Podcasty

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 32 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 73 razy
Kontakt:

Re: Podcasty

Postautor: Nfsfan83 » 13 grudnia 2018, 13:46

No 60 godzin albo i więcej bez solucji pewnie mi by za dzieciaka a i może nawet i teraz zajęło by mi ukończenie moich ukochanych klasyków 2D. viewtopic.php?f=285&t=3538 i zobaczcie skan tyłu do BS2 i co napisane:

"2 płyty kompaktowe i 60 :D godzin dobrej zabawy"

dlatego, ciągle wracam do moich perełek, tym razem już znam co i jak i gram spokojnie, ciesząc się każdą chwilą.

Gabriel 1 albo Fate Of Atlantis to i 100 godz bez solucji można grać, grać i grać...
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 130 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 132 razy

Postautor: Urszula » 13 grudnia 2018, 14:13

kNOT pisze:Zamiast fajnej grafiki - pixel art, zamiast wciągającej fabuły - symulator chodzenia, zamiast wygodnego sterowania - wciskanie guziczków na czas :facepalm:

Kiedyś to były przygodówki, dzisiaj dekadencja zdziałała cuda i mamy cudaki, w które nikt nie gra, ale zbierają wysokie oceny 'kompetentnych' krytyków.

Sami sobie zgotowaliśmy ten los...

Coś w tym jest, ale ostatnio Vicek pisał do gryonline, aby zamieścili info o Schizm 3 i mu odmówili. Stwierdzili, że czasy, gdy się o tym pisało minęły. Gdzie więc ma ta młodzież poznać i ewentualnie polubić gatunek?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 19 razy

Postautor: DirkPitt1 » 13 grudnia 2018, 14:33

Urszula pisze:
kNOT pisze:Zamiast fajnej grafiki - pixel art, zamiast wciągającej fabuły - symulator chodzenia, zamiast wygodnego sterowania - wciskanie guziczków na czas :facepalm:

Kiedyś to były przygodówki, dzisiaj dekadencja zdziałała cuda i mamy cudaki, w które nikt nie gra, ale zbierają wysokie oceny 'kompetentnych' krytyków.

Sami sobie zgotowaliśmy ten los...

Coś w tym jest, ale ostatnio Vicek pisał do gryonline, aby zamieścili info o Schizm 3 i mu odmówili. Stwierdzili, że czasy, gdy się o tym pisało minęły. Gdzie więc ma ta młodzież poznać i ewentualnie polubić gatunek?

Wygląda na to, że młodzież pozna przygodówki tylko, jeśli zna jakiegoś "starego zgreda", który grywał w takie "dziwactwa" i który im o tych dziwactwach w zachęcający sposób opowie. Smutne, ale widać takie czasy.

Poza tym sam wiek gracza też robi swoje. Większość po grę z tego gatunku sięgnie raczej już trochę dojrzawszy, bo w tym wieku woli się strzelać do przeciwników, albo pościgać się jakimś Ferrari. Sam tak miałem w tym wieku, chociaż przygodówek nigdy nie odrzucałem, jako nieciekawych.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 13 grudnia 2018, 14:43

Wiesz co, ale jest nadal przekonanie, że w gry grają dzieci. Duża część społeczeństwa uważa, że jest to rozrywka dla młodych osób, a babcią takie zainteresowanie nie przystoi. :) Przekonanie, że babcia/dziadek zamiast grać, powinna siedzieć przed telewizorem w kapuciach i na drutach dziergać sweter, albo zając się wnuczkiem, a nie zabawiać się jak dziecko grami.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 14 razy

Postautor: kNOT » 13 grudnia 2018, 15:16

A kto o Tsioque pisał, że dla dzieci? A to przecież bardzo fajna gra dla rodziców o ich dzieciach...

Od zawsze myli się przygodówki z 'Tomb Raiderami', a w tych prawdziwych akcji za bardzo nie ma.

O ile eRPeGowi gracze masowo produkują RPGmejkerem setki tytułów, które później można kupić za złoty pięćdziesiąt,
tak przygodomaniacy jedynie marudzą, co najwyżej psując wydawców tłumacząc najnowsze tytuły, zamiast wyłącznie starocie.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 13 grudnia 2018, 15:22

kNOT pisze:A kto o Tsioque pisał, że dla dzieci? A to przecież bardzo fajna gra dla rodziców o ich dzieciach... .

