Gry przygodowe do konkretnej płci przypisane

Czy istnieją gry przygodowe, po które tzw. prawdziwy mężczyzna nigdy nie sięgnie? A może na odwrót?

1. Tak
8
30%
2. Nie
3
11%
3. Nie ma takich gier.
16
59%

Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Re: Gry przygodowe do konkretnej płci przypisane

Postautor: jackowsky » 28 września 2014, 20:16

Będzie trochę nie na temat. O tym jak absurdalne może być żądanie równouprawnienia płci, świadczy pewien list jaki napisały amerykańskie feministki do dyrektora pewnego instytutu zajmującego się badaniem działania leków. Otóż, owe panie zażądały, aby w badaniach używać zwierząt doświadczalnych obu płci po równo.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 28 września 2014, 20:18

jackowsky pisze:Będzie trochę nie na temat. O tym jak absurdalne może być żądanie równouprawnienia płci, świadczy pewien list jaki napisały amerykańskie feministki do dyrektora pewnego instytutu zajmującego się badaniem działania leków. Otóż, owe panie zażądały, aby w badaniach używać zwierząt doświadczalnych obu płci po równo.

Bardzo absurdalne, niczym rozdzielenie osłów w ZOO, bo się nieobyczajnie zachowują przy dzieciach. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799

Postautor: jackowsky » 28 września 2014, 20:19

Dokładnie.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 29 września 2014, 20:50

jackowsky pisze:Będzie trochę nie na temat. O tym jak absurdalne może być żądanie równouprawnienia płci, świadczy pewien list jaki napisały amerykańskie feministki do dyrektora pewnego instytutu zajmującego się badaniem działania leków. Otóż, owe panie zażądały, aby w badaniach używać zwierząt doświadczalnych obu płci po równo.

A może to niekoniecznie takie absurdalne ? ;) Przecież leki mogą działać na każdą z płci inaczej :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Anika » 02 stycznia 2015, 20:53

Szczerze mówiąc to ja mam problem z wyrażeniem swojej opinii. Ogólnie to ja się wszędzie spotykam ze stwierdzeniem, że gry przygodowe to generalnie gry dla kobiet, wszystkie. I jak próbuję przekonać "no słuchaj, ale są też gry takie, takie i takie" to słyszę odpowiedź "niee, no co Ty, przecież to jest nudne takie klikanie myszką". Więc w sumie to ja już nie wiem jak to wszystko działa. No ale, wydaje mi się, że tak bezpośrednio gry nie są przypisane do płci...ale jednak mimo wszystko pośrednio tak. Spójrzmy na taki przykład Julia: Kolorowe lata 60 (swoją drogą tam na pudełku była adnotacja: tylko dla dziewczyn), myślę, że po coś takiego nawet jeśli facet sięgnie to go nie zainteresuje. Bo tu nie chodzi o jakieś podziały od twórców, tylko wg mnie po prostu o różnice jakie występują w upodobaniach u kobiet i mężczyzn. I bardziej na tematyce dostosowanej do nich polega ten podział. Kurczę, trudno mi wyjaśnić o co chodzi, ale mam nadzieję, że rozumiecie :P To jest tak, że np. ja nie sięgnę nigdy po żaden horror, bo po prostu się go boję (i wiem, że to wynika z charakteru, tak samo jak boję się pająków - no cóż :P ), ale facet już prędzej podejrzewam, że zdecyduje się w niego zagrać, bo ogólnie on się mniej boi i według tego jak to jest od najdawniejszych czasów to on ma być "twardy", męski, nie bać się, itd. Jeżeli natomiast jest gra, w której jest dużo wątków miłosnych, delikatności, to na pewno taka gra mniej będzie nudziła kobietę niż mężczyznę. Dlatego, może to jest trochę patrzenie przez stereotypy, ale uważam, że istnieje taki podział. Co nie zmienia faktu, że są wyjątki, albo gry, które generalnie podobają się obu płciom. I nie mam nic przeciwko. Zresztą zastanówmy się...to jest tak samo jak z filmami, czy z muzyką, nigdy nie ma podziału: tylko dla kobiet, tylko dla mężczyzn. Nie wchodzę na stronę kina i nie wybieram sobie opcji "wyświetl filmy dla kobiet", a mimo wszystko chyba kobiety mniej chętnie pójdą na filmy o jakichś robotach niż mężczyźni. To samo z muzyką, czy z książkami. Nie ma na półkach podziału: to jest dla tej płci, to dla tej. A mimo wszystko potrafimy stwierdzić, że jakiś tam romans bardziej spodoba się płci pięknej ;). Tak samo jest moim zdaniem z grami. Ewidentnych podziałów nigdy nie będzie. To po prostu wynika z naszej psychiki, ale nie tej ukształtowanej na podstawie środowiska, w którym żyjemy, tylko takiej odgórnej, biologicznej, która gdzieś tam zapisana jest w genach.

