Fahrenheit - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
5
36%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
29%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
3
21%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Klariska
Publicysta

Fahrenheit - ocena użytkownika

Postautor: Klariska » 05 stycznia 2012, 16:21

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Re: Fahrenheit - Ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 18:10

Dla mnie 9/10.
Bardzo wciągająca, dynamiczna gra, na pewno zagram w nią jeszcze kilka razy, choćby po to, żeby sprawdzić inne możliwe rozwiązania różnych sytuacji. Muzyka jest przepiękna i bardzo klimatyczna, utwór Santa Monica chodzi za mną od kilku dni. Grafika całkiem ładna, od patrzenia na Lucasa oczy nie bolą ;-). Fabuła ma swoje słabe i naiwne momenty, ale jakoś tak mnie pochłonęła całość, że w sumie jestem w stanie wybaczyć te wszystkie momentami głupawe matrixowe czary-mary. Interakcja z postaciami i przedmiotami pomyślana bardzo ciekawie, sama gra jest rzeczywiście nowatorska. Zręcznościówki do przejścia, nawet mi się podobały i tylko czekałam, kiedy znowu pojawią się te kolorowe kółeczka. Jedyne, co wydaje mi się zupełnie zbędne, to te rozmowy na czas - nie można by było spokojnie wyczerpać wszystkich tematów, zamiast decydować się na niektóre, i to na gwałt? Nic by na tym nie stracił dynamizm rozgrywki, a mógłby zyskać klimat. Choć z tym ostatnim nie jest źle, bo historia opowiedziana w Fahrenheicie jest świetna i łatwo wczuć się w głównych bohaterów. Tak bardzo przejęłam się historią Lucasa, że kierując Carlą, nie chciałam zbierać dowodów przeciwko niemu ;-). Fahrenheit zauroczył mnie też dojrzałością emocjonalną swoich bohaterów i wielu wątków i życzę sobie więcej takich gier :-D.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: Fahrenheit - ocena użytkownika

Postautor: Scoffer » 01 marca 2012, 19:23

Gra jest bardzo dobra... ale to nie jest przygodówka. Historyjka w miarę zgrabna, początek zaskakujący, muzyczka okej. Z drugiej strony: gadanie na czas, bieganie, skakanie, sceny żywcem wyjęte z matriksa, w dodatku oglądane dopiero później, bo wcześniej trzeba się było koncentrować na jakiś kolorowych punktach na ekranie. Koniec dosyć przewidywalny. 8 punktów dla gry, dla przygodówki 4.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 02 marca 2012, 00:50

9/10

Genialna fabuła, która pochłania bez reszty. Jedynym minusem jest to, że to raczej zręcznościówka, a nie przygodówka.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 13 marca 2012, 14:58

Daję 9/10.
Minus odejmuję za mimo wszystko sterowanie, mimo że się przyzwyczaiłam do niego to i tak się czasami zakręciłam

Reszta jak najbardziej na plus:

* jak dla mnie rewelacyjna fabuła, w niektórych momentach byłam ogromnie poruszona
* ogólny klimat - super
* przepiekna muzyka
* wspaniali bohaterowie
* nawet zręcznościówki dały mi wiele satysfakcji i radości mimo że są wymagające nieco (choć najwięcej dała mi popalić jedna ze skradanek w bunkrach wojskowych)
* długość gry mi pasowała
* piękna i realistyczna grafika (chód Tylera był super ) :)

Ogólnie bardzo bardzo polecam, gra jest wciągająca, piękna i warto się przełamać i w nią zagrać.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 27 lutego 2013, 00:29

Gra wciąga i ma klimat, który nie pozwala oderwać się od klawiatury. Fahrenheit to melanż gatunkowy - łączy cechy przygodówki, zręcznościówki, erpega i kij wie czego jeszcze (wujo albo ktoś inny insynuował, że jest to gra muzyczna). Oprawa audiowizualna robi wrażenie, za to fabuła zjeżdża po równi pochyłej i zatrzymuje się dość blisko dna. Początek jest genialny, intryguje i angażuje emocjonalnie. Później pojawia się za dużo mistycyzmu, scenek matrixopodobnych i innych fabularnych zgrzytów.
Wielkie "brawa" dla autorów za symulator seksu - nigdy bym na coś takiego nie wpadł.
Kontrola oddechu irytowała mnie strasznie, za to wciskanie strzałek na czas ma swój urok. Atrakcją jest też możliwość rozwiązywania zagadek/dialogów na różne sposoby, dzięki czemu nawet drugie czy trzecie podejście do Fahrenheita może dać dużo frajdy (tym bardziej, że są trzy różne zakończenia).

