Czy grasz w horrory?

Czy grasz w horrory?

Nie, boję się ich
2
10%
Nie, nie lubię horrorów
3
14%
Tak! Uwielbiam!
4
19%
Tylko w niektóre pozycje
10
48%
Tylko, jeśli nie można zginąć
2
10%

Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Czy grasz w horrory?

Postautor: she-sherlock » 01 listopada 2016, 09:18

Można zmienić swój głos, ankieta bezterminowa, ma na celu zaspokojenie mojej ciekawości, czy przygodomaniacy grają w horrory :) Wstępne zdanie na ten temat mam, ale chciałabym się przekonać :)
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy
Kontakt:

Re: Czy grasz w horrory?

Postautor: Galador » 01 listopada 2016, 10:31

Gram. Najlepszy horror w jaki grałem to Silent Hill 2. Pierwsza część też była świetna. Na PC lubię wszystkie Penumbry, Amnesie. W niedalekiej przyszłości zamierzam zabrać się za polskiego Phantaruka.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 122 razy

Postautor: Urszula » 01 listopada 2016, 11:01

Mogłabym napisać, że nie. Jednak jest więcej niż parę tytułów na moim koncie, które z definicji są horrorami. Napisze więc w jakie horrory nie gram, nie cierpię i nie gram we wszystkie gry epatujące zmasakrowanymi zwłokami, gdzie po ścinach bryzga krew i resztki stworzeń wszelkich. Nie gram i nie lubię gier, gdzie muszę uciekać czy chować się przed wszelkimi monstrami. Dopuszczam do grania, to co straszy opowiedzianą historią, dźwiękiem, ale nie pokazuje masakry.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 01 listopada 2016, 17:56

Głównie :) Nie ukrywam, że jest to mój ulubiony gatunek/tematyka (jeszcze kryminały). Gram i w survival horrory i przygodówki-horrory i horrory jako takie, generalnie wszystko co mieści się w tych klimatach prędzej, czy później trafi do mojego napędu :)
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: DirkPitt1 » 02 listopada 2016, 13:30

Kiedyś więcej grałem, teraz nerwów do większości nie mam. Chyba znerwicowany jestem. :) Jeden wyjątek to Obcy Izolacja. Za to jak zbliża się obcy, wpełzam pod biurko nie tylko w grze, ale czasem i w rzeczywistości.
Ostatnio ukończone: Primordia
W trakcie: Police Quest
W planie: The Whispered World, Police Quest

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 02 listopada 2016, 13:57

Nie lubię być straszona, toteż w horrory nie gram, chyba że jestem zmuszona pracowo (ale to naprawdę rzadkość).
Poza tym, że nie lubię mrocznych, ponurych, obskurnych i przygnębiających lokacji, w których miały miejsce jakoweś okropności, nie znoszę widoku zmasakrowanych zwłok, różnych szczątków, ludzi i zwierząt dręczonych aktualnie i drzewiej, paskudnych stworów i inszych maszkar, nie przepadam też za widokiem FPP, który przeważa w tego typu produkcjach.
Wszelkie Amnesie i Penumbry ominęłam szerokim łukiem, oba Darkness Within zmuszona byłam zaliczyć z racji poradników, a sceny w niektórych Holmesach zniosłam tylko z miłosci do onego detektywa.
W pierwsze Black Mirror zagrałam bardzo późno, już po "dwójce", zachęcona jej fabułą i zapewnieniami niektórych z was, że gra nie jest mocno straszna. Wcześniej się obawiałam, że może być zbyt przerażająca jak na moje potrzeby. Potem się okazało, że najbardziej przerażające było spolszczenie. :P

Do tego typu gry dałabym się przekonać jedynie rewelacyjna fabułą, no i musiałby być widok trzecioosobowy. I nie mogłaby być jakoś okrutnie obrzydliwa, bo jednak spokojny sen jest dla mnie ważniejszy niż najciekawsza nawet gra. :P

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 55 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 03 listopada 2016, 15:09

Zdarza mi się, choć dosyć rzadko.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Introverder
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Introverder » 16 listopada 2016, 17:55

Osobiście mogę GRAĆ w pewne horrory na kompie/konsoli - np. Until Dawn uważam za super zrealizowany horror, nawet jeśli czerpie pełnymi garściami z horrorów klasy B, "The Last of Us" bo też można podciągnąć chyba pod horror.
Natomiast nie gram w "chore" rzeczy typu Outlast, po co mi się bać w taki sposób? Residentów też nigdy nie lubiłem - nie odpowiadał mi rodzaj przerażenia, jak odczuwałem, gdy próbowałem sięgać po grę z serii RE - choć może to się zmieni i spróbuję jeszcze wkrótce, za to Silent Hill jak najbardziej - bo to po prostu wyjątkowa seria, zwł. pierwsze części i stawiam ją dużo wyżej niż jakieś Residenty (z Residentów podobały mi się 2-a pierwsze na ekranie i to bardzo nawet).. Podoba mi się np. Black Mirror, bo buduje b. fajny klimat :).

Nie gram za dużo więc tak dużo tytułów nie podam.

Wybrałem opcję - "tylko w niektóre pozycje", bo chyba najlepiej oddaje moje podejście do tematu :).

Jest jeszcze pewna produkcja, która wprawdzie wybitna nie jest, ale warto w nią zagrać - "Dying Light" - b. fajnie przemyślana rozgrywka, fabuła rewelacyjna nie jest, ale myślę, że nikt się nie rozczaruje.

"Gram. Najlepszy horror w jaki grałem to Silent Hill 2."

Popieram. Ta gra zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, choć jest wg mnie dołująca jednak.. Dlatego od dawna w nią nie gram.. Swego czasu popełniłem kilka rekordowych speedrunnów na niej, które ładnych parę lat były na stronie zajmującej się ewidencjonowaniem rekordów :).

-------

Urszulo, jak tu się robi ładnie cytat?
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2016, 19:16 przez Introverder, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 16 listopada 2016, 18:37

Raczej rzadko, ale jak już gram to lubię horrory, które straszą i budują napięcie klimatem, muzyką, a nie samymi jumpscare'ami.

Wróć do „Ankiety”