Ulubione czas/miejsce akcji gier?

Moje ulubione czas i miejsce akcji gier to:

współczesność
4
19%
fantasy/baśń
5
24%
sci-fi/futuryzm
4
19%
historia
7
33%
coś zupełnie innego
1
5%

Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Re: Ulubione czas/miejsce akcji gier?

Postautor: Scoffer » 24 lutego 2015, 21:27

Zdecydowanie science-fiction (jak w TLJ, Goin Downtown chociaż tu było cienkie, zdecydowanie jak Anachronox). SF ma jednak w przygodówkach ten problem, że twórcom nie starcza inwencji na ciekawe "przyszłościowe" zagadki i z jednej strony mamy loty kosmiczne, teleportacje i żarcie w tabletkach a z drugiej zagadki o uruchamianiu drukarki i podpalaniu koszy na śmieci.
Drugie to historyczne, czy też może takie trochę edukacyjne, jak Odyseja, Aztec czy Nostradamus, które pewnie podobają mi się tak bardzo, bo od takich zaczęłam grać.
SF+historia = steampunk. Steampunk jest mega, ale nie znam żadnej steampunkowej przygodówki, a Arcanum ledwo napoczęłam.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Re: Ulubione czas/miejsce akcji gier?

Postautor: Rola » 24 lutego 2015, 23:23

Scoffer pisze:Steampunk jest mega, ale nie znam żadnej steampunkowej przygodówki

Steampunk jest nieco trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Czy to zawsze musi być staroświecki futuryzm? A co ze światami fantasy gdzie magia łączy się z techniką? Wszelkie Mysty itd. z tymi dziwnymi machinami pokrytymi mosiądzem i rurami?

Na pewno zalicza się Sekret Nautilusa.
Za darmo możesz spróbować Covert Front Skutnika.

Wróć do „Ankiety”