Najlepsza gra przygodowa wydana w 2014 roku v2.0

Najlepsza przygodówka 2014 roku to...

Czas głosowania minął 15 kwietnia 2015, 01:55

1954: Alcatraz
0
Brak głosów
1Heart
0
Brak głosów
9 Elefants
0
Brak głosów
A Bird Story
0
Brak głosów
A Golden Wake
0
Brak głosów
Among the Sleep
0
Brak głosów
Amphora
0
Brak głosów
Anastronaut II: The Dark Side
0
Brak głosów
AR-K: Episode 2 – The Girl Who Wasn’t There
0
Brak głosów
Bik
0
Brak głosów
Black Rainbow
0
Brak głosów
Bosch’s Damnation: A Carol Reed Mystery
0
Brak głosów
Broken Age: Act 1
0
Brak głosów
Broken Sword 5: The Serpent’s Curse
2
13%
CastleAbra
0
Brak głosów
Catmouth Island: Episode 1
0
Brak głosów
Coma: Mortuary - Episode 1
0
Brak głosów
Corto Maltese: Secrets of Venice
0
Brak głosów
Detective Grimoire
0
Brak głosów
Doorways: The Underworld
0
Brak głosów
Dreamfall Chapters: Book 1:Reborn
1
7%
Enola
0
Brak głosów
Ether One
0
Brak głosów
Evil Pumpkin: The Lost Halloween
0
Brak głosów
FRACT OSC
0
Brak głosów
Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition
0
Brak głosów
Game of Thrones Episode 1: Iron from Ice
0
Brak głosów
Gold Rush! Anniversary
0
Brak głosów
Guise of the Wolf
0
Brak głosów
Hadean Lands
0
Brak głosów
J.U.L.I.A. Among the Stars
2
13%
Jacob Jones and the Bigfoot Mystery: Chapter Two
0
Brak głosów
Jazzpunk
0
Brak głosów
Kentucky Route Zero: Act III
0
Brak głosów
Lifeless Planet
0
Brak głosów
Lumino City
0
Brak głosów
Memento Mori 2: Guardians of Immortality
2
13%
MIND: Path to Thalamus
0
Brak głosów
Moebius: Empire Rising
0
Brak głosów
Murdered: Soul Suspect
0
Brak głosów
Nancy Drew: Labyrinth of Lies
0
Brak głosów
Nancy Drew: The Shattered Medallion
0
Brak głosów
Quest for Infamy
0
Brak głosów
Randal’s Monday
0
Brak głosów
Shadows on the Vatican: Act II - Wrath
0
Brak głosów
Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
0
Brak głosów
Silence of the Sleep
0
Brak głosów
Stranded
0
Brak głosów
Tales from the Borderlands Episode 1: Zer0 Sum
0
Brak głosów
Tales from the Dragon Mountain 2: The Lair
0
Brak głosów
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure
0
Brak głosów
The Apotheosis Project
0
Brak głosów
The Blackwell Epiphany
0
Brak głosów
The Capri Connection
0
Brak głosów
The Dream Machine: Chapter 5
0
Brak głosów
The Fall: Episode One
0
Brak głosów
The Journey Down: Chapter Two
0
Brak głosów
The Last Door
1
7%
The Old City: Leviathan
0
Brak głosów
The Samaritan Paradox
0
Brak głosów
The Shopkeeper
0
Brak głosów
The Talos Principle
0
Brak głosów
The Vanishing of Ethan Carter
4
27%
The Walking Dead: Season Two
1
7%
The Wolf Among Us
1
7%
Through the Shadows: Episode One – The Darkness Revealed
0
Brak głosów
Valiant Hearts: The Great War
1
7%
Wayward Manor
0
Brak głosów
Whispering Willows
0
Brak głosów
Inna
0
Brak głosów

Liczba głosów: 15

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Najlepsza gra przygodowa wydana w 2014 roku v2.0

