Dracula: początek - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
2
20%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
40%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
20%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Dracula: początek - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 16:31

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Re: Dracula: Początek - Ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 16:32

Dałam 9, bo grało mi się bardzo przyjemnie, bez nerwów, bez strachu i bez zręcznościówek. Dużo pomysłowych zagadek o zróżnicowanym stopniu trudności, puzzli i układanek. Ogólnie wszystko, co najbardziej lubię w przygodówkach.

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Re: Dracula: początek - ocena użytkownika

Postautor: michal0308 » 15 marca 2012, 17:21

Dla mnie jedna z tych gier-marzeń. Po prostu kocham w niej prawie wszystko. Piękna grafika, z barwami odpowiednimi do samej tematyki gry, ciekawa fabuła(oparta pewnie na książce Brama Stokera, jednak i tak za nią plus), dużo różnych zagadek logicznych i przedmiotowych. Oprawy dźwiękowej nie pamiętam, lecz raczej w ucho nie wpadała. Gra chyba dość długa, a przynajmniej przyzwoicie.

Grało mi się miło i przyjemnie.
Daję 9/10. Jeden punkt odejmuję za błędy w zagadce muzycznej i złe tłumaczenie w tej z papirusem, oraz, mimo wszystko, za zbytni wydźwięk okultystyczny produkcji.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2013, 22:48 przez michal0308, łącznie zmieniany 2 razy.
Obecnie: Gram w: Trickshot, Disciples 2, różnie.
Niedawno: Ukończyłem: The Next BIG Thing.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 21 lipca 2012, 22:56

Główny bohater powtarzający w kółko, że jest "świetnie" w pewnym momencie doprowadzał mnie już do białej gorączki. Nie dbał również o swój strój, nie naumiał się biegać i wszędzie kroczył troszkę koślawo, choć wynikało z jego słów, że ucieka. Zagadki na przyzwoitym poziomie, ale gorsze od tych w Draculi . Troszkę gracz był prowadzony za rączkę, graficznie całkiem dobra z animacją troszkę gorzej. Oprawa muzyczna choć nie wybitna, ale nie przeszkadzała. Czasem liniowość doskwierała, ale ogólnie dobra przygodówka, choć mogłaby być lepsza. 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 30 stycznia 2013, 16:36

Zapamiętam z tej gry jedno (może prócz pięknych lokacji) rumuński akcent bohatera! :) Kochałam te jego "how dreadful!" za każdym razem gdy zobaczył coś odrażającego. Zagadki poruszyły moje zwoje mózgowe, tak więc uważam czas spędzony przy grze za niezmarnowany.
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 29 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 17:05

OCENA GRY: 8/10

ZALETY:

+ fabuła
+ zagadki!
+ oprawa graficzna
+ niezła muza
+ udana polonizacja
+ prosty interfejs

WADY:

- wygląd Van Helsinga
- interfejs zerżnięty z Sherlocka
- drobne problemy techniczne
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 09 sierpnia 2013, 12:08

Izysnofret pisze:Dałam 9, bo grało mi się bardzo przyjemnie, bez nerwów(..)

Dracula bez strachu :pytanie: To jak nieśmieszna komedia. Dzięki za informację, będę omijał. ;)

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 09 sierpnia 2013, 15:03

Taa, w dodatku odwiedzasz tak "mroczne" zakątki jak muzeum w Egipcie :s. Pamiętam kilka dość trudnych zagadek w tym jedną muzyczną z błędem (źle opisano nuty). Ogólnie nie zapadła w pamięć.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 12 sierpnia 2013, 21:47

Izysnofret pisze:Dałam 9, bo grało mi się bardzo przyjemnie, bez nerwów, bez strachu i bez zręcznościówek. Dużo pomysłowych zagadek o zróżnicowanym stopniu trudności, puzzli i układanek. Ogólnie wszystko, co najbardziej lubię w przygodówkach.

