House of da Vinci, The - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
100%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

House of da Vinci, The - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 28 listopada 2017, 20:40

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Re: House of da Vinci, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 02 grudnia 2017, 20:41

Zagadki rewelacyjne, oprawa graficzno - muzyczna również. Wygląd znalezionych przedmiotów oraz znajdujacych się maszyn, które trzeba uruchomć jest niesamowity. Wszystkie urządzenia i maszyny i przedmioty bardzo mi się podoabły. Tylko liczyłam, że cofne się w czasie i trafię na mistrza, a tym czasem gra się urwała. Bardzo dobry system podpowiedzi, który nie podaje wprost rozwiązania, tylko delikatnie podpowiada, na co trzeba zwrócić uwagę. Sterujemy tylko myszką. Jesli ktoś oczekuje dialogów i rozmów, to tutaj tego nie znajdzie. To kolejna gra logiczno-przygodowa nastwiona tylko i wyłącznie na rozwiązywanie zadań. Według Steama grałam 6 godzin, troszkę za krótko jak na moje potrzeby, ale i tak było fajnie. Moja ocena 8 i pól, w ankiecie dałam 8 i chyba żałuję, że nie dałam 9. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Postautor: earwig11 » 18 marca 2018, 12:01

Jeśli ktoś grał w gry z serii The Room to szybko odnajdzie się w Domu da Vinciego. Skupiamy się tylko na rozwiązywaniu zagadek, a fabuła szybko schodzi na dalszy plan. Dziwne maszyny, tajemnicze pudełka, ładna grafika i niskie wymagania to cechy tej gry. Niestety zakończenie wygląda na urwane w połowie, wygląda na to, że będzie kolejna część. Na końcu wyskoczyło mi, że grałem 7 godzin. Dziwne, bo wydało mi się, że przynajmniej 2x dłużej. Ocena 8/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 03 sierpnia 2018, 15:06

8/10

Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony, bo myślałem że to będzie coś w stylu bardzo przęcietnych Inner Voices i Layers of Fear. Gra okazała się jednak bardzo solidną i pomysłową produkcją i muszę przyznać, że rozbrajanie kolejnych zabawek Da Vinciego sprawiało niesamowicie dużo frajdy i satysfakcji. Na minus zapisałbym natomiast ukrycie niektórych zagadek - czasem trzeba się na prawdę solidnie naklikać po całym otoczeniu, żeby je znaleźć. Czas gry jak widzę kształtuje się bardzo podobnie u wszystkch, bo ja ukończyłem w 6:27 (oczywiście bez solucji i wbudowanego w grze systemu podpowiedzi). W dobie żenująco krótkich produkcji jest to zdecydowanie plus. Ogólnie warto zagrać bo House of da Vinci wymaga od nas trochę więcej, niż bezmyślne klikanie, a wyzwania logiczne są w większości bardzo ciekawe - szczególnie jeśli dodać dwie soczewki pozostające do naszej dyspozycji.

Wróć do „House of da Vinci, The”