Syberia 3 - zagadki i tłumaczenie

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Re: Syberia 3 - zagadki i tłumaczenie

Postautor: earwig11 » 07 maja 2017, 15:31

Sejwy zapisują się w C:\Users\[nazwauzytkownika]\AppData\LocalLow\Microids\Syberia3

Edit:

Tutaj wstawiłem paczkę z kilkoma sejwami. Rozmiar 2236660 bajtów. Nie mam pojęcia czy zadziałają i czy coś się nie posypie. Najlepiej przenieść gdzieś w bezpieczne miejsce oryginalny plik z savem i skopiować z paczki tylko jeden. Ten z początku lunaparku ma w nazwie ParcAttractions.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 07 maja 2017, 18:01

earwig11, wielkie dzięki za tę paczkę, ratujesz mi życie, a przynajmniej psychikę, bo durna gra zawiesiła mi się w Centrum Historycznym zaraz po otrzymaniu od gościa korzenia. Tak że ten sejw dla mnie idealny.
Jednak mam taki problem - wracam na drugi koniec lokacji, zrywam glona i nie mogę wejść po schodach. Albo powinien się tam pojawić aktywny punkt, żeby Kate mogła wejść na górę - a się niestety nie pojawia, albo jestem taką sirotą, że nie umiem wcelować w te schody - albo mi kobita włazi za nie, albo przed nie, no męczę się już pół godziny i zaraz się załamię.

Czy mógłbyś podesłać sejwa dosłownie 10 sekund późniejszego? W sensie, że ma już korzeń i glona - i wylazła na górę? Czy tam możliwie najbliżej po tej sekwencji? Będę przeogromnie wdzięczna.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Postautor: earwig11 » 07 maja 2017, 19:05

Save zapisał się dopiero po zrobieniu pochodni. Jeśli dalej masz problemy spróbuj załadować jeszcze raz sejwa (klawisz ESC) przez load lub kontynuuj. Wyjść do innego pomieszczenia itp. Musisz niestety kombinować. Oczywiście może to być wina gry, która marudzi na nie swoje zapisy. Ja miałem później problem gdzie Kate dosłownie przechodziła przez ściany, barierki itp. Na szczęście ponowne wgranie sejwa pomogło.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 07 maja 2017, 19:29

Zadziałać, zadziałał, a czy się dalej nic nie krzaczy, powiem za chwilę, bo muszę coś zjeść (słabo mi :P).
Bardzo mocno przeogromnie dziękuję.

A powiedz, trzeba samodzielnie wejść po tych schodach, czy tam powinien być aktywny punkt?

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 07 maja 2017, 19:32

Dzięki za odzew, ale u mnie te sejwy nie działają :( Mówi, że plik uszkodzony i usunięty automatycznie po czym ładuje i ładuje i nic. Wnerwia mnie już ta gra. Zaczęłam od nowa, ale jak dalej tak będzie to podziękuję jej brr...
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Postautor: earwig11 » 07 maja 2017, 19:42

Pestka - Nie ma tam żadnego hotspota na schodach, Kate normalnie (czytaj z problemami) wchodzi jak na każde inne schody.

tynieczka - Jedyne co mogę poradzić to co jakiś czas kopiować tego jednego jedynego sejwa do innego folderu.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 19:43 przez earwig11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 07 maja 2017, 19:43

No chyba tak bedę robić, dzieki.
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 maja 2017, 20:20

No, niestety, moja gra ma jakiś problem ze schodami. Nie mogę przejść do tego miejsca, w którym jest Oskar. :(

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 41 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 07 maja 2017, 20:44

kassiopestka pisze:No, niestety, moja gra ma jakiś problem ze schodami. Nie mogę przejść do tego miejsca, w którym jest Oskar. :(

