Przygodówki wydane po polsku 2013 - ankieta

Która jest według twojej oceny najlepsza?

Czas głosowania minął 03 marca 2014, 21:06

The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles
2
7%
To the Moon
5
17%
Lucius
0
Brak głosów
1953: KGB unleashed
0
Brak głosów
The Night of the Rabbit
12
40%
Yesterday
5
17%
Montague's Mount
0
Brak głosów
Stroke of Fate: Operacja Walkiria
0
Brak głosów
Eleusis
0
Brak głosów
Beyond: Dwie Dusze
4
13%
The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei
2
7%
Journey of a Roach
0
Brak głosów
Lilly looking through
0
Brak głosów
Gomo
0
Brak głosów
Violett
0
Brak głosów

Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Przygodówki wydane po polsku 2013 - ankieta

Postautor: Urszula » 01 lutego 2014, 10:27

Z miesięcznym opóźnieniem startuje ankieta na najlepszą grę przygodową wydaną po polsku w 2013 roku. Nominowanych jest 15 tytułów i przez miesiąc możecie wybrać tę grę, która waszym zdaniem była najlepsza. Fajnie by było, gdyby wybór został uzasadniony. Wśród uczestników ankiety rozlosujemy nagrody w postaci 5 gier, których sponsorami są:

Techland,

Play

Forever Entertainment
.

Dziękujemy!

Awatar użytkownika
DonTomasino
Podziękował(a): 1 raz

Re: Przygodówki wydane po polsku 2013 - ankieta

Postautor: DonTomasino » 01 lutego 2014, 10:43

To the moon - kiedy ostatnio widzieliście tak pełną emocji grę? Trudny i delikatny temat, klimat, retro wykonanie - takie tytuły zostają w pamięci na długo!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 01 lutego 2014, 10:59

Urszula pisze:ankieta na najlepszą grę przygodową wydaną po polsku w 2013 roku.

Dlaczego tylko wydane po polsku? Głównym kryterium przy ocenie gry ma być spolszczenie? :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 01 lutego 2014, 11:05

Tak, bo to jest wkład wydawcy, by gra trafiła na nasz rynek. Wszyscy "perfekcyjnie znamy język angielski" jednak nasz ojczysty to polski. Dlatego, ankieta dotyczy tych gier by wyróżnić wydawców, którym się chciało wydać grę u nas po polsku.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
damianklu
Obserwator

Postautor: damianklu » 01 lutego 2014, 11:10

Cóż, ja niestety z gier na które mogę zagłosować przeszedłem tylko jedną - The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei, a głupio byłoby się wypowiedzieć o grze w którą nawet się nie grało.

The Raven ujął mnie naprawdę dobrze opowiedzianą historią, dzięki której nie mogłem się odciągnąć od gry dopóki jej nie przejdę. Postacie w grze też są świetnie napisane, każda ma ciekawy charakter. Zagadki były proste, aczkolwiek logiczne i interesujące. Jako, że nigdy nie potrafiłem spędzić dłuższego czasu grając w przygodówki, tak The Raven pochłonął mnie jak żadna inna gra, co raczej świadczy o tym, że jest to gra, która jak dla mnie ma w sobie coś szczególnego i dlatego też głosuję właśnie na tę grę.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 01 lutego 2014, 11:24

damianklu pisze:Cóż, ja niestety z gier na które mogę zagłosować przeszedłem tylko jedną - The Raven

Nie przejmuj się, ja żadnej nie przeszedłem, choć kilka pozycji kiśnie na półce. :) Chyba zacznę od KGB. I nie, nie po polsku :wykrzyknik: :[

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 01 lutego 2014, 12:51

Mały dylemat mam, ale mój głos pójdzie na Królika, ale nagrodziłabym również Kroniki zwierzaka.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 01 lutego 2014, 13:06

Ja, póki co, muszę wstrzymać się z oddaniem głosu. Powód? Z powyższej listy przeszłam zaledwie 3 tytuły:
To he Moon - jak dla mnie totalne nieporozumienie, do którego na pewno nie chciałabym wracać,
Lilly Looking Trough - sympatyczna, urocza gra, ale nie sądzę by zasługiwała na tytuł gry roku, oraz
Beyond: Two Souls - produkcja przy której bawiłam się całkiem nieźle, ale jednocześnie nie potrafię spojrzeć na nią jak na typową przygodówkę, więc wstrzymam się na razie z nadaniem jej tytułu "najlepszej gry przygodowej roku 2013" ;)
Widzę, że głosowanie kończy się 3 marca (mam nadzieję, że nic się nie zmieni w tym względzie) i do tego czasu przejdę jeszcze przynajmniej ze 2 tytuły z tych, które posiadam (lub posiadać zamierzam w najbliższym czasie): Yesterday, The Night of The Rabbit, Violett, The Raven i TBoUT: The Critter Chronicles ;)

