15 days - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
50%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

15 days - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 12 kwietnia 2018, 00:31

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: 15 days - ocena użytkownika

Postautor: DirkPitt1 » 25 maja 2018, 14:36

Ciekawa fabularnie gra, pozwalająca wcielić się w grupę złodziei, ale też w śledczego. Taka zmiana perspektyw fajnie wpływa na klimat. Opowiedziana historia jest ciekawa, a postacie da się lubić. Odwiedzamy również ciekawe, ładnie zrobione lokacje. Niestety gra ma też sporo wad. W kwestii grafiki to dość sztywna animacja i fakt, że w lokacjach stoi sobie gdzieś, co najwyżej jeden nieruchomy statysta. Trochę to mało, zwłaszcza pod taką atrakcją turystyczną, jaką jest angielskie London Eye. Mógłbym też przyczepić się do pewnych nieścisłości w fabule (źle zawieszony obraz spada i wywołuje alarm, choć chwilę wcześniej Cathryn zdjęła go swobodnie i najwyraźniej nie było tam żadnych czujników ruchu, czy nacisku, same włamy do muzeum wydaja mi się za proste i w rzeczywistości powinny być dużo trudniejsze i właściwie nie wiadomo, jak Stern znalazł się w celi dyktatora pod koniec gry). W kwestii dźwięku jeden minus to bardzo cicho nagrane dialogi, które przy domyślnym ustawieniu głośności zupełnie zagłusza muzyka i dźwięki lokacji.

Jeśli chodzi o zagadki, przedmiotowe są bardzo proste i raczej nie da się tu pogubić. Przedmiotów mamy ledwie kilka i nie ma za wielu miejsc, gdzie można by ich użyć. Za to zagadki bardziej "logiczne" bywają dość wkurzające. O ile spodobało mi się hakowanie systemu, oparte na wybieraniu odpowiednich węzłów tak, żeby nie przeciążyć połączenia, to już dostrajanie częstotliwości jest cholernie irytujące i dopasowanie kształtu fali graniczy z cudem. Podobnie przy dopasowywaniu numeru rejestracyjnego, na 7 znaków trzeba ostatecznie zmienić bodajże 4. I przy tym żadnej wskazówki, ile ich trzeba zmienić, i czy któraś cyfra jest prawidłowa, więc w praktyce rozwiązanie tej zagadki polega na sprawdzaniu po kolei każdej, choć trochę prawdopodobnej kombinacji, aż do skutku, albo utraty cierpliwości i pominięcia upierdliwości. No właśnie, całe szczęście, że w razie czego te kilka zagadek można po paru minutach pominąć i chwała za to twórcom, przynajmniej dla tej nieszczęsnej fali.

Gra ma też pewne problemy z zarządzaniem pamięcią i co jakiś czas próbowała odczytywać/zapisywać dane z miejsc dla niej nieprzeznaczonych, co skutkowało powrotem do pulpitu. Na szczęście żaden z tych błędów nie uniemożliwia przejścia gry.

Ostatecznie daję 6+ (w ankiecie zaokrąglone matematycznie do 7), głównie za fabułę, ciekawe miejsca, zagadkę hakerską i możliwość wcielenia się w złodziei-filantropów.

Plusy:
Fabuła
4 bohaterów
Ciekawe lokacje
Oszczędna, ale pasująca muzyka

Minusy:
Dość niestabilna
Cicho nagrane dialogi
Dość kiepskie zagadki logiczne (można pominąć)
Lokacje dość statyczne i puste
Ostatnio ukończone: Primordia
W trakcie: Police Quest
W planie: The Whispered World, Police Quest

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: 15 days - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 26 maja 2018, 22:50

Właściwie jestem tu tylko dla dodania oceny. Grałem w to niedługo po premierze, ale poza startową lokacją zupełnie nic nie pamiętam. Nawet nie kojarzę zagadek, o których wspomina DirkPitt1. Wiem za to, że nigdy do niej nie wrócę. To chyba wiele mówi o tej produkcji. Do zapomnienia.

Kiedyś oceniłem ją na 5/10...
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „15 days”