Chuchel - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
100%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Chuchel - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 10 marca 2018, 18:59

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Chuchel - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 10 marca 2018, 19:14

W porównaniu do poprzednich gier wydanych przez Amanita Design, ta w moim odczuciu jest najsłabsza, najbrzydsza. Nie zauroczyła mnie tak jak Machinarium, Samorost czy Botanicula. Przy Machinarium wahałam się między 9/10, tutaj między 7/8 i tak też dam w ankiecie 7/10. Niby wszystko jest, a jednak czegoś mi brakuje. Nie mogę się przyczepić do humoru, muzyki czy zagadek, ale grafika mi kulała i długość gry też.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Chuchel - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 11 marca 2018, 09:52

Pocieszna gierka, ale jednocześnie momentami irytująca. Trochę męczyło mnie, że kolejne plansze nie mają ze sobą nic wspólnego (nie licząc czereśni). Ot, taki zbiór poziomów, które można by pozamieniać dowolnie miejscami i nikt by tego nie zauważył. Moim zdaniem lepiej to wypadło w Fire, gdzie planszy było mniej, ale za to były bardziej rozbudowane. W Chuchelu tylko kilka poziomów jest naprawdę godnych uwagi i zapada w pamięć, reszta to przerywniki. Etapy rodem z platformówek, zabawa w strzelanie do celu - niby sympatyczne, ale trochę to pachniało napychaniem gry, w rezultacie wyszedł z tego miszmasz. Akurat długość gry mi pasowała, a nawet nie obraziłabym się, gdyby wyrzucono kilka planszy. Natomiast jeśli chodzi o humor i pomysłowość twórców, to jest jak zwykle u Amanity, czyli bardzo udanie. Twórcy naprawdę mają ułańską fantazję, ale wolałabym, żeby nie szli dalej w tym kierunku, zdecydowanie wolałabym coś bardziej spójnego.
7/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Chuchel”