Oj, dużo gier i mało czasu :P
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Humunculus » 01 lutego 2014, 13:22

Mój głos padł na "To the Moon". Dlaczego? Otóż gra ma swój niepowtarzalny klimat, dobrze poprowadzone dialogi, przyjemną dla oka grafiką (w końcu można się odbić od gier z grafiką tak realistyczną, że przypominać by mogła film). Cała historia opowiedziana jest w bardzo fajny sposób, a my czujemy się jakbyśmy uczestniczyli w tym. Wielu zraża prostota gry, bo przecież przez cały czas jesteśmy dosłownie prowadzeni za rękę i przechodzimy z punktu A do punktu B. Mnie osobiście takie rozwiązanie a'la interaktywny film bardzo satysfakcjonuje i powoduje niedosyt w związku z tym, że gra bardzo szybko się kończy.
"To the Moon" polecam wszystkim, którzy na chwilę chcą odpocząć od przygodówek pełnych zagadek i doprowadzających do "zadymienia" czaszki, gdyż tu będziecie mogli zrelaksować się i wczuć w całość.
Ów produkt w pełni zasługuje na tytuł gry roku 2013.
Serdecznie polecam i trzymam kciuki za ten tytuł.
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 01 lutego 2014, 14:05

No właśnie miałam spytać - Beyond: Dwie dusze to przygodówka...? Muszę poczytać więcej o tej grze.

No ja jak na razie mam oczywistego dla mię faworyta - Yesterday.
Choć Violett jest wyjątkową grą, ale nie skończyłam jej jeszcze, a poza tym to faktycznie, mimo że część z gier mam, w większość jednak nie grałam...
Może się jeszcze wstrzymam, może uda się choć Violett dokończyć i przejść Ravena. :)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 01 lutego 2014, 14:32

Ja również zagłosuję na początku marca, bo dotychczas przeszedłem zaledwie cztery gry z listy. Zerżnę schemat posta od Zołzy (a co! :P) i wypowiem się o każdej z tych gier:

To the Moon
Gdybyśmy głosowali na zjawisko roku, być może wskazałbym To the Moon. Za mało tu jednak elementów typowo przygodówkowych. Śladowe ilości gameplaya i niemal całkowity brak wyzwań intelektualnych raczej nie zachęcają mnie do oddania głosu na ten tytuł.
Lilly Looking Through
Bardzo sympatyczna gra, jednak nie prezentuje poziomu godnego przygodówki roku.
The Night of the Rabbit
Wciągająca i solidnie wykonana przygodówka. Autorzy umieścili w niej kilka nietypowych elementów (m.in. możliwość rzucania czarów czy przenoszenia się między dniem i nocą), które urozmaicają rozgrywkę.
The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles
TBoUT bez Wilbura, mumii, śmierci i krzesła to już nie to samo. W prequelu jest mniej ciekawych postaci, lokacji i humoru. Sama gra nie jest zła, ale oczekiwałem czegoś więcej.

Na tę chwilę zagłosowałbym na Noc królika, ale z oddaniem głosu zaczekam - może uda mi się w ciągu najbliższego miesiąca nadrobić chociaż część zaległości.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 41 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 01 lutego 2014, 14:39

Ja przeszedłem z tej listy 7 gier, ale ponieważ Królik jest widzę "w cenie", to z oddaniem głosu poczekam na przejście tegoż Królika, co powinno mieć miejsce jeszcze przed 1 marca. Z tej listy i z tego, co skończyłem, to najbardziej godne mego głosu są aktualnie - Kroniki Zwierzaka, To the Moon i Yesterday.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 01 lutego 2014, 14:52

W sumie taka ankieta chyba powinna ruszać w czerwcu, by był czas zagrać w gry wydane pod koniec roku. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 lutego 2014, 14:58

