Gra roku 2012 - ankieta

Wybierz swoją ulubioną grę 2012r

Czas głosowania minął 01 lutego 2013, 18:35

Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
0
Brak głosów
The Dark Eye - Chains of Satinav
5
15%
Deponia
1
3%
Chaos on Deponia
0
Brak głosów
The Book of Unwritten Tales
18
55%
Testament Sherlocka Holmesa
6
18%
Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia
0
Brak głosów
Alternativa
0
Brak głosów
Botanicula
2
6%
Hotel
1
3%

Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Gra roku 2012 - ankieta

Postautor: yxam » 01 stycznia 2013, 18:35

Jako że 2012 rok już za nami nadszedł czas wybrać ulubioną grę minionego roku wydaną w Polsce. Oczywiście jak zawsze mile widziane uzasadnienie oceny, a wśród osób biorących udział w ankiecie rozlosujemy nagrody :) Ankieta trwa do końca stycznia.

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Re: Gra roku 2012 - ankieta

Postautor: monila1000 » 01 stycznia 2013, 19:12

Zagłosowałam na Testament Sherlocka Holmesa ,bo po pierwsze uwielbiam tą postać ,z resztą jego przyjaciela Watsona też i wszystko co wiąże się z nimi jest mi bardzo miłe ,lubię gry,filmy ,książki ,po prostu wszystko ;) Po drugie gra jest na prawdę dobra ,grafika ,dialogi ,interfejs -wszystko na bardzo wysokim poziomie. Co do innych gier to przyznaje że nie grałam w większość z nich ,ale mogę powiedzieć że The Book of Unwritten Tales to też jest wybitna gra i gdyby nie moje zamiłowanie do Sherlocka ,pewnie to właśnie na nią oddałabym swój głos ;)
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,
świat jest zły. - dość paranoiczne, ale ważne że własne :)

Awatar użytkownika
Sławek
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sławek » 01 stycznia 2013, 19:43

Zagfłosowałem na The Book of Unwritten Talles. Ta gra przywróciła mi chęć do powrotu w temacie przygodówek. Wciągnęła również moją siostrzenicę i szwagra, którzy teraz siędzą razem wieczorami i wspólnie grają. Duży plus należy się za Wydanie Kolekcjonerskie, które u nas tak nieczęsto są wydawane. Przy wszędobylskiej cyfrowej dystrybucji jawi się jako coś zupełnie nie z tego świata. Sama w sobie przygoda jest świetna i uniwersalna. Nie grałe w większość tytułów z listy ale właśnie nominowana przeze mnie gra sprawiłą, że po nie sięgnę z ogromną przyjemnością.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 01 stycznia 2013, 20:09

Brakuje Resonance i Primordii.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 01 stycznia 2013, 20:18

wujo444 pisze:Brakuje Resonance i Primordii.

Nie wyszły w Polsce
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Postautor: twig » 01 stycznia 2013, 20:41

Zagłosowałem na The Book of Unwritten Tales. Ta gra ma wszystko, co uwielbiam w grach przygodowych.
Spośród gier wymienionych w ankiecie poleciłbym również The Dark Eye: Chains of Satinav.
Nie grałem jeszcze w Testament Sherlocka, ale słyszałem że to ciekawa gra.
Zawiodłem się na Deponii - liczyłem na coś więcej (grafika jest piękna).

Gdyby Primordia ukazała się w tym roku w Polsce, to miałbym kłopot z wyborem, na którą grę zagłosować. Możliwe, że Horatio i Crispin zgarną mój głos w ankiecie na najlepszą grę 2013 roku (trzymam kciuki).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 01 stycznia 2013, 20:51

Mój głos poszedł na The Book of Unwritten Tales, mimo że nie grałam w dwie pierwsze pozycje. Na uwagę również zasługuje rewelacyjny Testament Sherlocka Holmesa, jedyna gra z tej serii, która mi się podobała.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 01 stycznia 2013, 21:00

Nie wiem, czy zagłosuję, bo sporo tytułów z listy miało swoją polską premierę pod koniec roku i nie zdążyłem jeszcze w nie zagrać (może uda mi się do końca miesiąca zaliczyć Deponię), a w przypadku The Dark Eye czekam na wersję pudełkową. Do tego nie grałem, niestety, w nowego Sherlocka.
Gdybym miał głosować teraz, wybrałbym chyba Botaniculę, choć zastanawiałbym się też nad wyborem The Book of Unwritten Tales.
Dodajcie The Walking Dead, w końcu jest do tego spolszczenie ;P
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 01 stycznia 2013, 21:22

