóle jest z d... wzięte. Za to bohaterowie są całkiem fajni, a motyw naprzemiennej gry ściganym i ścigającymi sprawia, że gra wciąga mimo fabularnych głupot. Elementy zręcznościowe, które stanowią sporą część gry są w porządku, ale domyślne sterowanie nie pomaga. Dopiero po zmianie klawiszy zacząłem za pierwszym razem przechodzić sekwencje, które wcześniej sprawiały mi kłopot. Sekwencja skradana była taka sobie. Na pewno nie jest to gra dla osób, które cenią wyłącznie klasyczne przygodówki. Dla mnie właściwą oceną będzie 7.

Plusy:
Bohaterowie
Oprawa audiowizualna
Całkiem przyjemne sekwencje zręcznościowe

Minusy:
Naprawdę durne zakończenie
Sekwencja skradana
To nie typowa przygodowka
Ostatnio ukończone: Primordia
W trakcie: Police Quest
W planie: The Whispered World, Police Quest

Wróć do „Fahrenheit”