Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

ODPOWIEDZ

Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

tak
17
35%
nie
25
51%
wszystko mi jedno
7
14%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Posty: 252
Rejestracja: 15 marca 2014, 21:32
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: wolfman » 06 czerwca 2015, 19:10

Kiełbasa co chcesz od Optimusa? Przecież to dystrybutor, który wydał naprawdę sporo gier, wydawał je lepiej niż mirage, jakościowo jak Ips , bądź nawet lepiej. Widziałeś Warhammer shadow of the horned rat? Gruba instrukcja w formie powieści, 2 figurki plastikowe z gry warhammer, jedna z pierwszych strategii Kontrofensywa w naszym języku od nich, Blood omen, Clash,Hexen 2, Return to Krondor i inne. Dobry papier boxu i instrukcji.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sir_Kiełbasa » 08 czerwca 2015, 20:26

Urszula pisze:Nie pisałam, że czekam, tylko nie ograłam. Jak rozumiem, ty już masz za sobą wszystkie wydane przygodówki, jestem pod wrażeniem. :)
Nie mam i prawdę mówiąc jakoś mnie nie ciśnie, żeby przejść wszystko. :)
qwerty pisze:Właśnie tego się obawiam. Szczególnie, że gram też w inne gatunki. Dlatego raz odpalam klasykę, raz mało znaną staroć, raz nówkę. Sztuka kompromisu :D
Mnie niestety coraz mniej chce się grać. Czasem wolę pooglądać jak ktoś inny się męczy. :) Niedawno zacząłem oglądać Panic in the Park i w sumie się cieszę, ze w to nie grałem. Sama Erica to jednak mało.
wolfman pisze:Kiełbasa co chcesz od Optimusa? Przecież to dystrybutor, który wydał naprawdę sporo gier, wydawał je lepiej niż mirage, jakościowo jak Ips , bądź nawet lepiej.
Azrael's Tear fajnie wydali. Tzn. zamysł był fajny, bo wykonanie to już bardziej po taniości. Modelina z braku laku, sznurek jakiś włochaty, papier szarpany jakimś urządzeniem chyba...
Widziałeś Warhammer shadow of the horned rat? Gruba instrukcja w formie powieści, 2 figurki plastikowe z gry warhammer, jedna z pierwszych strategii Kontrofensywa w naszym języku od nich, Blood omen, Clash,Hexen 2, Return to Krondor i inne. Dobry papier boxu i instrukcji.
Ale Megarace 2 to już odpuścili. W ogóle wydaje mi się, że mało tego wydawali (mało sztuk danego tytułu).

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Posty: 252
Rejestracja: 15 marca 2014, 21:32
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: wolfman » 08 czerwca 2015, 23:37

Kiełbasa , a po co mieli wydawać w dużych ilościach? Żeby te głąby miały więcej co utylizować? Szukałem po magazynach starych gier i poszły w piec. Stąd tak mało też w obiegu. Poza tym to czasy piractwa, w sklepach z grami otwierali gry i piracili kopiując jak leci.
Właśnie przypomniałem sobie anegdotę. Zachciało mi się za łebka właśnie Warhammer horned rat , to idę do optimus bis, kupuję grę. Zapłaciłem i miałem wyjść ale otwarty box i patrzę a tu nie ma gry. Pytam więc , słyszę tylko jak jeden krzyczy do drugiego "powiedz by poczekał 10min bo płyta się wciąż kopiuje ....."

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Posty: 1599
Rejestracja: 16 września 2014, 13:07
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Lokalizacja: Elbląg, Polska
Podziękował(a): 105 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 97 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Nfsfan83 » 09 czerwca 2015, 14:10

"powiedz by poczekał 10min bo płyta się wciąż kopiuje ....." i mam humor na cały dzień :D
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sir_Kiełbasa » 09 czerwca 2015, 14:26

wolfman pisze:Kiełbasa , a po co mieli wydawać w dużych ilościach? Żeby te głąby miały więcej co utylizować? Szukałem po magazynach starych gier i poszły w piec. Stąd tak mało też w obiegu. Poza tym to czasy piractwa, w sklepach z grami otwierali gry i piracili kopiując jak leci.
Jakby były takie dobre to by schodziły chyba? Poza tym nie tylko im piracili. Zresztą, nie wiem jak to było z tymi firmami. Optimus-Bis to była firma córka Optimusa czy jak? Jeśli byli powiązani finansowo z Optimusem to nie powinni tak dziadować, bo to nie była biedna firma.
Właśnie przypomniałem sobie anegdotę. Zachciało mi się za łebka właśnie Warhammer horned rat , to idę do optimus bis, kupuję grę. Zapłaciłem i miałem wyjść ale otwarty box i patrzę a tu nie ma gry. Pytam więc , słyszę tylko jak jeden krzyczy do drugiego "powiedz by poczekał 10min bo płyta się wciąż kopiuje ....."
No i to chyba mówi sporo o firmie? :)

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Posty: 252
Rejestracja: 15 marca 2014, 21:32
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: wolfman » 09 czerwca 2015, 15:11

Optimus gdzieniegdzie ma sklepy.
Nic dziwnego ze upadły, przecież mieli głownie markowy sklep.
Optimus - bis to Częstochowa jesli dobrze pamietam.
Pewnie , że mimo cen boxy schodziły. Ale ludzie je wyrzucali tysiacami traktując jak bezwartosciowe śmieci.
Jakiś czas temu na olx kupilem Icewind i sprzedawca się pyta czy nie chce 5 bardzo starych gier bo miał je jutro spalic. Jedną z nich było polskie wydanie Nightamare creatures , którego nigdy wcześniej nie widziałem. Powiem Ci , że cieżko jest kolekcjonować dla kogos takiego jak ja, który zbiera nasze wydania PC.
Dawniej nie było serial keyów, instrukcje do niczego nie potrzebne ani box, a cd case mało miejsca zajmował.

