Dracula: zmartwychwstanie - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
10%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
30%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
40%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
20%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Dracula: zmartwychwstanie - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 17:28

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Re: Dracula: zmartwychwstanie - ocena użytkownika

Postautor: michal0308 » 15 marca 2012, 17:15

Bez żadnych rewelacji. Gra nie zachwyca tak, jak może powinna. Ot, kolejny przeciętniak. Co prawda fabuła jest dobra, jednak oparta na książkach Brama Stokera, a już na pewno na filmie. Grafika kiepska, choć starość samej gry ją usprawiedliwia, widok FPP w sumie pewnie musiał tu być, jednak denerwuje, oprawa dźwiękowa raczej taka, że się jej nie zapamiętuje, zagadek było trochę, jeśli dobrze pamiętam...

Moja ocena to 6,5/10, jednak warto się zapoznać z tą produkcją, choćby dla samej "legendy Draculi", i zobaczyć, jak działa to w grze. Dodam, że chyba jest trochę lepsza od swojej kontynuacji.
Obecnie: Gram w: Trickshot, Disciples 2, różnie.
Niedawno: Ukończyłem: The Next BIG Thing.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 16 marca 2012, 00:39

Grałem w to dość dawno i praktycznie niczego - poza mrocznym klimatem i karczmarką - z niej nie pamiętam. Nie przypominam też sobie żadnych problemów z grą, a ponieważ swego czasu zostawiłem ją sobie do kolekcji, ocenię ją na 8+/10.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 04 września 2012, 23:06

Zdecydowanie nie lubię horrorów, a tutaj były momenty, że autentycznie podskakiwałam. Postacie były brzydkie, nawet bardzo. Moja ocena 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Humunculus » 16 stycznia 2013, 11:09

W przeciwieństwie do Urszuli, mi bardzo podobały się postacie, zrobione właśnie w takiej mrocznej stylistyce. Każda zmarszczka została pokazana, żeby przedstawić jak bardzo świat gry jest niemiły. To była moja pierwsza gra, którą przeszedłem w stu procentach bez żadnej solucji, więc tytuł można nazwać "raczej prostym". Do tego klimat gry... bajeczka, cały czas siedziałem jak na szpilkach, czekając tylko na to, że zza rogu wyskoczy mi koleś w czapce uszatce. Moja ocena to 8/10
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 17:03

OCENA GRY:7/10
ZALETY:
+fabuła
+klimacik
+animacje
+niezła grafika(jak na rok produkcji)
+dźwięki
+zagadki
+polonizacja
WADY:
-zdecydowanie za krótka
-jedyne słuszne ustawienia gry
-brak napisów
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 09 sierpnia 2013, 11:56

michal0308 pisze:Grafika kiepska, choć starość samej gry ją usprawiedliwia (..) oprawa dźwiękowa raczej taka, że się jej nie zapamiętuje

Chyba graliśmy w inne gry. Moim zdaniem grafika jest świetna, a udźwiękowienie genialne. Domyślam się, że w grze powinno stale coś brzęczeć w tle. Akurat ja takich gier nie lubię. Dodatkowo jest to jedna z niewielu (jeśli nie jedyna) przygodówka, w której jest dobry polski podkład.

Humunculus pisze:W przeciwieństwie do Urszuli, mi bardzo podobały się postacie, zrobione właśnie w takiej mrocznej stylistyce. Każda zmarszczka została pokazana, żeby przedstawić jak bardzo świat gry jest niemiły.

:oklaski:
Chyba że chodziło nie o "szpetne gęby", tylko o "kiepskość grafiki". :)

Adam_OK pisze:WADY:
-zdecydowanie za krótka

Moim zdaniem z jednej gry zrobili 2 w oczywistym celu. Dziwnym trafem część 2 wyszła już rok po jedynce i wygląda identycznie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 09 sierpnia 2013, 12:41

Początek gry jest niezwykle klimatyczny i prezentuje się bardzo dobrze niemal pod każdym względem. Po dotarciu do zamku atmosfera nieco siada, za to coraz bardziej daje o sobie znać pixel hunting. Pola interakcji są niekiedy śmiesznie małe, co przy grze z widokiem z oczu bohatera i możliwością pełnego obrotu kamery nie powinno mieć miejsca.
Oprawa audiowizualna jest solidna i pomaga budować mroczny nastrój. Dubbing też jest poprawny, choć do ideału brakuje mu sporo.

