Filary ziemi - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 80 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Filary ziemi - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 13 sierpnia 2017, 23:06

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Re: Filary ziemi - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 13 sierpnia 2017, 23:40

Na razie nie oddam głosu w ankiecie, poczekam z tym na pozostałe dwie księgi. Na tę chwile moja ocena wygląda tak:

OCENA GRY: 8/10

ZALETY:

+ fabuła
+ grafika
+ oprawa audio
+ dodatki w pudełku

WADY:

- trochę krótka
- brak zagadek nieprzedmiotowych
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 69 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 13 sierpnia 2017, 23:47

Nawet tych przedmiotowych jest tyle, co kot napłakał. To moje pierwsze zetknięcie z grą epizodyczną i zagadek mi jednak brakowało, choć fabuła jest faktycznie wciągająca, a postacie świetnie nakreślone.
Też poczekam z oceną na pozostałe księgi.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 14 sierpnia 2017, 10:59

kassiopestka pisze:Nawet tych przedmiotowych jest tyle, co kot napłakał.

Po pierwsze - może mało, ale są ;) Po drugie biorąc pod uwagę czas rozgrywki, to nie jest ich aż tak mało; ja jakoś nie odczułem, że jest ich niewiele.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 14 sierpnia 2017, 19:50

Ja odczułam - jest ich jeszcze mniej niż w Silence i wymagają jeszcze mniej od gracza niż zagadki w Silence. Gra niestety strasznie prowadzi nas za rękę, nawet przy nieaktywnym dzienniku. Wystarczy, że obklikasz wszystkie interaktywne obiekty (a tych też wcale nie ma za wiele) i gra toczy się sama.
Może dlatego, że dopiero co grałam w Murdered, też nastawione głównie na fabułę i historyjki poboczne, a nie na główkowanie, jestem spragniona prawdziwie przygodówkowych zagadek.
Ale fabuła jest wciągająca i całkiem przyjemnie mi się grało - nie będę narzekać. Choć największą frajdę miałam ze zdobywania osiągnięć i to jest jedyne wyzwanie w tej grze. No i ciekawiło mnie, jak wygląda sytuacja przy dokonywaniu innych wyborów, więc wszystkie te opcje też posprawdzałam. (Ogromny plus za normalne sejwy). Tak naprawdę tylko 2 decyzje mają znaczenie, no chyba że w dalszej części coś się jeszcze okaże w związku z naszą decyzją co do Ellen.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 20 sierpnia 2017, 17:09

Przeszłam i zamierzam powtórzyć. Zgadzam się z Pestką
kassiopestka pisze:a odczułam - jest ich jeszcze mniej niż w Silence i wymagają jeszcze mniej od gracza niż zagadki w Silence. Gra niestety strasznie prowadzi nas za rękę, nawet przy nieaktywnym dzienniku. Wystarczy, że obklikasz wszystkie interaktywne obiekty (a tych też wcale nie ma za wiele) i gra toczy się sama.

i tutaj zawiodłam się na grze. Fabuła... to coś co lubię, ale to trochę za mało jak na przygodówkę. Pozostaje czekać na dalsze części i mieć nadzieję, że będą bogatsze w zagadki, nie tylko przedmiotowe ;) Jak przedmówcy ocenię po przejściu całości :)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 20 sierpnia 2017, 20:50

Tyńku, przyłaź częściej. :* :* :*

Awatar użytkownika
Wiesiek Iwaniec
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Wiesiek Iwaniec » 11 września 2017, 20:37

Plusy:
Historia
Klimat
Minusy:
Krótka.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 23 września 2017, 02:30

W ankiecie póki co nie zaznaczam żadnej oceny, bo wstrzymam się z tym do premiery i ogrania pozostałych ksiąg. Niemniej już teraz wiem, że nisko to tej produkcji nie ocenię. Moje wrażenia po pierwszym epizodzie są jak najbardziej pozytywne. Owszem, tytuł mógłby dodatkowo zyskać na nieco większym stopniu skomplikowania rozgrywki i ciekawa jestem, czy kolejne odsłony coś w tej materii poczynią. Mimo wszystko muszę pochwalić oferowany model zabawy, gdyż bardzo dobrze realizuje formułę „interaktywnej opowieści”. Mogłam płynąć, że tak to ujmę, z fabułą, podejmując różne wybory i wykonując inne, proste pod kątem mechaniki czynności. Chciałabym wyróżnić tu jeszcze sekwencje z podróżami na mapie, które stanowią istotny wszak element narracji za sprawą kolejnych przystanków, wzbudzających skojarzenia ze stronicami ilustrowanych książek. Oprawa audiowizualna, jeśli chodzi o całokształt, na zdecydowanie wysokim poziomie – piękna i klimatyczna. Co do czasu potrzebnego na jednokrotne zaliczenie księgi nr 1, ten wypada wg mnie ok, tym bardziej że chodzi o grę dzieloną na epizody. No i na koniec sam scenariusz, który również nie sprawił mi zawodu. Zespół z Daedalic Entertainment zachował ducha powieściowego oryginału i potraktował dzieło Folletta z należytym szacunkiem. Co prawda zaobserwowałam mniejsze bądź większe zmiany w obrębie fabuły, ale jako wielbicielka książki oceniam je pozytywnie.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Wróć do „Ken Follett: filary ziemi”