Postautor: qwerty » 16 marca 2015, 00:55

Podczas konkursu na najlepszą grę przygodową wydaną na polskim rynku w zeszłym roku (a także w poprzednich edycjach) pojawiły się nieliczne głosy narzekające na nie uwzględnianie tytułów niedostępnych fizycznie (lub nie mających oficjalnej premiery) w naszym pięknym kraju. Po konsultacji z administratorami forum (hej, vaapku) i otrzymaniem nieoficjalnej zgody (pozdro, Ula) zostało postanowione wyjść ww. oczekiwaniom na przeciw. Ze względu na mały ruch w zakończonej już ankiecie, gdzie dostęp do prezentowanych pozycji był teoretycznie dużo łatwiejszy, a także bardzo niski odsetek graczy wypowiadających się w tematach gier anglojęzycznych podchodzimy sceptycznie (przynajmniej niektórzy z nas) do tego przedsięwzięcia. Traktujemy to jako eksperyment, który ma nam pokazać, czy faktycznie jest sens robienia tego typu ankiet. Zawiera ona wszystkie przygodowe tytuły anglojęzyczne i polskie, które miały premierę na świecie w 2014 roku. Dane zbierałem z dwóch źródeł: portali adventuregamers i przygodomanii. Za wszelkiego rodzaju nieścisłości możecie je winić :) Nie zawiera ona exclusivów mobilnych. Tytuły epizodyczne dzieliłem na poszczególne odcinki (może dla kogoś nieukończona gra przebijała wszystko inne), chyba że wyszły już wszystkie – w takim wypadku znajdziecie cały „sezon”. Z oczywistych względów nie byłem w stanie sprawdzić WSZYSTKICH rynków, za co przepraszam. Osoby, dla których grą roku jest dzieło z kraju innego niż anglosaskie lub Polska zachęcam do zagłosowanie na ostatnią pozycję „Inna” i wpisanie tytułu (najchętniej z uzasadnieniem) w komentarzu. Ankieta trwa 30 dni. Nagród nie przewidziano.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Re: Najlepsza gra przygodowa wydana w 2014 roku v2.0

Postautor: jackowsky » 16 marca 2015, 08:36

Grałem w 10 gier z zestawienia, więc wybór mam niewielki lecz bezproblemowy. Bezapelacyjnie J.U.L.I.A. Among the Stars. Za klimat, za pomysł, za realizację, za akcję na obcych planetach. :)
Ostatnio skończone: Divinity: Original Sin II PL (90%), Midnight Quest PL (40%), The House of Da Vinci PL (75%), Endless Fables: The Minotaur's Curse PL (50%)
Gram: Darkestville Castle
W tle: Freedom Force Vs The 3rd Reich PL

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 16 marca 2015, 12:57

To ma być zestaw gier przygodowych czy przygodówek? W temacie jest jedno, w tytule ankiety drugie. Lifeless Planet z pewnością nie jest przygodówką. Valiant Hearts, jakkolwiek świetna, raczej też nie.

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 16 marca 2015, 13:27

To nie głosuj na nie. Dla mnie gra przygodowa = przygodówka. Nie mylić z grami action-adventure (np. Tomb Raider lub Uncharted). Tytuły łączące różne gatunki też można zaliczyć do naszego ulubionego gatunku, jeśli proporcje są odpowiednio wyważone. Nie grałem w Lifeless Planet, ale podobno jest to połączenie eksploracji z zagadkami, czyli jak najbardziej się kwalifikuje. Fakt, Valiant Hearts jest mocno kontrowersyjne w tym zestawieniu, ale 1) już za późno na zmianę, 2) została umieszczona na portalu czysto przygodowym.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 41 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 16 marca 2015, 14:54