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: Rola » 02 stycznia 2015, 22:40

To prawda, że niektóre rzeczy mamy w genach i sama kultura/cywilizacja tego nie zmieni ...bez ingerencji w hormony. I tak pani major po 30-stce nagle zachce się dziecka, a nudny księgowy nagle zapisze się na strzelnicę.

Z tej to przyczyny w Quake'a będą grali przeważnie chłopcy, a w The Sims dziewczęta. Napisałem "przeważnie", nie "wyłącznie".

Przygodówki są postrzegane jako babskie może dzięki ogólnemu spadkowi ich popularności, bo wiernie trwają przy nich panie. Panów odciągnęło Call of Duty. Ale przed epoką Dooma grali w owe przygodówki.

Jak sama napisałaś ważna jest nie tylko mechanika gatunku gry, ale i jej temat.

Bo czy to są przygodówki dla dziewczyn?
Operacja Walkiria - hitlerowskie Niemcy, Wilczy Szaniec itp. "wołoszańskie" tematy
Spycraft: The Great Game - CIA kontra KGB podczas Zimnej Wojny
To raczej panowie mogli czytać Czwarty Protokół - zaadaptowany nawet kiedyś jako przygodówka

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 03 stycznia 2015, 08:21

Inna rzecz ile osób przyznaje się do grania w jakiekolwiek gry, bo to dziecinne, a jeśli już to nie w przygodówki, bo nie popularne. W moim otoczeniu parę osób gra, ale są to kobiety i tylko jeden mężczyzna. Gra we wszystkie gry przygodowe i bardzo dobrze się bawił przy The night of the rabbit, czy dawno temu w Putt-putta, choć to gry bardziej dla młodszych odbiorców. Natomiast panie dobrze czuły się w horrorach. Generalnie zaś obserwuje tendencję (dalej piszę o osobach ze swego otoczenia) do grania w jakieś przeglądarkowe puzzle, zbijanie klocków i symulacje farmy. Osoby zaś nie grające (wiąże się to często z nieumiejętnością obsługi komputera), uważają, że na gry nie mają czasu i szkoda go marnować na takie bzdury (to jest dziecinne zachowanie), jednocześnie siedząc przed telewizorem i zaliczając wszelkie polskie czy brazylijskie seriale. Według tych osób, oglądanie tych wszystkich filmów (nawet po kilka godzin) nie jest marnowaniem czasu i jest to jak najbardziej rozrywką dla dorosłych. Troszkę ten wpis nie na temat, ale chodziło mi o to, że jak już ktoś gra w te gry przygodwe, to sięgnie po różne gry, te bardziej kobiece, czy bardziej męskie, żeby sprawdzić jaka dana gra jest. Zaś mamy przykład z naszego forum, że te horrory czy inne straszydła panie ogrywają i czują się w nich dobrze.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 03 stycznia 2015, 10:10

Urszula pisze:Osoby zaś nie grające (...), uważają, że na gry nie mają czasu i szkoda go marnować na takie bzdury (to jest dziecinne zachowanie), jednocześnie siedząc przed telewizorem i zaliczając wszelkie polskie czy brazylijskie seriale.

Jak mnie denerwuje taka postawa, to jest nie do opisania. Pomijając właśnie fakt, że mnóstwo ludzi godziny całe spędza na zbijaniu kolorowych kuleczek w smartfonie, a też twierdzą, że "gry są głupie".