Oddałam głos na The Book of Unwritten Tales - wesoła gra z przezabawnymi bohaterami. Gdyby jej nie było, zagłosowałabym na The Dark Eye - Chains of Satinav - lubię baśniowe klimaty.
A gdyby nie było ani jednej, ani drugiej - oddałabym głos na Botaniculę.
W Testament Sherlocka jeszcze nie grałam, chociaż mam - sama nie wiem dlaczego, nie mogę się do tej gry zabrać.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 01 stycznia 2013, 21:39

Zaglosowalam na Sherlocka, bo to bezsprzecznie najlepsza gra z serii. Poza kapitalnymi zagadkami i intryga (co w sumie w Holmesach jest norma) ma jeszcze niesamowity klimat (co tez w Holmesach jest norma, choc w tym jest on ponadnormatywnie dobry), a poza tym pojawil sie akcent grania na emocjach, co w Holmesach jest akurat nowoscia. Na docenienie zasluguje tez poprawiona, rewelacyjna grafika.
Po tego Holmesa siegaja nieprzygodowkowicze, jak wynika z glosow na roznych forach, a i sama mam takowy przypadek w rodzinie.

Nie gralam w Booka, gdybym grala, pewnie mialabym niewaski zgryz, bo gra zbiera rewelacyjne recenzje (prequel rowniez :)). Chyba sie wreszcie skusze na Booka w zwiazku z tym, bo edycja kolekcjonerska zachecajaco do mnie mruga z poleczki przy kompie. :)

Awatar użytkownika
wild_animal
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: wild_animal » 01 stycznia 2013, 22:31

Nie oddam głosu tym razem bo u mnie był rok słaby pod względem czasu na granie i ominęła mnie większość tytułów.
Patrząc jednak na liczbę pozycji w ankiecie można odnieść wrażenie że ubogo było z przygodówkami w tym minionym roku. Mylę się, czy rzeczywiście jest coś na rzeczy? A może jakość wyprzedziła ilość? Cz też wpływ to elektronicznej dystrybucji typu Steam itp. Pokusi się ktoś może o telegraficzny skrót zeszłego roku dla kogoś z wyrwą w przygodówkowym życiorysie? :D
[hr]
Top 7
1. Blade Runner 2. Dreamfall 3. Myst I 4. Fahrenheit 5. Ace Ventura 6. Run Away: A Road Adventure 7. Black Mirror

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta

Postautor: wujo444 » 01 stycznia 2013, 22:31

Urszula pisze:
wujo444 pisze:Brakuje Resonance i Primordii.

Nie wyszły w Polsce

A Chaos on Deponia, Edna&Harvey: Harvey's New Eyes, The Dark Eye - Chains of Satinav wyszły?

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 01 stycznia 2013, 22:41

Oczywiście. Te gry są sprzedawane przez cdp.pl w polskich wersjach językowych - póki co w postaci elektronicznej.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta

Postautor: wujo444 » 01 stycznia 2013, 22:49

Czyli de facto liczy się data polonizacji? Ciekawe...

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 01 stycznia 2013, 22:50

Wygrałem, zagrałem i się rozerwałem grą The Book of Unwritten Tales i właśnie na nią zagłosowałem. Nie jest to może do końca w porządku tak stawiać sprawę, jeśli nie znam wszystkich gier z przedstawionych tutaj, ale...tak dobrze dawno się nie bawiłem i zdziwiłbym się gdyby któraś z pozostałych gier bardziej przypadłaby mi do gustu. :) The Book of Unwritten Tales postawiła bardzo wysoką poprzeczkę.

Awatar użytkownika
Sybi
Publicysta

Postautor: Sybi » 01 stycznia 2013, 22:50

Bardzo trudny wybór, miałam duży dylemat między Sherlockiem a Chains of Satinav, ostatecznie zwyciężył Sherlock - gra zachwyciła nawet mojego (do tej pory nieobeznanego z gatunkiem przygodówek) chłopaka :)

Rewelacyjne zagadki, kapitalna intryga, zachwycająca oprawa wizualna i do tego cudowny klimat XIX-wiecznego Londynu, do tego naprawdę długi czas zabawy, no i niezrównany duet Holmes i Watson w akcji. Najlepszy z pośród dotychczasowych Sherlocków, gra 10/10.