Zagłosowałem na grę J.U.L.I.A., bo była naprawdę rewelacyjna. A co do samej ankiety - mnine zastanawia jest sens w proponowanym tu kształcie z jednej przyczyny - duża część tytułów z tej ankiety nic mi nie mówi. Nie wiem, jak tam jest z tym u innych, ale podejrzewam, że podobnie.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 16 marca 2015, 15:48

Tobie nic nie mówi, a dla kogoś to może być ukryty diament. Czytajcie, proszę, to co napisałem w pierwszym poście.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 16 marca 2015, 16:24

Ankieta powstała dlatego, że co roku były pytania, dlaczego tylko wersja pl. Mamy ankietę ze wszystkimi grami przygodowymi/przygodówkami wydanymi w 2014 roku. Jeśli ankieta się sprawdzi, za rok zrobimy właśnie taką, choć zdania w tym temacie nie zmieniłam. Jest to ankieta testowa. Dzięki qwerty, że ci się chciało ją wykonać.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 16 marca 2015, 17:31

qwerty pisze:Tobie nic nie mówi, a dla kogoś to może być ukryty diament. Czytajcie, proszę, to co napisałem w pierwszym poście.

Czytałem to, co napisałeś na początku. A przy okazji powiedz - w ile tytułów z ankiety swojej grałeś, a o ilu masz blade pojęcie lub nawet takowego nie masz?

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: vaapku » 16 marca 2015, 18:56

Adam, a jakie ma znaczenie to, w ile qwerty zagrał gier? Gdyby wrzucił tylko te, które sam zdążył przetestować, zapewne pojawiłyby się żale, że nie uwzględnił jednej, na którą ktoś pragnął oddać swój głos. Jakieś kryterium wyboru być musiało, a skoro chłopak nie zagrał we wszystkie gry wydane w ubiegłym roku (musiałby chyba zrezygnować z wszystkich innych zajęć), to czymś się musiał posiłkować.

Co do pytania Sir_Kiełbasy - może rozwiązaniem byłoby dopisanie przy "kontrowersyjnych" tytułach: (hybryda)? Myślę (mam nadzieję), że qwerty się ze mną zgodzi, jeśli powiem, że wszelkie sugestie odnośnie do całej ankiety są mile widziane.

Nie tak dawno temu byłam w Niemczech i z kosza z przecenionymi grami wyciągnęłam "Haunted". Gdyby nie wielki napis, że to przygodówka od twórców Ankha, to bym jej nie kupiła, bo w życiu o niej nie słyszałam, a nie miałam czasu na czytanie całej okładki.
Parę miesięcy wcześniej, również podczas wizyty u zachodnich sąsiadów, w ten sam sposób zaopatrzyłam się w grę 15 days. O niej również nie słyszałam, a przecież od czasu do czasu czytam te wszystkie adventure gamersy i podobne portale. No ale nie wszystko do mnie dociera. Nie liczę już kilkunastu gier, które z takich wycieczek sobie przywiozłam, o których słyszałam, ale również nigdy u nas nie wyszły.
Za dwa tygodnie znów będę na małej wizytacji i może posłużę się powyższą listą w poszukiwaniu ciekawych łupów, o których u nas mogę co najwyżej pomarzyć.
A może wśród tych tytułów znajdzie się jakaś perełka, na którą da się namówić wydawców? Albo może znajdą tu coś w miarę fajnego, a ze średniej półki, skoro The book 2 jest dla nich za drogie? (No dobra, wiem, głupio się łudzę).

