Death gate - wydania

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Death gate - wydania

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 grudnia 2013, 12:13

Po "zafajdanym" pudle można od razu poznać, że jest to wersja amerykańska. :tak: Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego z jednej strony podaje się na pudełku nazwisko autora grafiki (co się rzadko spotyka i akurat mi się podoba), a z drugiej upstrywa się je jakimiś mało interesującymi informacjami. Dobrze, że przynajmniej manual oszczędzili, choć nie obyło się bez czarnej ramki (jakby nie napisali, że to manual, to kto by na to wpadł? Chyba tylko nasz wujo. :) ). Poza typową zawartością pudełek z tamtego okresu (instrukcja, karta rejestracyjna, propaganda) dorzucili krótkie opowiadanko Margaret Weis i Tracy Hickman. :oklaski:

Obrazek

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Death Gate - wydania

Postautor: Gocciana » 25 grudnia 2013, 13:40

Co to znaczy 'zafajdane pudło'? Ekskrementami upstrzone, czy cuś? :D Chyba muszymi, bo na inne zbyt mała powierzchnia :E A tak wracając do meritum, to zaskoczyłeś mnie Sir_Kiełbasko , bo miałam wrażenie, że kochasz wszystko co 'anglijskim' zatrąca :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 grudnia 2013, 14:32

Gocciana pisze:Co to znaczy 'zafajdane pudło'? Ekskrementami upstrzone, czy cuś? :D Chyba muszymi, bo na inne zbyt mała powierzchnia :E

Jakby muchy napitoliły to by nie było widać. Nawet by się ładnie wkomponowało w całość. :P

A tak wracając do meritum, to zaskoczyłeś mnie Sir_Kiełbasko , bo miałam wrażenie, że kochasz wszystko co 'anglijskim' zatrąca :P

A to wydanie czym zatrąca? :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 25 grudnia 2013, 14:59

Wydawca pochwalił się nazwiskiem ilustratora, ponieważ tworzył on ilustracje i okładki do książek z cyklu Brama Śmierci (grafika z pudełka to okładka trzeciego tomu - Morze Ogniste).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 grudnia 2013, 15:07

Szkoda tylko, że nie wpadł na to, iż nazwisko autora zginie wśród tych 3 "neonów" :E

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 25 grudnia 2013, 15:09

A ty myślisz, że skąd się wziął ten cały kiczowaty marketing na zasadzie "im więcej tym lepiej"? Stany Zjednoczone są jego kolebką.
Poza tym chwalenie się nazwiskiem ilustratora też jest bez sensu - fani Bramy Śmierci od razu rozpoznają jego prace, a ci, którzy nie są fanami mają też w nosie kto stworzył ilustrację.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 grudnia 2013, 17:19

Nie wszyscy muszą być fanami Bramy (książki). Zawsze ktoś może zacząć od gry i dzięki niej zainteresować się ilustratorem. Nie widzę w tym nic dziwnego.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 25 grudnia 2013, 17:46

Pisałem to z marketingowego punktu widzenia.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Re: Death gate - wydania

Postautor: wujo444 » 25 grudnia 2013, 19:15

Sir_Kiełbasa pisze:jakby nie napisali, że to manual, to kto by na to wpadł? Chyba tylko nasz wujo. :)

WTF.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: ALEX » 27 grudnia 2013, 19:01

Sir_Kiełbasa pisze:Nie wszyscy muszą być fanami Bramy (książki). Zawsze ktoś może zacząć od gry i dzięki niej zainteresować się ilustratorem. Nie widzę w tym nic dziwnego.

Ewentualnie ktoś może kojarzyć ilustratora i dzięki temu zwrócić uwagę na grę. :) Też nie widzę w tym nic dziwnego (bardziej dziwił mnie nr telefonu do Agencji reklamowej zamiast tytułu gry na bocznej ściance Teenagenta i tego za nic na świecie, nie potrafie logicznie wytłumaczyć. :D)

A co to jest to wąskie "coś" między instrukcją a katalogiem??? :)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 grudnia 2013, 20:02

ALEX pisze:(bardziej dziwił mnie nr telefonu do Agencji reklamowej zamiast tytułu gry na bocznej ściance Teenagenta i tego za nic na świecie, nie potrafie logicznie wytłumaczyć. :D)

Miała coś wspólnego z grą? Może wykupili miejsce. Lepiej na boku niż z przodu. :) Albo "żart" projektantów pudełka. Mam jedną grę, gdzie na pudełku też powypisywali takie różne "zabawne" rzeczy.

A co to jest to wąskie "coś" między instrukcją a katalogiem??? :)

Opowiadanie. Niestety bez grafik (nie liczę listków na każdej stronie).

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 28 grudnia 2013, 14:34

Sir_Kiełbasa pisze:Miała coś wspólnego z grą? Może wykupili miejsce. Lepiej na boku niż z przodu. :) Albo "żart" projektantów pudełka. Mam jedną grę, gdzie na pudełku też powypisywali takie różne "zabawne" rzeczy.

Z tego co pisze to niestety opracowała wspomniane wydanie Teenagenta. Aczkolwiek zważywszy, że to tylko numer telefonu i to napisany mało widocznym czarnym Arialem na stronie pudełka która w większości przypadków stoi "przy ścianie" to nie wiem co chcieli osiągnąć z marketingowego punktu widzenia. Nie przysłużyło się raczej reklamie agencji, ani nie zachęciło po sięgnięcie w sklepie po tą właśnie grę. Inna sprawa, że ja bym się na ich miejscu nie przyznawał, że jestem odpowiedzialny za tego graficznego potworka (tzn. wydanie a nie samą grę która jest rewelacyjna). :D

Opowiadanie. Niestety bez grafik (nie liczę listków na każdej stronie).

