15 days - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
33%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
33%
4. Więcej wad niż zalet
1
33%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy

15 days - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 12 kwietnia 2018, 00:31

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Re: 15 days - ocena użytkownika

Postautor: DirkPitt1 » 25 maja 2018, 14:36

Ciekawa fabularnie gra, pozwalająca wcielić się w grupę złodziei, ale też w śledczego. Taka zmiana perspektyw fajnie wpływa na klimat. Opowiedziana historia jest ciekawa, a postacie da się lubić. Odwiedzamy również ciekawe, ładnie zrobione lokacje. Niestety gra ma też sporo wad. W kwestii grafiki to dość sztywna animacja i fakt, że w lokacjach stoi sobie gdzieś, co najwyżej jeden nieruchomy statysta. Trochę to mało, zwłaszcza pod taką atrakcją turystyczną, jaką jest angielskie London Eye. Mógłbym też przyczepić się do pewnych nieścisłości w fabule (źle zawieszony obraz spada i wywołuje alarm, choć chwilę wcześniej Cathryn zdjęła go swobodnie i najwyraźniej nie było tam żadnych czujników ruchu, czy nacisku, same włamy do muzeum wydaja mi się za proste i w rzeczywistości powinny być dużo trudniejsze i właściwie nie wiadomo, jak Stern znalazł się w celi dyktatora pod koniec gry). W kwestii dźwięku jeden minus to bardzo cicho nagrane dialogi, które przy domyślnym ustawieniu głośności zupełnie zagłusza muzyka i dźwięki lokacji.

Jeśli chodzi o zagadki, przedmiotowe są bardzo proste i raczej nie da się tu pogubić. Przedmiotów mamy ledwie kilka i nie ma za wielu miejsc, gdzie można by ich użyć. Za to zagadki bardziej "logiczne" bywają dość wkurzające. O ile spodobało mi się hakowanie systemu, oparte na wybieraniu odpowiednich węzłów tak, żeby nie przeciążyć połączenia, to już dostrajanie częstotliwości jest cholernie irytujące i dopasowanie kształtu fali graniczy z cudem. Podobnie przy dopasowywaniu numeru rejestracyjnego, na 7 znaków trzeba ostatecznie zmienić bodajże 4. I przy tym żadnej wskazówki, ile ich trzeba zmienić, i czy któraś cyfra jest prawidłowa, więc w praktyce rozwiązanie tej zagadki polega na sprawdzaniu po kolei każdej, choć trochę prawdopodobnej kombinacji, aż do skutku, albo utraty cierpliwości i pominięcia upierdliwości. No właśnie, całe szczęście, że w razie czego te kilka zagadek można po paru minutach pominąć i chwała za to twórcom, przynajmniej dla tej nieszczęsnej fali.

Gra ma też pewne problemy z zarządzaniem pamięcią i co jakiś czas próbowała odczytywać/zapisywać dane z miejsc dla niej nieprzeznaczonych, co skutkowało powrotem do pulpitu. Na szczęście żaden z tych błędów nie uniemożliwia przejścia gry.

Ostatecznie daję 6+ (w ankiecie zaokrąglone matematycznie do 7), głównie za fabułę, ciekawe miejsca, zagadkę hakerską i możliwość wcielenia się w złodziei-filantropów.

Plusy:
Fabuła
4 bohaterów
Ciekawe lokacje
Oszczędna, ale pasująca muzyka

Minusy:
Dość niestabilna
Cicho nagrane dialogi
Dość kiepskie zagadki logiczne (można pominąć)
Lokacje dość statyczne i puste
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: qwerty » 26 maja 2018, 22:50

Właściwie jestem tu tylko dla dodania oceny. Grałem w to niedługo po premierze, ale poza startową lokacją zupełnie nic nie pamiętam. Nawet nie kojarzę zagadek, o których wspomina DirkPitt1. Wiem za to, że nigdy do niej nie wrócę. To chyba wiele mówi o tej produkcji. Do zapomnienia.

Kiedyś oceniłem ją na 5/10...
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 21 razy

Postautor: jackowsky » 28 marca 2019, 09:39

Jedno trzeba grze oddać. Uświadomiła mi jakim jestem szczęściarzem. Jak to możliwe? To proste. Dawno nie widziałem bardziej naciąganej fabuły. Dawno nie widziałem tak naiwnych złodziei. Dawno nie widziałem tak kiepsko chronionych muzeów. Dawno nie widziałem tak dupowatego policjanta. Mam nadzieję, że szybko nie zobaczę.

4/10
Ostatnio skończone: The Bard's Tale IV: Barrows Deep PL (75%), Observer PL (60%), Irony Curtain: From Matryoshka with Love PL (80%)
Gram: The Labyrinth of Time
W tle: Technomancer PL
Myśleć, myśleć: She Remembered Caterpillars

Wróć do „15 days”