Dark seed - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
33%
2. Kiepska, to mało powiedziane
1
33%
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Dark seed - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 27 września 2016, 21:34

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Dark seed - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 03 października 2016, 11:39

Podejrzewam, że na ocenę, którą tutaj wystawiam zbyt wielki wpływ ma nostalgia. Recenzje i playthrough, które ostatnio czytałem niezbyt pochlebnie wyrażały się na temat zagadek i zbytniej oldschoolowości (dead-endy, śmierć bohatera, bo nie zrobiło się wszystkich zaplanowanych przez twórców czynności). Pewnie mają rację. Ja grałem w Darkseed wiele lat temu i jedyne, co pamiętam, to doskonały klimat. Może to za mało na dobrą grę, ale w moim arkuszu z ocenami widnieje 8/10 i tyle tu wystawiam.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 16 grudnia 2017, 22:56

2/10

Gra skupia wszystkie wady, jakie miały przygodówki z tamtego okresu. Beznadziejnym pomysłem jest czas płynący w grze, beznadziejne są momenty, w których można zginąć. Najgorszym problemem gry są jednak rozliczne dead-endy. Ja sam ją przechodziłem właściwie 3 razy (nie licząc różnych wczytań w czasie gry) bo sporo przedmiotów można stracić, pominąć i tak dalej. Kilka czynności można też zrobić w niewłaściwym czasie.. Jedynym plusem jest wykorzystanie prac Gigera. Chociaż z samym klimatem już jest gorzej, bo o ile świat alternatywny jest fajny, tak świat rzeczywisty z radosną muzyczką zupełnie psuje założenia gry. Polecam tylko i wyłącznie dla koneserów jako ciekawostkę, i nie radzę przechodzić jak ja bez solucji bo napsujecie sobie krwi ;]

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 27 grudnia 2017, 22:37

O bogowie, jakim cudem ja to zmęczyłam?! Momenty bez wyjścia! Brak jakichkolwiek wskazówek! Zadania typu domyśl się, że przedmiot będzie ci potrzebny w kolejnym rozdziale! O, nie zdążyłeś zebrać przedmiotu, no to wczytuj sejwa! Ten sejw ci nie pomoże, musisz się cofnąć jeszcze dalej! Czas upłynął i zapadła noc, no cóż, zaczynaj od nowa! O 6:00 miałeś umówione spotkanie, pamiętasz? No teraz, to już po ptakach! Śpieszysz się do domu, niedobrze by było, gdy pod drzwiami stał policjant i cię zaaresztował powodując game over... Tak frustrującego tytułu dawno nie miałam w rękach. Koty wystraszone, pies pod stołem z podkulonym ogonem, bo Zenkowa gra i aż z niej kipi.

Od przygrywającej muzyczki można dostać kociokwiku, po półgodzinie sama miałam "monster headache" :E . Fabuła jest taka se, w sumie nie zwróciłam na nią zbytniej uwagi. Tak jak kolega wyżej wspomniał, jedynym plusem są lokacje Gigera, klimatyczne i jako tako mogą u niektórych wywoływać dreszcze. Na nasze szczęście, protagonista to kozak jakich mało, w najstraszniejsze miejsca wlezie sprężystym krokiem, z uśmiechem na twarzy i radością w głosie.

Tylko poczucie obowiązku i mocne postanowienie napisania solucji zmusiły mnie do ukończenia Dark Seed, w przeciwnym razie dawno bym odinstalowała i rzuciła płytkę w najdalszy kąt, by tam zbierała kurz.
3-/10
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: MrPepka » 27 grudnia 2017, 23:52

Ciekawostka. Ktoś tą grę skończył w 20min:
https://www.speedrun.com/run/y2302k5m
Można? Można.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 29 grudnia 2017, 01:28

@ZenekZombie

Wiesz co mnie najbardziej zdenerwowało? Już po 3 podejściu myślałem, że mam wszystko zebrane w odpowiedniej kolejności.. i tutaj na samym końcu się okazuje, że na samiutkim początku kupiłem za pieniądze flaszkę whiskey, krakersy i coś tam jeszcze.. a trzeciego dnia znowu trzeba kupić whiskey.. pierwszy sejw, do którego się wcześniej wracałem był dokładnie po zakupach. Efekt? Gra od początku :) Nie mówię już o tym, że policjant w dwóch rozgrywkach mnie aresztował zupełnie od czapy po dwa razy, przy czym z aresztu można wyjść raz. Serio, to 2 które dałem i tak jest na wyrost :)

Wróć do „Darkseed”