Wiem, że to offtop, ale nie mogłam się opanować.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 03 stycznia 2015, 10:21

Trudne pytanie. W ankiecie jednak zaznaczę, że nie ma takich gier - sama o wiele chętniej sięgnę po grę (książkę/film) akcji, o tematyce historycznej, kryminalnej, po coś z gatunku fantasy czy horror/thriller niż po dzieła skupiające się np. na miłości, romansie, które to głównie są chyba kierowane do kobiet (ja podobno mało kobieca jestem, może to jest tego przyczyną :rotfl2: ). Nie gustuję w łzawych, miłosnych dramatach czy komediach romantycznych; ale też nie przeszkadza mi, jeśli w jakąś grę np. kryminalną czy fantasy będą wplecione wątki miłosne - byleby było to wplecione umiejętnie i nienachalnie :) I generalnie nie mówię też stanowczego nie "grom skierowanym do kobiet", bo skoro potrafiłam sięgnąć po tytuły z nielubianego zbytnio przeze mnie scince-fiction, to może i po takie "babskie" produkcje kiedyś sięgnę :P
Generalnie taki podział nie istnieje; gdybyśmy zrobili teraz taki podział wyszedłby on, moim zdaniem, sztucznie i pewnie mało miałby wspólnego z rzeczywistością. Z drugiej strony na pewno niektóre produkcje lepiej trafiają w gusta pań, a inne z kolei w upodobania panów - sama znam kobiety, które uwielbiają wszelkiego rodzaju strzelanki, gry wojenne, lubią bać się w horrorach, itp, natomiast nie potrafię sobie przypomnieć wśród znajomych mi panów takich, którzy chętnie sięgają po romanse i historie miłosne (a może i takich znam, tylko żaden się do tego nie przyznaje :E )

[Mam wrażenie, że wyszło mi to dość chaotycznie i jeszcze nie wyczerpałam tematu, ale co tam, mam nadzieję, że jakoś mimo wszystko jest ta moja wypowiedź zrozumiała.]
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 03 stycznia 2015, 10:26

Scoffer pisze:
Urszula pisze:Osoby zaś nie grające (...), uważają, że na gry nie mają czasu i szkoda go marnować na takie bzdury (to jest dziecinne zachowanie), jednocześnie siedząc przed telewizorem i zaliczając wszelkie polskie czy brazylijskie seriale.

Jak mnie denerwuje taka postawa, to jest nie do opisania. Pomijając właśnie fakt, że mnóstwo ludzi godziny całe spędza na zbijaniu kolorowych kuleczek w smartfonie, a też twierdzą, że "gry są głupie".

Wiem, że to offtop, ale nie mogłam się opanować.

Mnie raczej denerwuje dowodzenie, że ja grając marnuję czas, ale oglądanie seriali: Pierwsza miłość, M jak miłość i temu podobne jednym ciurkiem nie jest marnowaniem czasu. Zresztą, co to znaczy marnowanie czasu, przy dobrej organizacji powinnam mieć czas na rozrywkę, taką jaką ja lubię i na pełnienie obowiązków. :) Chyba, że zakładamy, że życie to pasmo ciężkich robót i męczarni, by przeżyć "życie godnie". :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 03 stycznia 2015, 11:04

Chyba każdy zauważył, że panie zwykle różnią się od panów (chociaż obecnie coraz częściej można się pomylić w ocenie płci danej osoby :E ). Różnice są uwarunkowane genetycznie, ale i kulturowo. Widać je już od najmłodszych lat - dziewczynki częściej sięgają po lalki, panowie po samochodziki. Kwestia konkretnych upodobań to już jednak czyste statystyki. Możemy mówić o większości, ale nigdy nie znajdziemy książki, filmu czy gry, po którą sięgną jedynie przedstawiciele jednej z płci. Oczywiście autorzy na pewno niejednokrotnie starają się dotrzeć do konkretnej grupy graczy czy czytelników, nie znaczy to jednak, że chcą się zamykać jedynie na tę wybraną przez siebie grupę.

Dlatego, według mnie, możemy mówić o grach skierowanych głównie do konkretnej płci (na przykład gry o Barbie), ale precyzyjnego podziału nigdy nie będzie. To tylko statystyki mówiące o większości i mniejszości - dobre dla autorów i marketingowców, którzy chcą grę lepiej sprzedać i wypromować, ale dla mnie nie mają one większego znaczenia. Gram w to, co lubię i nie obchodzi mnie, czy jest to tytuł przeznaczony dla dzieci, kobiet czy emerytów. Nie bardzo mnie też interesuje, czy ktoś uważa gry za dziecinne, czy nie. Mogę być i dziecinny, co mi tam.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta

Postautor: Anika » 03 stycznia 2015, 13:27

Urszula, ale wiesz to w końcu komputer, czyli samo zło :P Poza tym większości nie obchodzi to, że ktoś gra w przygodówki, tylko to, że gra w ogólnie pojęte gry, które powszechnie kojarzą się ze strzelankami i podobnymi grami. Co rzeczywiście może powodować niechęć, ale gdyby takie osoby dały sobie wytłumaczyć, że nie każda gra tak wygląda to może sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. I gdyby oczywiście nie tylko takie gry były w większości promowane.

