Silent age, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
40%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
40%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Kontakt:

Silent age, The - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 24 maja 2017, 05:28

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Silent age, The - ocena użytkownika

Postautor: PawelJasiak » 25 maja 2017, 00:49

6/10

Fabuła jest całkiem ciekawa, ale właściwie przedstawia trochę ograny motyw (mi na myśl przychodziła cały czas "A New Beginning"). Poza tym gra nie posiada jakichś ciekawych zagadek czy rozwiązań. Rozdziałów jest 10, ale w większości z nich jest około 5 niedużych zagadek. Mi całość zajęła 2h50m. Właściwie to chyba niepotrzebnie grałem na PC, bo produkcja wydaje się stworzona na tablety/smartfony. Zadania nieskomplikowane, mało przedmiotów a ich użycie jest bardzo oczywiste. Konkludując, jeżeli akurat będzie Wam się nudziło i nie będzie żadnej ambitniejszej produkcji, to można zagrać :) Z całą pewnością jak już się ją przejdzie, to nie ma co żałować, bo miło spędziłem przy niej te około 3 godziny.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 11 września 2017, 23:13

PawelJasiak pisze:6/10

Fabuła jest całkiem ciekawa, ale właściwie przedstawia trochę ograny motyw (mi na myśl przychodziła cały czas "A New Beginning"). Poza tym gra nie posiada jakichś ciekawych zagadek czy rozwiązań.

Wydaje mi się, że przełączanie się pomiędzy teraźniejszością a przyszłością jest jednak czymś ciekawym i niestandardowym. Zagadki są dzięki temu większym wyzwaniem, a ich rozwiązywanie sprawia sporo frajdy. Nie wystarczy bowiem wiedzieć, co należy zrobić, ale również: kiedy.
Spodobała mi się także minimalistyczna, ale jednocześnie klimatyczna oprawa audiowizualna - przyjemnie było zwłaszcza obserwować, jak lokacje zmieniały swój wygląd na przestrzeni czasu.

Szkoda tylko, że potencjał fabularny The Silent Age nie został w pełni wykorzystany. Wyjaśnienie historii nie jest do końca logiczne, chyba że to ja czegoś w niej nie zrozumiałem, co, biorąc pod uwagę moje ogólne nierozgarnięcie, jest całkiem prawdopodobne. Poza tym brakowało mi charyzmatycznych bohaterów. Główna postać, choć fajtłapowata, ma swój urok, ale napotkane pod drodze osoby poznajemy jedynie pobieżnie i w zasadzie żadna z nich nie wzbudziła we mnie jakichkolwiek emocji.

7/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 12 września 2017, 19:52

Już chyba o tym wspominałem. W The Silent Age w wersji na Androidy gra się świetnie, na PC już takiego wrażenia nie robi.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 16 września 2017, 17:23

Tak, to rozwiązanie jest zawsze ciekawe pod względem tego, że trzeba pokombinować, a poza tym obserowanie jak otoczenie zmienia się z upływem czasu przez nasze akcje jest satysfakcjonujące. Tylko że mi chodziło bardziej o to, że jest to dość ograny motyw, spotkałem to już w wielu przygodówkach (nawet tych przeglądarkowych jak Rusty Lake, a ostatnio też w Lost Horizon).

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Postautor: DirkPitt1 » 19 stycznia 2018, 13:17

Grałem na smartfonie i było bardzo przyjemnie. Pomysł na fabułę ciekawy. Bardzo podobała mi się wynikająca z fabuły mechanika przeskakiwania w czasie, która urozmaica trochę zagadki przedmiotowe. Styl graficzny również mi się podoba. Jeśli grze czegoś brakuje, to jakichś wartych zapamiętania postaci. Dam 7+.

Plusy:
Ciekawa fabuła
Przeskakiwanie w czasie
Grafika

Minusy:
Nijakie postacie
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=61091#p61091
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Drenz » 30 października 2018, 14:03

Świetna gra przygodowa na 3-4 godziny. Minimalistyczna, ale urzekająca grafika, podkreślające atmosferę ambientowe dźwięki, intrygująca historia - to wszystko jest tutaj. Wciąga od pierwszej do ostatniej minuty. Podobała mi się - mocne 8/10
Ostatnio skończone: Inside, She Sees Red, ABZÛ
Gram: Smoke and Sacrifice, Unravel, Vampyr

Wróć do „Silent Age, The”