Stwierdzenie, że jest dla dzieci nie wyklucza tego, co napisałam. Na Mystach pisze, że dzieci w wieku 3 lat mogą grać. Może więc być dla dzieci i dorosłych, a jakoś sobie 3 latka nie wyobrażam, który sobie z tą grą poradzi, choć może się mylę. Przygodówki są dla dzieci i dla dorosłych, bo trudno dziecku pokazać choćby Still life, prawda? Istnieje więc wewnątrz gatunkowy podział, a właściwie podział do jakich odbiorców jest kierowana. Mi chodziło o to, że generalnie gra jako taka na komputer/konsolę to rozrywka dla dzieci młodzieży, a nie dla starszych osób. Zresztą myślę, że dobrze wiesz, o czym pisze.
Moje gry

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 19 razy

Postautor: DirkPitt1 » 13 grudnia 2018, 15:52

(...) Mi chodziło o to, że generalnie gra jako taka na komputer/konsolę to rozrywka dla dzieci młodzieży, a nie dla starszych osób. Zresztą myślę, że dobrze wiesz, o czym pisze.

Prawda, u nas ciągle wielu uważa, że gry to zabawa dla młodszych. Sam przez parę lat często słyszałem od babci coś w stylu "Jesteś studentem, nieprzystoi, żebyś się takimi pierdołami dla dzieci zajmował. Chyba już powinieneś z tego wyrosnąć z tych gier?". A tymczasem w USA średnia wieku graczy to bodajże 30 lat.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 14 razy

Postautor: kNOT » 13 grudnia 2018, 16:29

Gdzie spędziliście ostatnie trzydzieści kilka lat? Tyle ma statystyczny polski gracz :rotfl:
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy
Kontakt:

Postautor: Monttsserat » 14 grudnia 2018, 08:31

Urszula pisze:Wiesz co, ale jest nadal przekonanie, że w gry grają dzieci. Duża część społeczeństwa uważa, że jest to rozrywka dla młodych osób, a babcią takie zainteresowanie nie przystoi. :) Przekonanie, że babcia/dziadek zamiast grać, powinna siedzieć przed telewizorem w kapuciach i na drutach dziergać sweter, albo zając się wnuczkiem, a nie zabawiać się jak dziecko grami.

Kurcze Urszulo ja kiedy miałam 20 lat zastanawiałam się jacy będą dziadkowie z mojego pokolenia skoro wszyscy są tacy nowocześni. A jednak te babcie piekące ciasta i w ogóle to takie urocze wspomnienie. Ale jak tak teraz patrze to dużo bardziej młodzieżowe są osoby w wieku mojej matki a moje rówieśnice wracają do peklowania i matkopolkowania ;) Więc co prawda faktycznie ciągle mamy resztki tego stereotypu, że starszy pan i starsza pani powinni różaniec na kanapie odmawiać, ale myślę że to się już prężnie zmienia.
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 14 grudnia 2018, 08:43

Monttsserat pisze:Kurcze Urszulo ja kiedy miałam 20 lat zastanawiałam się jacy będą dziadkowie z mojego pokolenia skoro wszyscy są tacy nowocześni. A jednak te babcie piekące ciasta i w ogóle to takie urocze wspomnienie. Ale jak tak teraz patrze to dużo bardziej młodzieżowe są osoby w wieku mojej matki a moje rówieśnice wracają do peklowania i matkopolkowania ;) Więc co prawda faktycznie ciągle mamy resztki tego stereotypu, że starszy pan i starsza pani powinni różaniec na kanapie odmawiać, ale myślę że to się już prężnie zmienia.

Między jedną, a drugą Syberią, piecze się ciastka :rotfl2:
Moje gry

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Kontakt:

Postautor: Monttsserat » 12 marca 2019, 10:07

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Kontakt:

Postautor: Monttsserat » 18 marca 2019, 11:48

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 18 marca 2019, 13:23

Fajny wywiad, mam nadzieję, że tych przygodówek będzie więcej. W grach nie będzie elementów zręcznościowych i zagadki będą dobre. Mam nadzieję, że jednak będzie wydanie pudełkowe, kolekcjonerskie.
Moje gry

Wróć do „Analizy i ciekawostki”