Przygodówki wydane po polsku 2013 - ankieta

Która jest według twojej oceny najlepsza?

Czas głosowania minął 03 marca 2014, 21:06

The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles
2
7%
To the Moon
5
17%
Lucius
0
Brak głosów
1953: KGB unleashed
0
Brak głosów
The Night of the Rabbit
12
40%
Yesterday
5
17%
Montague's Mount
0
Brak głosów
Stroke of Fate: Operacja Walkiria
0
Brak głosów
Eleusis
0
Brak głosów
Beyond: Dwie Dusze
4
13%
The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei
2
7%
Journey of a Roach
0
Brak głosów
Lilly looking through
0
Brak głosów
Gomo
0
Brak głosów
Violett
0
Brak głosów

Liczba głosów: 30

the_matrix
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=52040#p52040
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Przygodówki wydane po polsku 2013 - ankieta

Postautor: the_matrix » 01 lutego 2014, 23:10

Swój głos oddałem na grę The Night of the Rabbit. Gra ta naprawdę wciągnęła mnie na długie godziny, co nie zawsze spotykało się z aprobatą innych domowników ;) W końcu jak jakaś gra człowieka wciągnie, ale tak naprawdę to nie powinien od niech odchodzić, dopóty, dopóki jej nie ukończy. Wiadomo jeśli są obowiązki i inne sprawy które wymagają wykonania należy zapisać stan gry i je wykonać. Ale wracając do gry The Night of the Rabbit, gra ma wspaniale opowiedzianą historię Jerrego który małymi kroczaki staje się magiem, aby w końcu spotkać się w oko w oko z siłami zła (dowodzonymi przez Wielkiego Zaroffa) i oswobodzić krainę Mousewood od jego rządów. Gra naprawdę wciąga, a dodatkowo jest opatrzona wspaniała ręcznie malowaną grafiką oraz doskonałą ścieżką dźwiękową. Jak zaczniesz w nią grać to nie wstaniesz aż nie skończysz :)

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 02 lutego 2014, 00:29

Marnie w tym roku. Mam faworyta, a jedynie 1 tytuł mógłby ewentualnie go pokonać. Poczekam z głosowaniem do końca lutego.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 02 lutego 2014, 01:44

twig pisze:Journey of a Roach i Violett (w te bym nawet zagrał, bo choć przypominają na pierwszy rzut oka platformówki, to przynajmniej zachęcają graficznie)

Violett na bank nie jest platformówką. Mechaniką rozgrywki przypomina Machinarium. Nie natrafiłam jeszcze na żaden element zręcznościowy, no chyba że ktoś podciągnie pod to rytmiczne przeciąganie kursora, żeby np. rozbujać jakiś przedmiot, ale to jest naprawdę łatwe.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Postautor: Urszula » 02 lutego 2014, 09:10

qwerty pisze:Marnie w tym roku. Mam faworyta, a jedynie 1 tytuł mógłby ewentualnie go pokonać. Poczekam z głosowaniem do końca lutego.

Nawet biednie, patrząc na to co zostało wydane na świecie. :|

P.S
Osoby, które nie chcą być brane pod uwagę w losowaniu nagród, mogą również głosować i pisać, tylko proszę zaznaczyć, że nie chcecie być brane pod uwagę w losowaniu.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Ilcoron » 02 lutego 2014, 12:04

Rozumiem, że kryterium "jakości polonizacji" należy brać pod uwagę, czy tak?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 lutego 2014, 12:30

Oczywiście, że tak, bo to jest ważne, co nam się oferuje.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 01 marca 2014, 22:10

Zagłosowałem na Yesterday. Nie była może wybitna, ale zaproponowana przez twórców historia (oraz sami bohaterowie) jest na tyle niecodzienna, że przykuła moją uwagę. Nie jest to bajka, ani podrzędny kryminał, a zamiast cukierkowej fabuły, proponuje mroczniejszy temat. W sumie, to pod tym względem zaskakuje gracza. Nie spodziewałem się, że będę kontrolował takie postacie.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 01 marca 2014, 22:46

W połowę nominowanych tytułów nie zagrałem, w Noc Królika nie zdążyłem zagrać, więc zagłosowałem na Yesterday. Gra, choć krótka, to potrafi przykuć ciekawą fabuła z niebanalnymi postaciami, niezłą oprawą, zagadkami i całą resztą. Naprawdę mi się podobała.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 01 marca 2014, 23:05

UpartaZołza pisze:Ja, póki co, muszę wstrzymać się z oddaniem głosu. Powód? Z powyższej listy przeszłam zaledwie 3 tytuły:
To he Moon - jak dla mnie totalne nieporozumienie, do którego na pewno nie chciałabym wracać,
Lilly Looking Trough - sympatyczna, urocza gra, ale nie sądzę by zasługiwała na tytuł gry roku, oraz
Beyond: Two Souls - produkcja przy której bawiłam się całkiem nieźle, ale jednocześnie nie potrafię spojrzeć na nią jak na typową przygodówkę, więc wstrzymam się na razie z nadaniem jej tytułu "najlepszej gry przygodowej roku 2013" ;)
Widzę, że głosowanie kończy się 3 marca (mam nadzieję, że nic się nie zmieni w tym względzie) i do tego czasu przejdę jeszcze przynajmniej ze 2 tytuły z tych, które posiadam (lub posiadać zamierzam w najbliższym czasie): Yesterday, The Night of The Rabbit, Violett, The Raven i TBoUT: The Critter Chronicles ;)