Podobnie jak inni znam tylko kilka tytułów z listy, ale już mogę powiedzieć, że z pewnością mój głos nie poszedłby na grę, która została u nas wydana - było parę dobrych, ale grałam w ostatnią odsłonę Blackwell i cóż - na razie nic do tego nie doskakuje. Uwielbiam tę serię, klimat gry, mechanikę rozgrywki, to jedna z moich ulubionych przygodówek w ogóle. Na razie jednak nie głosuję, mam jeszcze na półce drugi sezon The walking dead, może jeszcze zdążę go przejść (choć nie sądzę, bym na niego zagłosowała - jak lubię serial, tak gra mnie w ogóle nie rusza).
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 16 marca 2015, 20:15

W moim przypadku głos idzie dokładnie na tę samą grę co poprzednio. MM2 rządzi :)
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 16 marca 2015, 21:42

Adam, a jakie ma znaczenie to, w ile qwerty zagrał gier? Gdyby wrzucił tylko te, które sam zdążył przetestować, zapewne pojawiłyby się żale, że nie uwzględnił jednej, na którą ktoś pragnął oddać swój głos. Jakieś kryterium wyboru być musiało, a skoro chłopak nie zagrał we wszystkie gry wydane w ubiegłym roku (musiałby chyba zrezygnować z wszystkich innych zajęć), to czymś się musiał posiłkować.

Wiadomo, że gdyby miał w ankiecie dać tylko te gry, w które grał, to lista byłaby o co najmniej połowę krótsza. Mnie chodzi o sam fakt, że w tej ankiecie jest mnóstwo tytułów które zapewne nie tylko ja widzę pierwszy raz na oczy. Nie wiem, czy te gry są dobre, świetne, czy marne, nie znam ich i zapewne wielu z nas ich nie zna. To zaś sprawia, że (dla mnie) lepszym wariantem jest nasz "tradycyjny" - może i skromniejszy , ale na pewno z tytułami, które zdecydowana większość użytkowników naszego forum kojarzy. Wariant zaproponowany prze qwerty byłby sensowny, gdyby nasze forum odwiedzało regularnie przynajmniej kilkaset osób i co najmniej połowa z nich znała minimum 3/4 gier z listy.

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Kurhhan » 16 marca 2015, 22:17

W tak dużej ankiecie moim zdaniem powinny być trzy możliwości wyboru (podium).

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: vaapku » 16 marca 2015, 23:19

Adam_OK pisze:Wiadomo, że gdyby miał w ankiecie dać tylko te gry, w które grał, to lista byłaby o co najmniej połowę krótsza. Mnie chodzi o sam fakt, że w tej ankiecie jest mnóstwo tytułów które zapewne nie tylko ja widzę pierwszy raz na oczy. Nie wiem, czy te gry są dobre, świetne, czy marne, nie znam ich i zapewne wielu z nas ich nie zna. To zaś sprawia, że (dla mnie) lepszym wariantem jest nasz "tradycyjny" - może i skromniejszy , ale na pewno z tytułami, które zdecydowana większość użytkowników naszego forum kojarzy. Wariant zaproponowany prze qwerty byłby sensowny, gdyby nasze forum odwiedzało regularnie przynajmniej kilkaset osób i co najmniej połowa z nich znała minimum 3/4 gier z listy.

Z jednej strony jest twoje (i nie tylko twoje): "Lepszym wariantem jest tradycyjna ankieta". Z drugiej coroczne: "Dlaczego ankieta dotyczy tylko gier wydanych w Polsce? Będę brutalna, ale innego rozwiązania nie widzę - skoro komuś rzeczona dodatkowa ankieta nie pasuje, to z czystym sumieniem może ją zignorować - myślę, że nie jest to takie trudne. Ja na przykład nienawidzę tematów typu "skojarzenia" i mam świetne osiągnięcia w ignorowaniu ich. Nie uważam, żeby coś wnosiły na forum, ale innym widocznie sprawia przyjemność, więc nie mam z tym problemu. Jeżeli forum jest w stanie znieść kilkadziesiąt stron rymowanek i skojarzeń to jest nadzieja, że nie wyleci w kosmos od jednej dodatkowej ankiety. Poza tym, na Boga, to nie jest konkurencja dla tradycyjnej ankiety, która była, jest i będzie corocznie organizowana. Więc o co chodzi? A przygotowując tę drugą, dodatkową, chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy co roku pytają, gdzie są gry, które w Polsce nie zostały wydane.
Sorry, ale nie da się usatysfakcjonować jednocześnie tych, którzy chcą i tych, którzy nie chcą.
(Tyle ode mnie, to jest temat do głosowania, a nie przekonywania ludzi do swoich racji, więc się zamykam).
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 17 marca 2015, 07:05

Sebastian_S pisze:W tak dużej ankiecie moim zdaniem powinny być trzy możliwości wyboru (podium).