6.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 14 lutego 2014, 18:56

Bardzo przyjemna, nieangażująca gra, z mnóstwem bardzo fajnych cutscenek. Posiada prawie zerowy poziom trudności, z wyjątkiem jednej tylko trudniejszej zagadki z kryształową kulą (bardzo fajnej zagadki zresztą), ale i tak fajnie się w to gra. Wizerunki postaci na początku gry bardzo mi się spodobały. Potem niestety nie spotykamy już prawie nikogo i jest pod tym względem słabo. Fabuła nie jest zbyt rozbudowana, ale zdaję sobie sprawę, że robiąc kontynuację jakiejś powieści niewiele da się wymyślić. Ale w sumie grało się przyjemnie, dość szybko i relaksująco. Dobra gra na jedno około czterogodzinne posiedzenie - 7/10 :okok:

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 04 czerwca 2015, 12:43

Moja ulubiona gra poświęcona Draculi i moim zdaniem najlepsza dotycząca tego uniwersum. Gdy byłem młodszy była to 2 przygodówka która pochłoneła mnie bez pamięci i po ponad 10 latach wracając do niej bawiłem się równie wyśmienicie. Największą zasługą jest niewątpliwie ponury i mroczny klimat, który od razu kojarzy się z dziełem Stokera, a jakiego zabrakło niestety np. w Dracula Origin. Duża zasługa w tym desingu lokacji, muzyki i wciągającej historii. Gra nie jest idealna gdyż czasami irytuje skokowe poruszanie się po lokacjach, fatalna wersja językowa, mała ilość dialogów ale gdy już wciągniemy się w rozgrywke nie psuje to zabawy. POLECAM.

PLUSY:
- KLIMAT
- Oprawa audio
- Projekt lokacji

MINUSY:
- Fatalni lektorzy w Polskiej wersji,
- Problemy z poruszaniem się,
- Trochę krótka,

OCENA: 9/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 04 czerwca 2015, 14:11

ALEX pisze:Gra nie jest idealna gdyż czasami irytuje skokowe poruszanie się po lokacjach

W jakim sensie? Z tego co pamiętam to tam nie ma płynnego poruszania się, jakie jest w grach typu FPS, tylko kieruje się strzałką w jakąś stronę przechodząc do kolejnej lokacji, w której się stoi. Można się poobracać, ale cały czas w miejscu.

fatalna wersja językowa

:pytanie:

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 04 czerwca 2015, 15:19

To był taki mały skrót myślowy. Miałem na myśli że czasem trudno jest trafić na punkt w którym pojawia się strzałka z możliwością zrobienia kilku kroków naprzód. Przez to czasami miałem problemy z poruszaniem się bo do niektórych miejsc podchodziło się co najmniej dziwnie. Np. w zamku by podejść do pewnych drzwi na końcu schodów wbrew logice należało skierować kursor na pustą ścianę obok.

W kwestii lokalizacji to lektorzy po prostu tak jak w Necronomikon kompletnie nie wczuwają się w swoją rolę. Niezależnie co dzieje się na animacjach wszystkie kwestie wypowiadane są w ten sam ujmę to teatralny sposób. Gdy postać wyraża strach, złość lub spokój to ton głosu się nie zmienia się. Najbardziej do drażni gdy widzimy swojego bohatera i możemy porównać mimikę twarzy z tym co słyszymy. Ponieważ gra nie posiada napisów innych zastrzeżeń do wydawcy nie mam.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 05 czerwca 2015, 11:32

Chyba będę musiał jeszcze raz zagrać, bo moim zdaniem głosy (mimiki nie pamiętam), jak na polską specyfikę, są akurat wyjątkowo dobrze zagrane. Podobał mi się "znudzony" głos głównego bohatera. Podobnie jak głos pani za kontuarem, który idealnie dopasowali do postaci.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 05 czerwca 2015, 12:43

Mnie też podobał się sposób, w jaki aktorzy wypowiadali swoje kwestie. Z kolei dubbing w Necronomicon jest całkowicie amatorski - albo brakuje jakiejkolwiek intonacji, albo głosy brzmią karykaturalnie. Słuchać się tego nie da.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 05 lipca 2015, 00:43

