Ruszyły prace nad trzecią częścią Syberii!

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
13
76%
Nie
3
18%
Jeszcze nie wiem
1
6%

Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Ruszyły prace nad trzecią częścią Syberii!

Postautor: twig » 26 listopada 2012, 17:41

Ciąg dalszy dobrych wieści od Anuman Interactive. Po ogłoszonej niedawno kontynuacji Draculi, dzisiaj ogłoszono oficjalnie rozpoczęcie prac na Syberią III! Fabułą zajmie się Benoit Sokal, który przez najbliższy rok ma napisać scenariusz nowych przygód Kate Walker. Nad wszystkim czuwać ma Elliot Grassiano (założyciel Microïds), który współpracował wcześniej z Sokalem nad poprzednimi częściami Syberii. Gra ma się ukazać na wielu różnych platformach nie wcześniej niż w 2014-2015 roku.

Podobnie jak w przypadku Draculi, tym razem w ogłoszeniu również podkreślono aspiracje firmy Anuman Interactive, która pragnie stać się poważnym graczem na rynku gier przygodowych.

Poniżej zdjęcie Benoit Sokal i Elliot Grassiano po podpisaniu umowy dotyczącej Syberii III.
Obrazek
Od lewej: Benoit Sokal i Elliot Grassiano.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Ruszyły prace nad trzecią częścią Syberii!

Postautor: Urszula » 26 listopada 2012, 19:57

Na razie podchodzę dość sceptycznie do tego projektu, dlatego że, Syberia się skończyła. Ona miała swój finał, tam już nic więcej nie powinno się dodawać.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 27 listopada 2012, 02:24

Też jestem sceptyczny, ale głównie z powodu tak odległego czasu realizacji. Z drugiej jednak strony mam tak mocny sentement do Syberii, że żywię (że się tak wyrażę :) ) nadzieję, że dojdzie do zrealizowania tego projektu i będę mógł delektować się chociaż po części tym tajemniczym klimatem jaki wykreował Pan Sokal w poprzednich odsłonach. To już nie będzie ta sama rzeka i trudno tu oczekiwać tak zbliżonego poziomu jaki udał się np. w BS2 w stosunku do jedynki, ale może...Kto wie...Czas pokaże. Będę czekał :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 listopada 2012, 09:48

Xantia pisze:Też jestem sceptyczny, ale głównie z powodu tak odległego czasu realizacji. Z drugiej jednak strony mam tak mocny sentement do Syberii, że żywię (że się tak wyrażę :) ) nadzieję, że dojdzie do zrealizowania tego projektu i będę mógł delektować się chociaż po części tym tajemniczym klimatem jaki wykreował Pan Sokal w poprzednich odsłonach. To już nie będzie ta sama rzeka i trudno tu oczekiwać tak zbliżonego poziomu jaki udał się np. w BS2 w stosunku do jedynki, ale może...Kto wie...Czas pokaże. Będę czekał :)

Ja się boję, że odgrzewając kotlety popsują smak. Niech działają, ale nad czymś nowym, mają talent niech go wykorzystują. Chyba że go już zabrakło i na naszym sentymencie i znanym tytule, chcą zarobić sprzedając coś niestrawnego.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 27 listopada 2012, 10:31

Pożyjemy, zobaczymy - może wydarzy się cud, chociaż ja w to nie wierzę. Obawiam się, że trzecia część Syberii, będzie tak samo mocno naciągana, jak trzecia część Tajnych akt.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 27 listopada 2012, 11:06

Urszula pisze: Niech działają, ale nad czymś nowym, mają talent niech go wykorzystują.

Nad czym nowym? Pamiętasz Paradise? To właśnie było "coś nowego" po zakończeniu Syberii.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 listopada 2012, 11:41

twig pisze:
Urszula pisze: Niech działają, ale nad czymś nowym, mają talent niech go wykorzystują.

Nad czym nowym? Pamiętasz Paradise? To właśnie było "coś nowego" po zakończeniu Syberii.

Każdemu się zdarzają gorsze dni. :) Co nie znaczy, że Paradise było całkiem do bani, było gorsze, ale nie tragiczne. :D
Moje gry

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 27 listopada 2012, 11:59

Po Paradise było Sinking Island - a później już nic. Każdemu zdarzają się gorsze dni - z drugiej strony jest takie powiedzenie: trafiło się ślepej kurze ziarnko.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 27 listopada 2012, 12:29

A ja cóż,...chciałabym, a boję się ;) Bo z jednej strony, Syberia dla mnie to 'skończona pieśń', a z drugiej, chciałoby się jeszcze poczuć ten jedyny w swoim rodzaju klimat, jaki gra oferowała. Mam przynajmniej nadzieję, że pomysł z Vic , jaką drugą główną postacią, spalił na panewce :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 27 listopada 2012, 12:59

pelagia pisze:Pożyjemy, zobaczymy - może wydarzy się cud, chociaż ja w to nie wierzę. Obawiam się, że trzecia część Syberii, będzie tak samo mocno naciągana, jak trzecia część Tajnych akt.