Dziwny format jak na opowiadanie. Tak samo zresztą jak pomysł by instrukcja do gry była lepiej i ciekawiej wydana od lektury. Instrukcja i tak zazwyczaj idzie w odstawkę po pierwszym zapoznaniu więc wydrukowałbym ją w tej śmiesznym formacie i gorszym papierze, a z opowiadania zrobił ten atrakcyjniejszy dodatek całości.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 28 grudnia 2013, 14:38

Format nie jest dziwny - jest: ciekawy, zaskakujący, intrygujący :E A mówiąc po ludzku a nie po "marketingowemu", ciekawiej wygląda taka broszurka niż dwie strony A4 (bo pewnie tyle tego tekstu tam jest) :D

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 grudnia 2013, 15:50

ALEX pisze:Z tego co pisze to niestety opracowała wspomniane wydanie Teenagenta. Aczkolwiek zważywszy, że to tylko numer telefonu i to napisany mało widocznym czarnym Arialem na stronie pudełka która w większości przypadków stoi "przy ścianie" to nie wiem co chcieli osiągnąć z marketingowego punktu widzenia.

Może zadzwoń do nich? Jakby jeszcze istnieli i mieli przypadkiem jakieś zalegające egzemplarze to bym reflektował. :D

Dziwny format jak na opowiadanie. Tak samo zresztą jak pomysł by instrukcja do gry była lepiej i ciekawiej wydana od lektury. Instrukcja i tak zazwyczaj idzie w odstawkę po pierwszym zapoznaniu więc wydrukowałbym ją w tej śmiesznym formacie i gorszym papierze, a z opowiadania zrobił ten atrakcyjniejszy dodatek całości.

W instrukcji fajna jest tylko okładka, bo w środku znajduje się nudny, techniczny opis. Typowe wydanie.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 28 grudnia 2013, 16:13

Sir_Kiełbasa pisze:
Może zadzwoń do nich? Jakby jeszcze istnieli i mieli przypadkiem jakieś zalegające egzemplarze to bym reflektował. :D

Ponieważ się wyjątkowo nudzę to zadzwoniłem na nr z pudełka lecz niestety już jest nieaktywny. :D Ale jest szansa, że wkrótce pojawi się w giełdzie jedna używana sztuka. :|

W instrukcji fajna jest tylko okładka, bo w środku znajduje się nudny, techniczny opis. Typowe wydanie.

A samo opowiadanie jest grube, albo chociaż ciekawe? Czy dodane tylko po to by zapełnić tanio karton?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 29 grudnia 2013, 10:14

ALEX pisze:Ponieważ się wyjątkowo nudzę to zadzwoniłem na nr z pudełka lecz niestety już jest nieaktywny. :D

Może wyłączyli na weekend? Spróbuj w poniedziałek. :)

Ale jest szansa, że wkrótce pojawi się w giełdzie jedna używana sztuka. :|

Chyba nie sprzedajesz swojej?

A samo opowiadanie jest grube, albo chociaż ciekawe? Czy dodane tylko po to by zapełnić tanio karton?

14 stron dość małą czcionką. Nie czytałem. Tolkiena się nie spodziewam. ;) A kartonu nie da się tak łatwo zapchać, bo ma grubość 6 cm. Spokojnie by weszła książka w twardej oprawie zawierająca kilkaset stron.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 29 grudnia 2013, 16:42

Sir_Kiełbasa pisze:Może wyłączyli na weekend? Spróbuj w poniedziałek. :)

Ponieważ jest duża szansa że jutro też będę się nudził, pewnie tak zrobię. :D

Chyba nie sprzedajesz swojej?

Niestety prawdopodobnie będę zmuszony uszczuplić moją kolekcję gier. :|

14 stron dość małą czcionką.

Raczej mizerny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę mały format. Alan wake'a się co prawda nie spodziewałem (130 stronicowa opowiadanie), ale te min. 30 stron jak w pierwszym Broken Swordzie to powinien być standard by nie robić obciachu taką "ulotką".

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 29 grudnia 2013, 16:52

ALEX pisze:Ponieważ jest duża szansa że jutro też będę się nudził, pewnie tak zrobię. :D

Jakby co to się targuj. Powiedz, że więcej jak 20zł za takiego starucha nie dasz. I niech Ci jeszcze rabat doliczą za wzięcie wszystkich zalegających egzemplarzy. :)

Niestety prawdopodobnie będę zmuszony uszczuplić moją kolekcję gier. :|

Bez żartów... zakochałeś się i wybranka postawiła ultimatum? Powiedz jej, że każdy facet ma jakieś hobby i niech wybiera albo gry, albo wódka z kolesiami. :tak:

Raczej mizerny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę mały format. Alan wake'a się co prawda nie spodziewałem (130 stronicowa opowiadanie)

Twarda oprawa i obwoluta :wykrzyknik: :oklaski:

ale te min. 30 stron jak w pierwszym Broken Swordzie to powinien być standard by nie robić obciachu taką "ulotką".

W pierwszym BS-ie jest 30 stron? Aż sprawdzę. Ale te 30 stron to w instrukcji, bo tam nie było żadnego opowiadania?

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 29 grudnia 2013, 16:59

Tylko czy znajdzie się taka szalona głowa, żeby ci zapłaciła te ponad 300 złotych, które żeś sam wyłożył?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 29 grudnia 2013, 17:04

W ogóle nie ma sensu tego sprzedawać. Forsa pójdzie w chwilę, a towaru nie będzie. Może tylko kilka sztuk tej gry zostało. Już lepiej niech wystawi na Ebayu jeśli musi.

Wróć do „Death gate”