Quern: undying thoughts - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
25%
9. Prawie doskonała
3
75%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Quern: undying thoughts - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 02 grudnia 2016, 23:32

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Re: Quern: undying thoughts - ocena użytkownika

Postautor: earwig11 » 29 grudnia 2016, 15:56

Nie spodziewałem się, że nikomu bliżej nieznane studio potrafi wydać tak dobrą grę. Quern stanowi hołd i zarazem bardzo inspiruje się grami z serii Myst, szczególnie przypomina mi jego drugą część Riven. Mamy jedną dużą wyspę, pełno zamkniętych drzwi, jakieś porozrzucane kartki z mglistymi podpowiedziami i zagadki. Bardzo dużo zagadek. Są one wielce pomysłowe, różnorodne i trudniejsze niż w Obduction. Podpowiedzi do nich często są ukryte, czasami nie wiemy, że to na co patrzymy jest podpowiedzią do jakiejś łamigłówki. Jest też parę zagadek muzycznych, których osobiście nie cierpię. Jedną rozwiązałem drogą eliminacji i logicznego myślenia. Przy drugiej musiałem posiłkować się solucją.

Grafika bardzo ładna, szkoda że monotematyczna i początkowy zachwyt szybko mija. W Myście mamy różne Wieki, w Obduction sfery, tutaj dopiero w drugiej połowie gry zmieniamy scenerię. Muzyka przepiękna, a ta w menu głównym arcydzieło. Warto również wspomnieć o powrocie normalnych zapisów, (raptem kilka miejsc, ale lepszy rydz...) a nie tylko checkpointy. Fajnym patentem, szkoda tylko, że trochę niedopracowanym jest system printscreenów. Zamiast normalnych zdjęć, bohater robi szkice w swoim notatniku.

Dla fanów Mysta Quern to pozycja obowiązkowa, ja bawiłem się przy niej świetnie. Ode mnie, na zachętę 9/10.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 29 grudnia 2016, 16:07

Zupełnie zapomniałam o ocenie, a przecież byłam grą zachwycona. To co istotne napisał earwig11, ja się pod tym podpisuję. Zagadki rzeczywiście trudniejsze niż w Obduction i zdecydowanie więcej i bardziej pomysłowe. Szary świat od początku mniej mnie zachwycał i jakiś szczególnych zmian w tym względzie nie zanotowałam, tutaj bardziej mi się podobał Obduction. Piękna oprawa muzyczna i świetna animacja po wykonaniu jakiś działań podpowiadająca, co gracz nawywijał. Ja oczywiście takie gry uwielbiam więc i ocena najwyższa, nie spodziewałam się tak długiej i pięknej gry, wypełnionej po brzegi zagadkami, zagadkami i jeszcze raz zagadkami. 10/10 Właśnie mam zamiar zagrać kolejny raz w poszukiwaniu osiągnięć. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: jackowsky » 14 grudnia 2017, 19:47

Mega Escape Room i to cholernie dobry. A właściwie Escape Island. Wymagająca, wciągająca i wspaniała przygoda. Najlepsza gra mystopodobna w jaką grałem. 9/10

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 lutego 2018, 22:14

Długa (35 godzin bez spoglądania do solucji), przemyślana, wypełniona po brzegi ciekawymi łamigłówkami, a przy tym świetnie udźwiękowiona i z miłą dla oka oprawą graficzną (mój sprzęt chyba się starzeje, bo animacja czasem mocno chrupała). Mega pozytywne zaskoczenie, przez kilka godzin po pierwszym uruchomieniu grałem jak urzeczony :) I w końcu konkretnie przydał się mój notes - ponad dwadzieścia zapisanych stron :P 9/10
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Wróć do „Quern: Undying Thoughts”