XING: The Land Beyond - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
50%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

XING: The Land Beyond - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 31 października 2017, 11:50

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Re: XING: The Land Beyond - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 14 listopada 2017, 22:33

Graficznie wygląda zachwycająco, bo przyroda żyje. Gdy wywoła się zimę osadza się powoli śnieg na liściach tworząc kryształki lodu. Krople deszczu pozostają na drzewach tworząc piękną rosę. Mając możliwość zmiany dnia na noc, oglądasz te same miejsca w zupełnie innej scenerii. W trakcie rozgrywki towarzyszy nam muzyka zmieniająca w każdym wieku. Przemierzasz wieki różniące się bardzo miedzy sobą niczym w Myst IV. Czytając tablice czy kartki poznajesz drogi życiowe osób, których tu mieszkały. Przed wyruszeniem do kolejnego wieku, kamienny bożek opowiada nam troszkę na temat danej osoby, wieku, w który wkraczamy. Zagadki w każdym wieku wpierw są proste, a potem coraz bardziej zagmatwane i wymagające. Nie ma ekwipunku, więc niezbędne przedmioty, używa się od razu w odpowiednich miejscach, gdzie gra to pokazuje w formie delikatnych konturów. W grze można lub nie zbierać runy, wymagające więcej wysiłku, wprawdzie nie są one niezbędne, ale jeśli się ich nie zdobędzie, nie pozna się dodatkowego obszaru. W tej całej grze logiczno-przygodowej twórcy wplątali elementy gry platformowej i to wkurzało bardzo. Wprawdzie po czasie dodana została łatka wszelkich skoków i przemieszczania się za pomocą prądów powietrza. Grałam jednak pierwszy raz bez tej łatki i zgrzytałam zębami. Swego czasu narzekałam na Uru i konieczność skakania, teraz doceniam Uru, bo było o wiele lepsze, od tego, co twórcy nam zafundowali w XING. Niestety zdarzały się również błędy zapisu, i gdy w końcu udało mi się gdzieś wskoczyć. Gra po ponownym uruchomieniu tego nieszczęsnego skoku mi nie zaliczała i musiałam od nowa się męczyć, by dostać się tam gdzie powinnam. Jednym słowem piękna gra, z świetnymi zagadkami, ale skopanym skakaniem. Kosztowała mnie zbyt dużo nerwów bym miała jej dać 10, ale 8 daje jej z czystym sumieniem.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Wróć do „XING: The Land Beyond”