Wklejam ocenę Izys, bo trafna ;) Dodam - bez nerwów, nie znaczy że ..lelum polelum :P Nie sr... w majtki, ale... Zresztą zagraj, co Ci tam, najwyżej tę parę godzin uznasz za stracone. 8/10. I tak za jednym zamachem grę poleciłam i oceniłam :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 30 sierpnia 2013, 00:51

Strasznie się wymęczyłem przy tej grze, chciałem ją mieć jak najszybciej z głowy, bo niestety wiało nudą, sposób wypowiadania się głównego bohatera niesamowicie mnie irytował, no i niektóre zagadki potrafiły zniechęcić - to tak w skrócie.
Grafika całkiem dobra, z wielką dbałością o detale i w sumie cieszy oko, ale jakby nie pasuje do klimatu wampirów. Wszystko jest zbyt kolorowe, zbyt ładne i zbyt hmm... czyste - jeśli można to tak nazwać. Spodziewałem się mroczniejszych wrażeń wizualnych, a tu tak trochę cukierkowato to wyszło. Muzyka trochę monotonna, szybko ją prawie całkowicie wyciszyłem, bo zamiast budować klimat grozy, przypominała mi tylko, że nadal jestem na tym samym etapie gry, co godzinę czy dwie temu. Głosy bohaterów ogólnie bardzo przeciętne, szczególnie wkurza Van Helsing - wszystko wypowiada takim samym tonem, a poza tym - nie wiem czemu - ale sam sprawia wrażenie jakby był wampirem. Może ludziom od dubbingu coś się pomieszało... albo ja czegoś nie zrozumiałem :)
Zagadki to przede wszystkim odgadywanie kombinacji do zamków, jakieś mini gry itp. było tego dość sporo i czasami miałem wrażenie jakbym grał w grę typu hidden object. Jest też trochę zagadek związanych z ekwipunkiem, ale są one albo ekstremalnie łatwe, albo zbyt nieintuicyjne i wolałem wypróbować wszystkiego na wszystkim, skoro logika zawodziła. Zupełną porażką dla mnie było ostateczne starcie z Draculą, bo nie wymagało od gracza żadnego wysiłku intelektualnego (jak uzbroić kuszę, mając kuszę i strzałę...), podczas gdy rozwiązanie niektórych zagadek z początkowych etapów gry zmusiło mnie do skorzystania z hintów.
Fabuła nie dostarcza zbyt wielkich emocji i znudziła mnie dość szybko, mimo że wcześniej nie miałem do czynienia z przygodówkami opartymi o temat Draculi (no może oprócz komediowej Drasculi). Szczególnie etap w Egipcie mnie znużył i wg mnie zupełnie nie pasował do opowieści o wampirach. Dopiero pod koniec zrobiło się trochę ciekawiej, ale tylko trochę :/
Niestety gra zniechęciła mnie do kolejnych przygodówek z Draculą w tytule, ale może po czyjejś namowie jeszcze kiedyś sięgnę po coś w tych klimatach.
Jak dla mnie 6/10.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 23 stycznia 2014, 12:13

+++ Mnogość zagadek! i to takich prawdziwych, a nie łączenia miotły ze śrubokrętem. Dawno nie grałam w żadną grę, w której zagadki w takiej formie pojawiałyby się chociaż raz i bardzo mnie to ucieszyło i ma znaczący wpływ na ocenę
+ Grafika - lubię kiedy widać sęki w klepkach, mchy i inne detale

+/- Fabuła. O ile w grach jestem w stanie przełknąć takie nadęte fabuły jak ta, to na pewno książki na takiej podstawie bądź filmu bym nie zniosła. W grze ani mnie to ziębi, ani grzeje, atmosfery zagrożenia nie ma (tak wolę) ale te nadęte dialogi o walce dobra ze złem (i brak jakichkolwiek innych) to wygląda strasznie sztucznie.
+/- Muzyka. Melodie były fajne, ale było ich bardzo mało. W Kairze spędzało się sporo czasu i pod koniec melodia wrzynała się w mózg.

