Thimbleweed Park - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
75%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
1
25%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Thimbleweed Park - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 13 kwietnia 2017, 18:59

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Thimbleweed Park - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 28 kwietnia 2017, 15:35

O ile fabuła gry jest fajna to już piksele nie. Mimo, że grafika taka, jaką widzimy, może się podobać, to mnie chwilami męczyła. A ukrycie czerwonej piły spalinowej w krzakach, gdzie tylko napis się wyświetla po najechaniu w odpowiednie miejsce to przegięcie. Ja wiem to miał być żart, ale gdy człowiek nie wie, czego ma szukać i gdzie to może utknąć. Komendy do wykonywania czynności również nie zawsze pasowały do tego, co mam wykonać. Pomocny był dziennik zadań przypisany do każdej postaci, więc taka podpowiedź jest fajną sprawą. Nie mówi, jak, ale co powinno się wykonać.
Sterowanie kilkoma postaciami, gdy jest możliwość przełączenia się w każdej chwili na inną też jest dobrym rozwiązaniem, gdy utknie się na chwilę i zabraknie pomysłu, co dalej. Twórcy oczywiście porozrzucali po całej planszy mnóstwo przedmiotów, zwyczajowo podnosiłam wszystko, co wypatrzyłam, okazało się pod koniec gry, że to niepotrzebne. Dialogi i humor, choć niestety nie wszystko zrozumiałam na wielki plus. Mimo, że gra jest dobra fabularnie, że zagadki są logiczne, a oprawa muzyczna bardzo dobra, to te piksele po prostu mnie drażnią. Zagrałam z ciekawości i nie żałuję, ale drugi raz już do niej nie siądę, chyba tylko z polonizacją, żeby zobaczyć, co mnie ominęło w kwestii żartów i ciekawych dialogów. Moja ocena 8/10.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Re: Thimbleweed Park - ocena użytkownika

Postautor: earwig11 » 27 października 2017, 11:58

Thimbleweed Park wygląda jak zapomniany kuzyn Maniac Mansion lub Zak McKracken, zarówno pod względem grafiki - duże postacie z nieproporcjonalnie dużymi głowami, jak i pod względem gameplayu - kilka postaci do wyboru i prawie zawsze można między nimi się przełączać. Graficznie jest bardzo ładnie, ale to inny typ grafiki niż w przygodówkach od Wadjet Eye. Dochodzi do tego świetny dubbing oraz pierwszej klasy zagadki (tylko inwentarzowe). Niby wszystkie logiczne, ale na niektóre rozwiązania ciężko wpaść.

Sporo żartów i nawiązań do innych przygodówek oraz doskonale napisane postacie to kolejne atuty Thimbleweed. Klnący Ransom czy dwójka bohaterów jakby wyjęta z serii Blackwell to trzeba zobaczyć (i usłyszeć). Przygrywająca muzyczka fajna i nie nuży, ale nie wpada w ucho niczym motyw przewodni z MI. Dwa tryby gry: easy z uproszczonymi zagadkami lub jedyny słuszny do wyboru: hard. Na którego ukończenie trzeba poświęcić około 20 godzin.

Jeśli zaś chodzi o zakończenie to się niestety na nim zawiodłem. 3/4 gry doskonałe, a końcówka to tylko meh. Nie wiem czy tak to miało wyglądać od początku, czy po prostu skończyły się pieniądze, ale ostatnia część gry szybko staje się miałka i wydaje się na robioną w pośpiechu. Do końca nie wyjaśniono też kilku wątków:
Spoiler:

Gdyby nie to słabe zakończenie to ocena byłaby wyższa, a tak tylko 8/10.

Wróć do „Thimbleweed Park”