Ocena : 8/10

Opinia :
Zacząłem grać w tą grę przez czysty przypadek na tablecie, ponieważ szukałem wszystkich gier przygodowych na androida. Znalazłem demo, zagrałem i kupiłem ją w google play, gdyż mnie bardzo wciągnęła - pewnie głównie przez fabułę, która uzupełnia fabułę z Książki Brama Stokera. Do tego stopnia mnie zainteresowała, że już 2 część musiałem kupić na PC ;). Gra bardzo przyjemna ze swoim mrocznym klimatem Drakuli. A do tego chodzi w niej przecież o odnalezienie ukochanej Miny Harker. Strasznie mi się podobały zarówno wszystkie zagadki, jak i dialogi, które sprawiały, że gra ma swój charakter. Z minusów to jest Ona trochę za krótka, ale są kolejne części, więc chyba muszę się kiedyś za nie zabrać :D Poza tym nie przepadam za grami z pierwszej osoby, lecz pomimo tego przyjemnie mi się grało. Ogólnie grę ocenił bym na 8/10.
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator

Postautor: Majkel47 » 21 listopada 2015, 12:12

Szczerze mówiąc to Dracula jest jedną z fajniejszych przygodówek w jakie przyjemność miałem zagrać. Fabuła może nie należy do najwybitniejszych, ale przynajmniej intryguje i jakoś pcha nas do przodu. Graficznie gra prezentuje się nawet dzisiaj bardzo ładnie. Cutscenki wykonane z pieczołowitością, ciekawie zaprojektowane lokacje i ładne modele postaci, a w szczególności karczmarki cieszą oko. Sam gameplay mnie dość miło zaskoczył, bo w jakiś sposób trochę mi przypomniał o Atlantis na które mam od dawna chęć, ale zagrać nie mogę ze względu na problemy natury technicznej. Przyczepić się niestety muszę do Pixelhuntingu, który może tutaj nie jest tak dokuczliwy, ale występuje. A nie powinien. Zagadki według mnie są bardzo dobre. Idealnie oddają klimat zapomnianego przez Boga zamku Draculi, a i samej wioski przed nim. Klimat również mi odpowiadał choć z zastrzeżeniem. Pierwsze ok. 30 minut gry jest cudowne. Karczma zagubiona wśród śnieżnych pustkowi, gdzie stoi samotna chata typów spod ciemnej gwiazdy. No coś cudownego. Po czym klimat stopniowo zaczyna zwalniać. Największe zastrzeżenia mam co do etapu w kopalni, który jest najciemniejszą stroną gry. Według mnie, mogłoby go nie być. Nie obraziłbym się, gdyby zastąpiono go dłuższym spacerem po ścieżce najeżonej pułapkami wiodącej do zamku. Później jest już tylko lepiej. Pełna tajemnic i sekretnych przejść rezydencja może nie wrzuca na plecy ciarek, ale buduje fajne uczucie... starości :P W powietrzu wręcz unosi się zapach tych starych murów. Następnym zarzutem jaki mam do gry jest uboga ilość postaci. W momencie kiedy dotrzemy do zamku, prócz Dorko (O której za chwilę) jesteśmy totalnie sami. Ja rozumiem, że to gra, która miała wywoływać dreszcze, ale nie obraziłbym się gdybyśmy znaleźli w samym zamku parę postaci, lub duchy osób, które spotkał tu tragiczny los. A teraz czas na moje przyczepianie się. Szczerze mówiąc to przeszkadzała mi Dorko, która była tak płaską osobą, a raczej wiedźmą i tak źle zdubbingowaną, że aż żal człowiekowi serce ściska. Na dodatek ten twist fabularny, który z nią mamy pod koniec gry jest tak przewidywalny i tak naciągany... Przyczepiłbym się również do strony technicznej gry, ale to chyba nie jej wina, że tak źle się zestarzała i w zamku Draculi w ogóle mnie nie dopuszcza do menu, więc wybaczam. Podsumowując, gra solidna, dobra, ale na mój gust wykonana pośpiesznie. Wiele wątków można rozwinąć i dopracować pewne elementy. Grę oceniam na 8. Głównie ze względu na klimat

Wróć do „Dracula: zmartwychwstanie”