Do tej listy mogę teraz dopisać The Raven oraz Yesterday. Królika dopiero co dostałam, więc już z nim nie zdążę, a w Violett grałam tylko chwilę, więc też nie biorę jej pod uwagę w głosowaniu. Przyznaję, że wahałam się właśnie między tymi dwoma ostatnimi tytułami, ale ostatecznie swój głos oddaję na Yesterday - klimatyczna, nietypowa fabuła, która mnie wręcz pochłonęła, wyraziste postacie i ogólnie oprawa audiowizualna przekonały mnie, żeby wybrać ten tytuł ;)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 02 marca 2014, 14:55

Vicek pisze:Ja również zagłosuję na początku marca, bo dotychczas przeszedłem zaledwie cztery gry z listy. Zerżnę schemat posta od Zołzy (a co! :P) i wypowiem się o każdej z tych gier:

To the Moon
Gdybyśmy głosowali na zjawisko roku, być może wskazałbym To the Moon. Za mało tu jednak elementów typowo przygodówkowych. Śladowe ilości gameplaya i niemal całkowity brak wyzwań intelektualnych raczej nie zachęcają mnie do oddania głosu na ten tytuł.
Lilly Looking Through
Bardzo sympatyczna gra, jednak nie prezentuje poziomu godnego przygodówki roku.
The Night of the Rabbit
Wciągająca i solidnie wykonana przygodówka. Autorzy umieścili w niej kilka nietypowych elementów (m.in. możliwość rzucania czarów czy przenoszenia się między dniem i nocą), które urozmaicają rozgrywkę.
The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles
TBoUT bez Wilbura, mumii, śmierci i krzesła to już nie to samo. W prequelu jest mniej ciekawych postaci, lokacji i humoru. Sama gra nie jest zła, ale oczekiwałem czegoś więcej.

Na tę chwilę zagłosowałbym na Noc królika, ale z oddaniem głosu zaczekam - może uda mi się w ciągu najbliższego miesiąca nadrobić chociaż część zaległości.

Yesterday
Oryginalna i wciągająca przygodówka, do tego udana pod względem audiowizualnym. Grało mi się bardzo przyjemnie, szkoda że wszystko skończyło się trochę zbyt szybko.
The Raven
Trochę zabugowana jednak wciągająca i ciekawa pod względem fabularnym gra. Polubiłem postacie, spodobała mi się też typowo kryminalna konwencja.

Ostatecznie oddaję swój głos na The Night of the Rabbit, choć Yesterday i The Raven również brałem pod uwagę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też nie będę miał łatwego wyboru ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 02 marca 2014, 17:28

Nie przeszłam jeszcze wszystkich tytułów z ankiety, ale jeśli chodzi o te, z którymi miałam mniejszą bądź większą przyjemność się zapoznać, najcieplej wspominam To The Moon. To piękna i wzruszająca historia, okraszona chwytającą za serce muzyką.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 02 marca 2014, 19:15

Przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że znając siebie, nawet jakbym przeszła wszystkie gry z listy, to i tak bym zagłosowała na Yesterday, gdyż - jak powszechnie wiadomo - kocham gry Pendulo. :P
Yesterday jest wyjątkowe, bo to ich pierwsza nie tak zwariowana gra jak pozostałe. A mimo to jest świetna i przy tym niepozbawiona typowego dla tego studia specyficznego poczucia humoru. Autorom mimo kreskówkowej grafiki udało się stworzyć atmosferę niepokoju i jak zawsze zapadające w pamięć i wzbudzające emocje postacie.
Historia jest wciągająca i zaskakująca, stanowi największy atut gry, angażuje i intryguje, a to lubię w grach najbardziej. Poza tym kocham ich kreskę, muzykę zawsze mają bardzo przyjemną dla ucha, zagadki niebanalne - i generalnie jako fanka tego studia nie mogłam zagłosować inaczej. ;)

Ale muszę też oddać Violett, że w kategorii gier relaksujących, odprężających i ogólnie uroczych plasuje się bardzo wysoko i mam wielką frajdę, grając w nią. :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 04 marca 2014, 13:08

Ankieta dobiegła końca. Tym razem użytkownicy przygodomanii wybrali grę -

Obrazek
Obrazek

Wszystkim dziękujemy za głosowanie i wspólną dyskusję.
Między osobami biorącymi udział w akiecie rozlosowaliśmy klika gier i tym razem zwycięzcami zostali:

DonTomasino – Eleusis (kod na pobranie gry)
Humunculus - To the moon (kod na pobranie gry)
monila1000 - Violett (kod na pobranie gry)
the_matrix - Lucius
qwerty – A Stroke of fate: operacja Walkiria

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zwycięzców bardzo proszę o wysłanie do mnie danych potrzebnych do wysyłki gier.
Moje gry

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 04 marca 2014, 16:01

Gratulacje dla farciarzy :P :D
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 04 marca 2014, 16:07

DonTomasino zrezygnował ze swojej nagrody, chętną osobę na kod do Eleusis, proszę o informację na pw. - nieaktualne
Moje gry

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 04 marca 2014, 22:01

Gratulacjony. :)

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Postautor: monila1000 » 05 marca 2014, 21:02

O jaka miła niespodzianka :D Dziękuję bardzo za grę :bużki:
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,
świat jest zły. - dość paranoiczne, ale ważne że własne :)

the_matrix
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=52040#p52040
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: the_matrix » 06 marca 2014, 23:19

Bardzo dziękuję za nagrodę. Gratuluję pozostałym zwycięzcom i Wszystkich serdecznie pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: Gocciana » 08 marca 2014, 22:11

Ode mnie też gratulacje :)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 10 marca 2014, 18:06

Gry wysłałam.
Moje gry

Wróć do „Ankiety”