7.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Juki
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Juki » 09 września 2013, 10:38

alexandra pisze:Daję 9/10.
Minus odejmuję za mimo wszystko sterowanie, mimo że się przyzwyczaiłam do niego to i tak się czasami zakręciłam

Reszta jak najbardziej na plus:

* jak dla mnie rewelacyjna fabuła, w niektórych momentach byłam ogromnie poruszona
* ogólny klimat - super
* przepiekna muzyka
* wspaniali bohaterowie
* nawet zręcznościówki dały mi wiele satysfakcji i radości mimo że są wymagające nieco (choć najwięcej dała mi popalić jedna ze skradanek w bunkrach wojskowych)
* długość gry mi pasowała
* piękna i realistyczna grafika (chód Tylera był super ) :)

Ogólnie bardzo bardzo polecam, gra jest wciągająca, piękna i warto się przełamać i w nią zagrać.

Właściwie mogę podpisać sie obiema łapkami pod tym co napisała alexandra. :D
Chód Tylera był rzeczywiście baaaardzo,bardzo.... fajny ;P
Moje ukończone gierki

Przy­jaciel to ktoś, kto da­je Ci to­talną swo­bodę by­cia sobą.

Awatar użytkownika
winstonsmith
Obserwator
Podziękował(a): 20 razy

Postautor: winstonsmith » 12 lutego 2014, 17:22

podpisuje się pod tym co "powiedzieli" Scoffer i Vicek. Gra się fajnie ale tylko w tedy gdy nie weźmie się "na serio" fabuły , bo nie wiadomo w tedy czy śmiać się czy płakać? Niestety 4/10
[hr]

When I think of something else, something will go here

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 27 sierpnia 2014, 20:42

Jestem rozdarty. Z jednej strony "Fahrenheit" było pewnym powiewem świeżości w czasie swojej premiery i wciąż w sumie w pewnym sensie nim jest, z drugiej jednak gra pomimo wielu zalet ma też niejedną wadę. David Cage potrafi pisać dobrych bohaterów. Problem w tym, że ten pan nie potrafi wstawić ich w odpowiednie sytuacje, dlatego fabuła nie raz wydaje się po prostu głupia i zaczyna walić się, gdy tylko wejdziemy do niej z logiką (szczególnie pod koniec). Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli podejdziemy do tego niezupełnie na, serio historia potrafi naprawdę wciągnąć. Kolejnym problemem są niestety niektóre mechaniki zaimplementowane w produkcję. Sterowanie jest specyficzne, ale da się do niego przyzwyczaić, tak samo z systemem interakcji i dialogów. Gorzej jest z tym co zrobiono w segmentach zręcznościowych, które nie dość, że są po prostu źle wykonane, to jeszcze to rytmiczne naciskanie klawiszy, czy klikanie po prostu irytuje i nudzi. Ciekawą mechaniką jest za to system samopoczucia, które poprawia się lub pogarsza w zależności od naszego postępowania. W ogólnym rozrachunku "Fahrenheit" wciąż wypada nieźle. Fabuła wciąga o ile zbytnio nie wchodzimy w nią z logiką, bohaterowie są dobrze napisani, muzyczka ładna, zdjęcia okej (chociaż czasami kamera ustawia się w nieodpowiednich miejscach), udźwiękowienie, animacje i grafika są perfekcyjne, zaś niektóre mechaniki pomimo tego, że denerwują są do zniesienia, właśnie dlatego, że do ich pokonania motywuje gracza poznanie zakończenia zaserwowanej historii.
7-/10
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:32

8/10

Zaczyna się powalająco, przez większość część gry jest genialnie, a końcówka jest.. no każdy wie jaka :(

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 22 lutego 2017, 23:26

Grało mi się bardzo dobrze. Historia jest ciekawa (choć im dalej, tym gorzej w mojej opinii; ja nastawiałem się na porządny kryminał/thriller, a wyszło jak wyszło) , opowiedziana z perspektywy kilku różnych osób, do tego przyjemny soundtrack, niezła grafika i ogólnie fajny klimat. Niestety sterowanie na PC jest marne i bez zmiany klawiszy gra się ciężko. Poza tym gra ma problemy z nowszymi gamepadami i nie obsługuje poprawnie chociażby pada od Xboxa 360 (nie działa prawy analog). Kolejny minus to QTE, a konkretniej czas trwania tych sekwencji. Mimo, że nie są one za trudne, to niekiedy trwają prawie 5 minut co jest dla mnie dużą przesadą.

8/10

Wróć do „Fahrenheit”