Z tym włażeniem po schodach w tej grze to ogólnie jest kicha, trzeba się "wcelować", najłatwiej to robić na zasadzie wcisnąć raz klawisz ruchu, poczekać aż Kate zrobi krok, znowu wcisnąc raz, znów poczekać i tak do skutku. Łażenie z wciśniętym cały czas klawiszem może skutkować tym, że w takie schody czy inny punkt, który z danego ujęcia kamery jest wąski się nie trafi.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 07 maja 2017, 21:04

Czytam te wpisy i coraz mam mniejszą ochotę uruchomić tę grę. Skopali wszystko i czar pryśnie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Postautor: earwig11 » 07 maja 2017, 21:12

Dziwne, że u Pestki wczytuje sejwy przy okazji psując grę, a u Tynieczki nawet tego nie robi. A wystarczyłoby gdyby gra sejwowała do kolejnych plików, a nie nadpisywała jeden. Ehh...

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 07 maja 2017, 21:13

Urszula pisze:Czytam te wpisy i coraz mam mniejszą ochotę uruchomić tę grę. Skopali wszystko i czar pryśnie.

Może nie tyle wszystko, bo fabularnie i zagadkowo, a także graficznie (generalnie, zdarzają sie pewne wyjątki) jest OK, najgorsze jest sterowanie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 maja 2017, 22:04

Adam, to na pewno nie kwestia wcelowania u mnie z tym schodami, to jak niewidzialana ściana - nie idzie pójść dalej i na Steamie ludzie juz pisali o tym, też z mieli ten problem.

earwig11, twoje sejwy nie popsuły mi gry, bo ten sam problem miałam, zanim je wczytałam, to coś z moją grą.

A czy ty grałeś w połataną już? Bo ponoć 2 łatki już były.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum

Postautor: earwig11 » 07 maja 2017, 22:29

Na pewno gra była już po jakiejś łatce. Może odinstaluj i zainstaluj grę ponownie?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 maja 2017, 23:07

Zaktualizowałam. Działa. I od razu weszłam po tych schodach przy zielonej wodzie. Od twojego sejwa zresztą, bo nie chciałam ryzykować, że się znów zawiesi po korzeniu. :)

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 08 maja 2017, 00:05

Jesteś pewna, że to nie chodziło o wcelowanie się? Z tego, co kojarzę ten moment, to aby wejść na te schody trzeba iść tuż pod ścianą (czyli z dala od tej zielonej wody), idą bardziej środkiem czy bliżej tego ścieku przechodziło się przez kratę, do miejsca, gdzie był glon.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 08 maja 2017, 01:23

Nie, bo teraz, jak ją spatchowałam, to weszłam od pierwszego podejścia - owszem trzeba wcelować, ale bez przesady - nie zajmuje to pół godziny czy dłużej, a tyle się wtedy z tym bujałam. I na żadne inne schody nie chciała mi wtedy wchodzić (ani schodzić), nawet szerokie. Łatka to poprawia.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 08 maja 2017, 05:41

Urszula pisze:Czytam te wpisy i coraz mam mniejszą ochotę uruchomić tę grę. Skopali wszystko i czar pryśnie.

Mi udało się przejść grę na gołej wersji raptem dwa dni po premierze :D Chodź jak grałem to przez kilka zagadek miałem z tyłu głowy "Ku**wa, chyba zbugowana zagadka"
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 08 maja 2017, 23:14

Patch poprawił ten błąd z zablokowanymi schodami i chyba napisy są większe - tak mi się wydaje, czytam bez problemu.
Do tego błędu nic mi się nie działo i po poprawce na razie jest OK. Mnie by się ta gra bardzo podobała, gdyby nie sterowanie. Jest OKROPNE!

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 17 maja 2017, 01:32

Nie chce misie zakładać nowego wątku - mogę podesłać sejwy z całej gry (ponad 60), do wrzucenia na forum, o ile chcecie, dajcie znać komu podesłać.
Sejwy robione niemal tak często, jak sejwuje z automatu gra, przechodziłam ją tak, żeby zdobyć wszystkie osiągnięcia.

Wróć do „Syberia 3”