A tak w temacie tych gier wojennych, o których wspomniał Rola, to ja i moje kobiece otoczenie, które miałoby do wyboru właśnie te gry i np. Gray Matter to myslę, że w większości to Gray Matter byłoby wyrywane sobie z rąk. Aczkolwiek, na pewno znalazłyby się dziewczyny, które by wzięły Spycraft: The Great Game i byłyby szczęśliwe, bo się tym interesują :P I chwała im za to, mają prawo, nawet fajnie, że mają inne zainteresowania niż większość :). Tak jak UpartaZołza wspomniała, że lubi takie tematy :). Ja lubię Fifę i też mnie mało interesuje, że moje znajome dziwnie patrzą, ale wiem, że jestem w mniejszości :(.

Z drugiej jednak strony to jest też tak, że kobiety w większości źle się czują i są bardziej wrażliwe na jakieś elementy brutalne, a faceci znowu widząc jakieś czułości w całej grze stwierdzą "co to za bzdety", ładnie pisząc :P. I tutaj generalnie mogę się zgodzić z Vickiem, że to autor ma na celu trafienie do jakiejś grupy odbiorców, a kto po daną grę sięgnie to już inna sprawa. Ale co innego, że ktoś po nią sięgnie i zagra z ciekawości, a co innego, że mu się spodoba. Co innego, że dziewczyna powie facetowi, że pójdzie z nim na jakiś film akcji, jeśli on z nią potem pójdzie na "Listy do Julii", czy inne takie. Oboje pójdą na film, ale oboje będą się na nich męczyć (w większości oczywiście). Swoją drogą, przykład z życia wzięty :P.Tak samo z grami, to że ja zagram w coś o tematach wojny, bitwy, itd., nie znaczy, że będę szczęśliwa, bo przemęczę tę grę strasznie, ale będę wiedziała, że mam ją polecić połowie swoich znajomych płci męskiej, bo wiem, że ich to interesuje.

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495

Postautor: Sherlock Holmes » 27 czerwca 2015, 00:47

Podzielam zdanie większości, gry przygodowe są dla wszystkich ... szukających przygody hehe :D Ogólnie prawdziwy mężczyzna, jak nawet zagra w jakąś różową przygodówkę tylko dla kobiet/dziewczyn (choć sam takiej jeszcze nie poznałem) to męska ambicja, honor i zasady nie pozwolą się mu do tego nikomu przyznać, a jak nawet się przyzna to tak opowie Swoją historię z grania w tą przygodówkę, jakby ujeżdżał właśnie byka i jednocześnie był na polowaniu ;).
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 czerwca 2015, 09:26

Sherlock Holmes pisze:Podzielam zdanie większości, gry przygodowe są dla wszystkich ... szukających przygody hehe :D Ogólnie prawdziwy mężczyzna, jak nawet zagra w jakąś różową przygodówkę tylko dla kobiet/dziewczyn (choć sam takiej jeszcze nie poznałem) to męska ambicja, honor i zasady nie pozwolą się mu do tego nikomu przyznać, a jak nawet się przyzna to tak opowie Swoją historię z grania w tą przygodówkę, jakby ujeżdżał właśnie byka i jednocześnie był na polowaniu ;).

Umarłam ze śmiechu. :rotfl:
Moje gry

Awatar użytkownika
Point_Click
Publicysta
Podziękował(a): 75 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: Point_Click » 22 maja 2016, 11:07

Chce zobaczyć faceta grającego i zachwycającego się grą "So Blonde", albo analogicznie zobaczyć kobietę grającą i zachwycającą się "Ryśkiem na Wyspie Miłości".

^^

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 maja 2016, 11:30

Podałaś zły przykład z Ryśkiem, bo akurat ta gra nie zachwyci nikogo. Natomiast znam facetów, którzy w Blondynkę grali z przyjemnością, a dziewczyny w Larrego. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 22 maja 2016, 11:39

Point_Click pisze:Chce zobaczyć faceta grającego i zachwycającego się grą "So Blonde"

Jestem, kto o mnie pytał? :oczko:
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum

Postautor: jackowsky » 22 maja 2016, 12:25

Też jestem. W So Blondi grałem, nieźle się przy tym bawiąc. Natomiast Ryśki, Lule czy inne tego typu produkty średnio mi się - łagodnie mówiąc - podobały.

Wróć do „Ankiety”