Syberia 3 - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
23%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
5
38%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
8%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
15%
4. Więcej wad niż zalet
1
8%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
1
8%

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Syberia 3 - ocena użytkownika

Postautor: kassiopestka » 15 czerwca 2017, 13:27

A nie miałam pojęcia, że już jest. Sprawdzę dziś w nocy. :) Dzięki za info.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 15 czerwca 2017, 20:25

Z tego co widziałem to już hot fix do tego patcha wypuścili. Mi myszka przestała reagować na przyciski w menu i w dialogach :F
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 15 czerwca 2017, 20:42

To może trochę poczekam, aż dojdą z tym do ładu.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: wolfman » 09 lipca 2017, 00:02

Technicznie to jest wersja przed wprowadzeniem do sklepu i połataniem (gram na ps4) ten pełny wymiar 3D i zmuszanie by łazić od kąta w kąt, zamiast przemieścić się kliknięciem, męczy strasznie. Jeden save!! Litości, żeby zrobić osiągnięcie , które pominęliśmy to musimy grę zaczynać od nowa? Poważnie

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: wolfman » 16 lipca 2017, 17:26

Po przejściu jednorazowym odradzam zakupu. Brać za darmo, albo za 20 złoty. Technicznie niedoróbka , grafika przeciętna, animacja zwalona, wszystko się tam krzaczy, doczytuje i wolno chodzi nawet na konsoli. Fabuła miałka i nijaka ot dla dzieci, ktoś mógł pomyśleć , że fani gry są starsi o te 10 lat i wysilić na coś więcej niż głupoty o strusiach i ich nudnej "wycieczce". Każdy bohater w tej grze oprócz Amerykanki jest tłusty i wolny - to pewnie taki żarcik twórców. Jednak slotu na jeden save, brak restartu danego rozdziału, wyboru rozdziału po ukończeniu gry nie lubi już nikt. Sztucznie wydłużona krótka gra, w której musimy się nachodzić oglądając skopane animacje i wolne doczytywanie gry. Koszmar , którego nic nie rekompensuje. Na szczęście gram w wypożyczoną kopię. Omijać szerokim łukiem, bo indory są o niebo lepsze.

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: tiger250 » 24 lipca 2017, 10:11

Ja kupiłem w preorderze i ciągle nie zagrałem dłużej niż 15 minut... Chciałem zobaczyć jak to wygląda po ostatniej aktualizacji, ale dwie rzeczy mnie wyprowadzają z równowagi:

- Brak możliwości przewijania dialogów, cutscenek itp.
- Brak możliwości robienia save w dowolnym momencie. Dlatego po wczytaniu gry, musimy po setny raz wysłuchiwać tych samych dialogów, bo gra ma system checkpointów.

Jeżeli w końcu to naprawią, to chętnie jednak zagram.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 27 października 2017, 16:03

Ciężko uczciwie ocenić Syberię 3. Z jednej strony niesamowita ilość niedoróbek i różnych mankamentów, które nie powinny mieć miejsca w pełnoprawnym produkcie (i to po kilku patchach). Z drugiej, duży sentyment do poprzednich części serii nie pozwala mi całkowicie zmieszać gry z błotem.

O przeciętnej grafice, drewnianych animacjach, złej synchronizacji wypowiadanych kwesti z ruchem ust postaci czy błędach w tłumaczeniu (nawet w angielskiej wersji) słyszeli już wszyscy. Nie przeszkadzało mi to jednak tak bardzo, jak tylko jeden automatycznie nadpisywany sejw czy skopane sterowanie. Na klawiaturze Kate porusza się z gracją ruskiego czołgu i do tego slalomem. Obsługa inwentarza też nie jest najlepiej zrobiona. Problemy te znikają po podłączeniu pada, ale co z tego jak przy zagadkach z kilkoma hotspotami nadal lepiej sprawuje się mysz. Skończyło sie na tym, że używałem wszystkich trzech urządzeń jednocześnie, co samo w sobie nawet już nie jest śmieszne (grałem jeszcze przed kilkoma ostatnimi patchami, być może naprawili już sterowanie).

Brak zaawansowanych ustawień graficznych w tak słabo zoptymalizowanej grze to też duży minus. Wybór rozdzielczości czy kilku gotowych, nie wiadomo za co odpowiadających presetów to trochę za mało. Niepodobały mi również pustki na ulicach, nierówny dubbing, np: dziadek mówiący głosem młodzika czy niektóre niejasne zagadki (np: ta z lodołamaczem). Co do zakończenia to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, tak jak w pierwszej Syberii mamy cliffhanger. Ile trzeba będzie czekać na zakończenie historii? Kolejne 10 lat? Jeśli w ogóle się pojawi.