Nie porównuj wołu do karety. Tajne akta od pierwsze części są naciągane i wtórne, więc trzecia część po prostu "trzyma poziom" :D

Zgodzę się, że tutaj nie ma co dodawać i wolałbym, żeby kontynuacja nie powstawała. No ale pewnie Sokala jak Sapkowskiego przycisnęło z kasą...
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 27 listopada 2012, 19:10

twig pisze:a później już nic

Przypomnij sobie, z kim Sokal robił Syberię, a z kim P i SI. Niektórzy tak mają, że pod butem tworzą rzeczy bardzo dobre, a na wolności nie potrafią zrobić nawet dobrych. Dobrym tego przykładem są ludzie z LucasArts i ich produkcje, po wywaleniu z korporacji...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum

Postautor: Xantia » 27 listopada 2012, 19:30

A ja się zastanawiam nad tym w jakim stopniu Paradise i Sinking Island są oceniane przez nas patrząc przez pryzmat Syberii. Czy gdyby nie było Syberii to ta ocena byłaby być może bardziej łaskawa. Nie biorę tu oczywiście pod uwagę zwyrodnialców :D , którym Syberia się nie podobała. W moim odczuciu pomimo pewnych mankamentów i niedosytu obie gry wybijają się ponad przeciętność i mają to coś, ten niepowtarzalny "Sokaloski" rys. Ta niesamowita architektura i rozmach. Jakaś szczególna mieszanka Gaudiego, art deco, fantasy i nie wiadomo czego jeszcze. Wystarczy wspomnieć wieżę z SI czy statek z Paradise. I z tego właśnie powodu nie oczekuję fajerwerków i zadowolę się tym co zaoferuje mi graficzny pazur i wyobraźnia tego znakomitego artysty. Natomiast jeśli będzie jeszcze coś ponad to tym bardziej będę się cieszył, czego i wam Przygodomaniacy życzę. :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 27 listopada 2012, 20:47

Gra przygodowa tym różni się od komiksu, że jest grą a nie komiksem :E

Awatar użytkownika
wild_animal
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: wild_animal » 27 listopada 2012, 23:03

Wystąpię trochę w obronie Sinking Island. Przypominałem ją sobie jakiś czas temu bo miałem pisać recenzję (z której póki co do dziś nic nie wyszło ;p) Dla mnie to nie tylko była bardzo dobra gra, ale wciąż jest. Lepsza niż wszystkie CSI razem wzięte. Tyle że nie była Syberią przez co wiele osób skreśliło ją z urzędu. Jeśli nowa Syberia ma być tak słaba jak SI to ja chętnie przygarnę.
[hr]
Top 7
1. Blade Runner 2. Dreamfall 3. Myst I 4. Fahrenheit 5. Ace Ventura 6. Run Away: A Road Adventure 7. Black Mirror

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum

Postautor: Xantia » 27 listopada 2012, 23:32

wild_animal pisze:Wystąpię trochę w obronie Sinking Island. Przypominałem ją sobie jakiś czas temu bo miałem pisać recenzję (z której póki co do dziś nic nie wyszło ;p) Dla mnie to nie tylko była bardzo dobra gra, ale wciąż jest. Lepsza niż wszystkie CSI razem wzięte. Tyle że nie była Syberią przez co wiele osób skreśliło ją z urzędu. Jeśli nowa Syberia ma być tak słaba jak SI to ja chętnie przygarnę.

He, he łączę się z Tobą. Też chętnie przygarnę :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 28 listopada 2012, 01:44

Wszystko, co nie będzie jakąś Syberią, a będzie czymś nowym też chętnie poznam, ale dopisywanie na siłę historii, która miała piękny finał budzi we mnie niechęć. Jednak za wcześnie na opinie wpierw trzeba zobaczyć, by móc oceniać , czy krytykować. Kate będzie w nowej odsłonie dziewczyną Bonda. :D
Moje gry

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta

Postautor: Emilio » 28 listopada 2012, 13:15

wild_animal pisze:Wystąpię trochę w obronie Sinking Island. Przypominałem ją sobie jakiś czas temu bo miałem pisać recenzję (z której póki co do dziś nic nie wyszło ;p) Dla mnie to nie tylko była bardzo dobra gra, ale wciąż jest. Lepsza niż wszystkie CSI razem wzięte. Tyle że nie była Syberią przez co wiele osób skreśliło ją z urzędu. Jeśli nowa Syberia ma być tak słaba jak SI to ja chętnie przygarnę.

I ja również bardzo chętnie przygarnę. Sam mam masę pomysłów na S III hehe. A czy pieśń skończona? Zawsze można dopisać kilka zwrotek, które mogą być równie dobre (nawet lepsze) od tych pierwszych. ;)

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 29 listopada 2012, 11:49

A ja się cieszę! uwielbiam Syberię i mam nadzieję, że tego nie spartolą ;)

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 29 listopada 2012, 16:32

Urszula pisze: Kate będzie w nowej odsłonie dziewczyną Bonda. :D

Biorę od ręki :P

A tak serio, to nie widzę innego wyjścia - 3 Syberia powstanie i będzie jechać na ochłapach poprzednich najprawdopodobniej. Co, biorąc pod uwagę fakt, że 2 cześć już mi się nie podobała, nie ma na szczęście wpływu na mą kieszeń :P
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
valleyman
Obserwator

Postautor: valleyman » 06 grudnia 2012, 15:41

Pytanie tylko, czy to, ze prace trwają, to znaczy, że gra wyjdzie? Pamiętam, że White Birds pracowało jeszcze nad Aquaricą razem z Sokalem, ale ją anulowali.
Ja bym chętnie zagrała w następną część Syberii.
I'm just a boat on the ocean
And I'm just a ship lost at sea

Wróć do „Syberia 3”