- Polonizacja. Nie wiem, jaką wersję miał Adam, ale moja gra (kupiona przez boxoffstore) to było jakieś nieporozumienie. Bohater mówił, że skończył wszystko robić, chociaż w oryginale zaprzeczał. Poza tym część zdań charakteryzowała się zupełnie luźnym tłumaczeniem, moim zdaniem znacznie zmieniającym ogólny wydźwięk. To z kolei nie przeszkadzało, ale wyłapywałam te kawałki mimowolnie i wybijało mnie to z rytmu.
- Chód bohatera. Katastrofalny.

Ogólnie gra dostaje ode mnie 8, bo mimo wszystkich narzekań, bardzo mi się w nią dobrze grało, a napotykane prawdziwe zagadki radowały mnie niepomiernie. Lecę teraz do następnej gry Frogwaresów :)
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2014, 20:11 przez Scoffer, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 23 stycznia 2014, 12:41

Scoffer pisze:- Polonizacja. Nie wiem, jaką wersję miał Vicek, ale moja gra (kupiona przez boxoffstore) to było jakieś nieporozumienie.

Nie tylko miałem, ale ciągle mam jakąś wersję :P Awersję do kiepskich tłumaczeń też mam, aczkolwiek w tę odsłonę Draculi jeszcze nie grałem i w cytowanym fragmencie pojawiłem się zapewne przypadkowo :P
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 23 stycznia 2014, 15:26

Serio nikt nie miał problemu z zagadką z fortepianem? :P
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 23 stycznia 2014, 15:27

wujo444 pisze:Serio nikt nie miał problemu z zagadką z fortepianem? :P

Serio, serio. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 23 stycznia 2014, 16:09

Jak to nikt, dla mnie ta zagadka była kompletnie abstrakcyjna. Może i bym ją rozwiązała, gdyby nie to, że nigdy nie rozgryzłam o co w niej chodzi :wstyd:
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 23 stycznia 2014, 20:14

Vicek pisze: Awersję do kiepskich tłumaczeń też mam, aczkolwiek w tę odsłonę Draculi jeszcze nie grałem i w cytowanym fragmencie pojawiłem się zapewne przypadkowo :P

Bardzo przepraszam, oczywiście miałam na myśli wypowiedź Adama - nie wiem czemu, ale pisząc posta byłam przekonana, że to Twoja. Brak pamięci krótkotrwałej, czy co :rotfl2:

wujo444 pisze:Serio nikt nie miał problemu z zagadką z fortepianem? :P

Ja miałam. Skopana sprawa, kiedy zamiast c2 jest C#. Musiałam posiłkować się solucją i w sumie mnie to wkurzyło.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 04 czerwca 2015, 12:43

Kolejna gra o najsłynniejszym Wampirze z Rumuni. Niestety nienajlepsza. Dracula Początek bardzo ładnie prezentuje się pod względem graficznym. Zarówno tła jak i sam projekt lokacji stoi na wysokim poziomie. Interface znany z Sherlocka, nie sprawia problemów. Muzyka potrafi czasem znużyć jak np. w etapie w Kairze. Sam tytuł jest dość któtki co dla ludzi o małej ilości czasu jest nawet na plus. Największą wadą jest historia i kompletny brak strasznego klimatu co jest nie lada wyczynem w tym uniwersum. Ale jak tu wczuć się w klimat wampirów biegając po Egipcie i zwiedzając tamtejsze świątynie oraz muzea, zgłebiąc historie kultów niczym Nathan Drake czy Indiana Jones. Podsumowując średniaczek który spodoba się fanom zagadek logicznych jakich jest tu dość sporo.

OCENA: 6/10

PLUSY:
- Bardzo ładna grafika
- Przyjemny interface

MINUSY:
- Fabuła oraz klimat kompletnie nie straszą,
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Wróć do „Dracula: początek”