Tales - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
100%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Tales - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 14 listopada 2016, 23:06

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Tales - ocena użytkownika

Postautor: PawelJasiak » 03 marca 2018, 19:52

8 z duużym plusem :)

Co jakiś czas robię przegląd gier point-and-click do kupienia na steamie i wybieram kilka interesujących mnie pozycji. Jako że ostatnio mam ogromną ochotę na pixel-art, to po screenach wytypowałem właśnie przygodówkę Tales. I był to świetny wybór :) gra wciągnęła mnie od samego początku swoją świetną fabułą, która przedstawia się w dużym skrócie następująco: jako bibliotekarz musimy porszuać się po najbardziej znanych legendach, tak aby powstrzymać głównego adwersarza planującego zniszczenie wszystkich opowieści. Dzięki dostępnemu katalogowi odwiedzimy między innymi starożytną Mezopotamię i spotkamy Gilgamesza, antyczną Grecję wraz z Bellerofontem, Midgard z Thorem i Lokim czy dom olbrzyma znajdujący się na końcu gigantycznej fasoli. Jest to bardzo pomysłowy sposób na wykorzystanie mitologii i bajek, co bardzo przypadło mi do gustu, bo z gry można się też czegoś nauczyć (z reguły obecna w krainie postać opowie nam, co musi zrobić i dlaczego). Jeżeli chodzi o samą mechanikę, to mamy tutaj aż do bólu klasyczną przygodówkę (co moim zdaniem nie jest minusem, nie cierpię obecnych teraz w grach "udziwnień", chociażby w sterowaniu). Naszym przewodnikiem zostaje Merlin z legendy o Królu Arturze, wręcza nam również na początku magiczną torbę umożliwiającą przenoszenie przedmiotów pomiędzy opowieściami oraz magiczny gwizdek do ich opuszczania. Dzięki konieczności wykorzystania rzeczy z różnych legend w różnych miejscach gra jest trudniejsza i sprawia więcej frajdy, chociaż nie jest jakoś bardzo trudna, jej poziom skomplikowania określiłbym jako średni. Jedyny minusik jaki mi się rzucił w oczy to fakt, że możemy przenosić pomiędzy krainami tylko jeden przedmiot w tym samym czasie, co niekiedy powoduje konieczność seryjnego przełączania się na zasadzie - pierwsza legenda - biblioteka - druga legenda - biblioteka - pierwsza legenda - biblioteka - trzecia legenda etc. A dałoby się to załatwić trochę szybciej, gdyby w woreczku mieściły się chociaż dwie rzeczy. Niemniej jednak nie jest to wielka niedogodność, w związku z czym zdecydowanie polecam zagrać w Tales :)

Wróć do „Tales”