Chciałeś ankietę, a teraz oddaj głos na najlepszą grę, bo najlepsza może być tylko jedna. Nie głosujemy na drugie, trzecie czy ente miejsce, tylko pierwsze. Czy ankieta liczyłaby 200 tytułów czy 5 to nadal słowo "najlepsza gra przygodowa wydana w 2014" dotyczy jednej gry. :D
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Kurhhan » 17 marca 2015, 11:28

Głosowanie tylko na jedną pozycję to błąd przy tylu możliwościach moim zdaniem. Większość będzie miała zero głosów i się nie wyklarują naprawdę dobre pozycje w tak dużej ankiecie, a jednak taka ankieta ma również robić za ściągę w myśl nadrabiania zaległości i wyszukiwaniu rodzynków. Najlepsza i tak się ujawni z ogółu głosów a będzie również widoczne co dla wielu tutaj jest również interesujące.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 17 marca 2015, 12:52

qwerty pisze:Dla mnie gra przygodowa = przygodówka.

I potem masz takie kwiatki jak nazywanie gry Indiana Jones and the Infernal Machine przygodówką. :tak:

Nie mylić z grami action-adventure (np. Tomb Raider lub Uncharted).

A ja bym te gry określił jako typowo przygodowe (nie przygodówki) właśnie, czyli nie tylko zwiedzanie, ale i akcja. One są bardziej przygodowe niż "zwykłe" przygodówki, gdzie zazwyczaj akcji nie ma. ;) Dla mnie przygoda = akcja.

Tytuły łączące różne gatunki też można zaliczyć do naszego ulubionego gatunku, jeśli proporcje są odpowiednio wyważone. Nie grałem w Lifeless Planet, ale podobno jest to połączenie eksploracji z zagadkami, czyli jak najbardziej się kwalifikuje.

Jedyna zagadka, jaką w tej chwili pamiętam z tej gry to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: o co tu chodzi. Poza tym to zwiedzanie (dość ograniczone) i zręczność (skakanie, niesamowicie miejscami irytujące). Jest to więc raczej typowa zręcznościówka z historią w tle.

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 17 marca 2015, 19:40

vaapku pisze:Co do pytania Sir_Kiełbasy - może rozwiązaniem byłoby dopisanie przy "kontrowersyjnych" tytułach: (hybryda)? Myślę (mam nadzieję), że qwerty się ze mną zgodzi, jeśli powiem, że wszelkie sugestie odnośnie do całej ankiety są mile widziane.

To dobry pomysł. Jeśli ta ankieta się przyjmie (co w głównej mierze będzie zależeć od waszej frekwencji), wprowadzimy coś takiego. Problem jedynie w tym, że grono gier jest portami z platform mobilnych i czasami trudno orzec, czy to już hybryda, czy jeszcze nie.
Sir_Kiełbasa pisze:
qwerty pisze:Dla mnie gra przygodowa = przygodówka.

I potem masz takie kwiatki jak nazywanie gry Indiana Jones and the Infernal Machine przygodówką. :tak:

Ja też nie rozumiem, dlaczego ten tytuł jest w dziale z przygodówkami.
Sir_Kiełbasa pisze:
qwerty pisze:Nie mylić z grami action-adventure (np. Tomb Raider lub Uncharted).