Polecam jednak szczerze Chains of Satinav, zachwycił mnie niemal tak jak The Whispered World. Przeurocza, melancholijna baśń fantasy i ta cudowna kreska...

Deponia bardzo fajna, ale nie aż tak by się nią zachwycać, drugiej części nie miałam okazji przetestować.

Za to jak najbardziej godne uwagi jest The Book of Unwritten, znakomity humor, świetna, zakręcona akcja, pełna licznych nawiązań do popkultury i dobrych żartów, rewelka.

Captain Morgane to też bardzo fajna gra, naprawdę mnie wciągnęła i szalenie miło ją wspominam, piracki komediowy klimat z świetną bohaterką :)

Botanicula to oczywiście specyficzne dzieło, ale urzekające, dla każdego kogo zachwycił Samorost.

Z wszystkich gier tego roku, w które miałam okazję zagrać i które obecne są na tej liście, nie poleciłabym jedynie Alternativy. Gra miała szansę być naprawdę świetna, ale pełno w niej niedociągnięć, i ewidentnie brakuje tego czegoś, postacie są bezbarwne i ciężko się wczuć w ich losy, fabuła zakręca się w sposób kompletnie nieprzekonujący. Nie zagrałabym powtórnie.
Moja lista ukończonych przygodówek

"Whatever you do, don't be afraid of the dark"

Ostatnio ukończone: Broken Sword 5

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 01 stycznia 2013, 23:09

wujo444 pisze:Czyli de facto liczy się data polonizacji? Ciekawe...

Liczy się data wydania gry w Polsce. Do tej pory (przed pojawieniem się cdp.pl) właściwie było to jednoznaczne z datą polonizacji. Jednak cyfrowa rewolucja cdp.pl przyniosła nam niespotykane do tej pory w przypadku przygodówek podejście "wydajemy grę po angielsku a za jakiś czas damy wam polską wersję". Wg mnie w takim przypadku wiążąca jest data, od której gra dostępna jest w sklepie po polsku. Zauważ też, że cdp.pl to polska platforma - do tego stopnia polska, że zakupy na niej można robić tylko jeśli ma się polski adres IP.

Jakby nie było, Resonanse i Primordia w naszym kraju jeszcze nie zostały wydane - ani po polsku, ani po angielsku. Mam nadzieję, że Primordii się ta sztuka uda, bo grałem w nią i bardzo mi się spodobała.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta

Postautor: wujo444 » 02 stycznia 2013, 00:05

W takim razie polecam Ci Resonance - bardzo ciekawa gra, i nieco inne, bardzo kreatywne podejście do dialogów, które chętnie zobaczę też w innych produkcjach, bo zmienia utarty, czasami wręcz patologiczny sposób na wymagający i bardzo praktyczny.

Mnie się tam kłócić nie chcę, zresztą wychodzi, że nie grałem w żadną tegoroczną produkcję po polsku. Dziwne, patrząc na stan mojego konta :F

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 stycznia 2013, 09:48

wild_animal pisze:Nie oddam głosu tym razem bo u mnie był rok słaby pod względem czasu na granie i ominęła mnie większość tytułów.
Patrząc jednak na liczbę pozycji w ankiecie można odnieść wrażenie że ubogo było z przygodówkami w tym minionym roku. Mylę się, czy rzeczywiście jest coś na rzeczy? A może jakość wyprzedziła ilość? Cz też wpływ to elektronicznej dystrybucji typu Steam itp. Pokusi się ktoś może o telegraficzny skrót zeszłego roku dla kogoś z wyrwą w przygodówkowym życiorysie? :D

Zobacz sobie na post, który bardzo starannie i dokładnie aktualizuje Ilcoron.

viewtopic.php?f=405&t=1124

Jest uzupełniany plan wydawniczy w Polsce jak i na świecie.
Moje gry

Awatar użytkownika
wild_animal
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: wild_animal » 02 stycznia 2013, 15:06

Nieźle - wychodzi że u nas wydawane jest niecałe 25% produkcji :(
[hr]
Top 7
1. Blade Runner 2. Dreamfall 3. Myst I 4. Fahrenheit 5. Ace Ventura 6. Run Away: A Road Adventure 7. Black Mirror

Wróć do „Ankiety”