Głos oddałem na "The Night of the Rabbit". Wybór był dość trudny, żaden z powyższych tytułów mną nie wstrząsnął, choć w kilka grało mi się bardzo przyjemnie. To The Moon urzeka rewelacyjną oprawą dźwiękowa i fajnie podaną historią (którą psuje kiepska polonizacja). 1953: KGB unleashed jest bardzo klimatyczne, jednak długość rozgrywki to jakiś ponury żart. W Eleusis gra się stosunkowo przyjemnie, całość kole jednak poczucie estetyki wyłażącą zewsząd amatorszczyzną. Lilly looking through, sympatyczne, ale bardziej jako ciekawostka, mini-gra. Wybrałem więc właśnie The Night of the Rabbit. Dopracowana, długa, wciągająca i zwyczajnie klasyczna przygodówka point&click. Z całej listy najprzyjemniej utkwiła mi w głowie :)
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 01 lutego 2014, 17:01

Żeby móc prosto spojrzeć sobie w twarz (w lustrze ;)), póki co, odpuszczę sobie tę ankietę. Parę z tych gier ciągle... mam na tapecie, albo przeszłam do tej pory jeden epizod. Owszem, mogłabym jedną wybrać, ale ja wiem czy sprawiedliwie? Wstrzymam się więc (z bólami :D - licząc na to, że pozostałe... zaliczę) i oddam swój głos wtedy, gdy będę pewna wyboru w 100 %. Teraz mogłabym jedynie zagłosować na Yesterday, bo gra - fabularnie, zainteresowała mnie... maksymalnie ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Postautor: monila1000 » 01 lutego 2014, 19:15

Choc jestem wielką fanką gry Yesterday w tym roku mój głos poszedł na Beyond: dwie dusze. A to z prostego powodu : dla mnie Yesterday to nie gra roku 2013 tylko 2012. Natomiast Beyond to jedna z lepszych gier tego roku w ogóle, także długo się nie wahałam nad oddaniem głosu. Beyond nie jest typową przygodówką, ale historia Jodi skradła moje serce i sprawiła że nie mogłam oderwac oczu od telewizora. Bardzo dobrze zrobiona gra pod prawie każdym względem , nawet dubbing był tu na wysokim poziomie. W tym roku to mój nr.1.
Muszę też jednak przyznac ze w sporą częśc gier z ankiety nie grałam. Wiem też niestety że w najbliższym czasie nie zagram ,bo komputer odmówił działania , do naprawy trzeba oddac, a jak wróci do mnie to już ferie się będą kończyc i cały mój wolny czas który mogłabym poświęcic na granie wyparuje nie wiadomo gdzie :(
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,
świat jest zły. - dość paranoiczne, ale ważne że własne :)

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 01 lutego 2014, 19:20

Tradycyjnie pas, grałem tylko w jedną grę i głupio byłoby mi zagłosować, zwłaszcza że to tytuł z 2011 (To the Moon).
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Emma
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Postautor: Emma » 01 lutego 2014, 19:32

wujo444 pisze:Tradycyjnie pas, grałem tylko w jedną grę i głupio byłoby mi zagłosować, zwłaszcza że to tytuł z 2011 (To the Moon).

Ja też pasuję, z tego samego powodu co wujo. Grałam tylko w "The Raven", więc nie mogę się wypowiadać na temat innych gier.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 01 lutego 2014, 22:21

Jako i przedmówcy. Grałam tylko w Kroniki Zwierzaka i były świetne :) Natomiast Lucius osiągnął u mnie rzadki status gry, w którą nie grałam i nawet nie chcę jej mieć na półce ;d
Zastanawiam się, czy chociaż raz trafi się taki rok, że będę mogła zagłosować z czystym sumieniem :P
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 01 lutego 2014, 22:36

Ja grałem w 9, ale w tej chwili jeszcze nie zagłosuję - muszę pomyśleć :D
Spośród tych kilku, których nie przeszedłem są Eleusis i Montague's Mount (miałem okazję w nie zagrać i powiem, że nawet jakby mi ktoś zapłacił, to bym nie chciał w nie grać - szarobure, nudne paszkudztwo), Beyond: Dwie Dusze (nie mam konsoli), Lucius (mam, ale nie planuję w to grać) oraz Journey of a Roach i Violett (w te bym nawet zagrał, bo choć przypominają na pierwszy rzut oka platformówki, to przynajmniej zachęcają graficznie)
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Wróć do „Ankiety”