A ja bym te gry określił jako typowo przygodowe (nie przygodówki) właśnie, czyli nie tylko zwiedzanie, ale i akcja. One są bardziej przygodowe niż "zwykłe" przygodówki, gdzie zazwyczaj akcji nie ma. ;) Dla mnie przygoda = akcja.

Bardziej do mnie trafia określenie "gry fabularne", "narracyjne".
Sir_Kiełbasa pisze:
qwerty pisze:Tytuły łączące różne gatunki też można zaliczyć do naszego ulubionego gatunku, jeśli proporcje są odpowiednio wyważone. Nie grałem w Lifeless Planet, ale podobno jest to połączenie eksploracji z zagadkami, czyli jak najbardziej się kwalifikuje.

Jedyna zagadka, jaką w tej chwili pamiętam z tej gry to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: o co tu chodzi. Poza tym to zwiedzanie (dość ograniczone) i zręczność (skakanie, niesamowicie miejscami irytujące). Jest to więc raczej typowa zręcznościówka z historią w tle.
W takim razie któraś recenzja wprowadziła mnie (i nie tylko mnie) w błąd. To na co głosujesz? :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie sposób się nie zgodzić z komentarzami administracji, więc jedynie pozostaje mi zachęcić wszystkich do głosowania. Nie ma wymogu obcowania z każdym z wymienionych tytułów, by móc wziąć udział w ankiecie. Nie jest też żadną niespodzianką to, że im więcej pozycji na liście, tym trudniej podjąć decyzję. Ale o to właśnie chodzi. Nawet wśród ulubionych tytułów któraś zdobędzie najwyższe miejsce na podium. Postarajcie się wybrać jeden tytuł. Ewentualnie rzućcie monetą :)
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 17 marca 2015, 20:00

Przeszedłem zaledwie 3 tytuły z 70 wymienionych (w poprzedniej ankiecie 6 z 12), więc nie ma sensu, żebym głosował. Zresztą Moebius, Murdered ani tym bardziej drugi akt Shadows on the Vatican raczej nie zasługują na miano przygodówki roku.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 17 marca 2015, 20:50

Nie wiedziałem, że aż tyle wyszło przygodówek w poprzednim roku, a podobno to gatunek wymierający :D Z wymienionych skończyłem tylko 10, a o połowie to nawet nie słyszałem. Mój głos pójdzie na Wolf Among Us, na jedną z niewielu gier która wybiła się ponad przeciętność.

Co do głosowania ja byłbym za tym, aby zamiast dwóch list przygodówek: Polska vs Cały Świat, wprowadzić nominacje - każdy wybiera np: po 3-5 gier z listy wszystkich przygodówek wydanych w danym roku i które jego zdaniem zasługują na miejsce w finale. Następnie 10 z największą ilością głosów wchodzi do finału i tam dopiero oddaje się 1 głos na tą najlepszą. Dzięki temu w przedbiegach odpadłyby słabe gry albo takie o których nikt nie słyszał, a w 10 znalazłyby się najlepsze gry, bez sztucznych podziałów.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 17 marca 2015, 21:05

earwig11 pisze:Co do głosowania ja byłbym za tym, aby zamiast dwóch list przygodówek: Polska vs Cały Świat, wprowadzić nominacje - każdy wybiera np: po 3-5 gier z listy wszystkich przygodówek wydanych w danym roku i które jego zdaniem zasługują na miejsce w finale. Następnie 10 z największą ilością głosów wchodzi do finału i tam dopiero oddaje się 1 głos na tą najlepszą. Dzięki temu w przedbiegach odpadłyby słabe gry albo takie o których nikt nie słyszał, a w 10 znalazłyby się najlepsze gry, bez sztucznych podziałów.

To nie jest głupie rozwiązanie, tylko ma jedną, ale dość poważną wadę - wątpię, aby ludziom chciało się głosować dwa razy na to samo - najpierw na te gry, co mają wejść do finału, a potem głosować w finale.

Wróć do „Ankiety”