Co ciekawe uniknąłem poważniejszych błędów zgłaszanych przez innych graczy, żadnych uszkodzonych sejwów czy innych uniemożliwiających dalszą rozgrywkę. Raz, pod koniec, gra wczytała się bez wykrywania kolizji między główną bohaterką i innymi obiektami na planszy. Ściany, pudła, rusztowanie nie stanowiły przeszkody dla Kate, mogła przechodzić przez wszystko. Na szczęście ponowne załadowanie sejwa rozwiązało ten problem.

A jakieś plusy? Ależ oczywiście, pomimo przejścia w 3D pozostały normalne zagadki, brak głupich QTE czy innych podobnych (no może tylko ten nieszczęsny lodołamacz). Została zachowana również atmosfera znana z poprzednich części. Nadal mamy infantylną historyjkę osadzoną w baśniowo-technologicznym świecie, kilka fajnych łamigłówek oraz powrót Oskara.

Z sentymentu do poprzednich części wystawię naciąganą 6, ale jakbym chciał się silić na obiektywizm musiałbym odjąć punkcik lub dwa.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: jackowsky » 30 października 2017, 19:26

Ckliwa i kulawa (a czasami nawet absurdalna) fabuła. Irytujące problemy ze sterowaniem co przy dużej ilości łażenia w te i z powrotem doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Podobnie jak konieczność "ręcznego" kręcenia korbami, przesuwania wajch i innych tego typu urządzeń. A już szczytem idiotyzmu była konieczność wygrzebywania czegoś przydatnego spod stosu różnego rodzaju śmieci. Obsługa inwentarza jest chyba zrobiona na podstawie książki "przykłady upierdliwego inwentarza". 5/10

Co do absurdów fabuły:
Spoiler:
Ostatnio skończone: Endless Fables 2: Frozen Path PL (50%), Freedom Force vs The 3rd Reich PL (40%), Ve Stinu Havrana (50%), The Inner World: The Last Wind Monk PL (75%)
Gram: Pillars of Eternity II: Deadfire PL
W tle: pauza

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 01 stycznia 2018, 19:52

Dawno nie męczyłam gry tak długo, zanim zobaczyłam końcowe napisy. Nie pamiętam gry, do której nie miałam ochoty usiąść ponownie i kontynuować granie. (W między czasie kolejne 4 przeszłam pisząc poradnik, a do Syberii nie miałam serca usiąść) Po wielu patchach, nadal błędy w grze odstraszają. Sterowanie myszką miało troszkę pomóc, i pewnie tak jest, ale z zaułka Kate przy pomocy samej myszki wyjść nie chciała, trzeba było ją wpierw klawiszami obrócić, żeby obrała właściwy kierunek. Po schodach wchodziła i schodziła równie głupio jak wcześniej, mimo, że myszką wskazywało się, gdzie ma iść. Głosy i muzyka były dobre, nie byłam zbytnio przywiązana do tych z poprzednich części, ale ani fabuła gry, ani oprawa graficzna mnie nie zachwyciła. Powtórzę za jackowskym "konieczność "ręcznego" kręcenia korbami, przesuwania wajch i innych tego typu urządzeń" wkurzała. Ekwipunek to porażka. Mimo wielkiego sentymentu do tej serii ta gra nie zasługuje na dobrą ocenę. A może właśnie, dlatego że została popsuta należą się jej niskie noty, biorąc pod uwagę jej cenę. I żeby było jeszcze bardziej niefajnie, wersja kolekcjonerska po rozpakowaniu wymagała naprawienia figurki. Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby te najdelikatniejsze elementy w całej tej figurce umieścić w pustej przestrzeni, co powoduje, że ciężkie elementy łamią ją jak zapałkę. Ja wprawdzie swoją edycję dostałam w prezencie do przyjaciela, a mimo wszystko cena ni jak ma się do tego, co dostajemy. Moja ocena dotyczy całościowo gry i jej wydania kolekcjonerskiego. Daję o oczko więcej niż jackowsky, czyli 6/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

piotr101167

Postautor: piotr101167 » 07 lutego 2018, 19:13

co wy chcecie
gra nie jest idealna ale jest ok
na win10 i procku i3,smiga,weszla jakas aktualizacja , steam , dlugo ostatnio sie ladowala po przerwie,ale poprawilo sie sterowanie i lepij sie gra.
muzyka ok,zagazki swietne,choc jestem dopiero w miejscu naprawy lodołamacza,
zajdę z pewnoscia do konca i ...... ocenie calosc

Wróć do „Syberia 3”