Co do drugiej kwestii to świadczy o pracownikach i naszej mentalności w tamtych czasach. Na piratach co niektórzy dorobili się wtedy niezłej fortuny.
Niby skąd mogło sie podejście szybko zmienić jak do niedawna ustawy antypirackiej nie było

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sir_Kiełbasa » 09 czerwca 2015, 15:19

Co do piratów to pisałem tu kiedyś o sklepie, który był przy giełdzie (można było przejść ze sklepu) i w tym sklepie tez kopiowali. :) Nie wiem tylko czy wszystko jak leciało czy tylko to, czego akurat nie mieli na stanie. Ale to było jeszcze w czasach dyskietkowych.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Posty: 252
Rejestracja: 15 marca 2014, 21:32
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: wolfman » 10 czerwca 2015, 16:52

Wszystko jak leciało, jakieś smieszne zabezpieczenia miały wtedy amigowe w postaci kółek i kodów. Pc można było leciec :)

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Posty: 128
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 21:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sherlock Holmes » 09 grudnia 2015, 23:17

Jeżeli chodzi o mnie to chociaż mam trochę wydań cyfrowych - głównie zdobytych w wyprzedażach/promocjach to uważam, że nie ma to jak dobra płyta w pudełku, instrukcją i czasem jakimiś dodatkami. Może jestem staroświecki i nieekologiczny, ale gry cyfrowe wcale nie są dużo tańsze (jeśli w ogóle) mogę je stracić jak coś mi się stanie z kontem i nie ma tej radości posiadania namacalnej rzeczy oraz dodatkowej ozdoby na półce. Choć teraz jak kupuję nawet grę w pudełku to zwykle i tak trzeba ją rejestrować na jakiejś platformie typu Steam. Także podsumowując wolę gry w pudełkach, ale pewnie za kilka lat nie będę miał wyboru i wszystko będzie "Digital".
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12186
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 189 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Urszula » 09 grudnia 2015, 23:44

Oby tak nigdy się nie stało :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Posty: 1599
Rejestracja: 16 września 2014, 13:07
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Lokalizacja: Elbląg, Polska
Podziękował(a): 105 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 97 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Nfsfan83 » 10 grudnia 2015, 13:13

Sherlock Holmes pisze:Jeżeli chodzi o mnie to chociaż mam trochę wydań cyfrowych - głównie zdobytych w wyprzedażach/promocjach to uważam, że nie ma to jak dobra płyta w pudełku, instrukcją i czasem jakimiś dodatkami. Może jestem staroświecki i nieekologiczny, ale gry cyfrowe wcale nie są dużo tańsze (jeśli w ogóle) mogę je stracić jak coś mi się stanie z kontem i nie ma tej radości posiadania namacalnej rzeczy oraz dodatkowej ozdoby na półce. Choć teraz jak kupuję nawet grę w pudełku to zwykle i tak trzeba ją rejestrować na jakiejś platformie typu Steam. Także podsumowując wolę gry w pudełkach, ale pewnie za kilka lat nie będę miał wyboru i wszystko będzie "Digital".
Lubię taką staroświeckość :D a wybór będziesz zawsze miał, dzięki takim pasjonatom boxów jak JA :rotfl:
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Posty: 128
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 21:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sherlock Holmes » 10 grudnia 2015, 19:06

Oby było Nas więcej ;) A co do boxów to mam nadzieję, że znajdę kiedyś trochę czasu na kupno tych kartonowych wkładek, żeby wydrukować te Boxy z Twoich projektów Nfsfan83 ;)
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Posty: 1091
Rejestracja: 28 lutego 2012, 18:29
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: kNOT » 10 grudnia 2015, 19:14

Marudzicie jak zwolennicy ręcznego kopiowania ksiąg na wynalazek Gutenberga :D
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12186
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 189 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Urszula » 10 grudnia 2015, 19:15

kNOT pisze:Marudzicie jak zwolennicy ręcznego kopiowania ksiąg na wynalazek Gutenberga :D
I marudzić będziemy, jak tylko będą gry wydawane w wersji elektronicznej :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Posty: 1599
Rejestracja: 16 września 2014, 13:07
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 309#p29309
Lokalizacja: Elbląg, Polska
Podziękował(a): 105 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 97 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Nfsfan83 » 10 grudnia 2015, 20:35

Sherlock Holmes pisze:Oby było Nas więcej ;) A co do boxów to mam nadzieję, że znajdę kiedyś trochę czasu na kupno tych kartonowych wkładek, żeby wydrukować te Boxy z Twoich projektów Nfsfan83 ;)
A będzie mi miło, są w kauflandzie ale te o grubości 6 cm tylko :(
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sir_Kiełbasa » 10 grudnia 2015, 21:15

Sherlock Holmes pisze:Także podsumowując wolę gry w pudełkach, ale pewnie za kilka lat nie będę miał wyboru i wszystko będzie "Digital".
Pojawi się jeszcze wersja pośrednia (już takie dziwadła wychodzą), gdzie będzie pudełko z samym kodem. A później może nawet bez kodu. :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12186
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 189 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Urszula » 10 grudnia 2015, 21:18

Sir_Kiełbasa pisze:
Sherlock Holmes pisze:Także podsumowując wolę gry w pudełkach, ale pewnie za kilka lat nie będę miał wyboru i wszystko będzie "Digital".
Pojawi się jeszcze wersja pośrednia (już takie dziwadła wychodzą), gdzie będzie pudełko z samym kodem. A później może nawet bez kodu. :)
To jest czarnowidztwo.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sir_Kiełbasa » 10 grudnia 2015, 21:26

Życie, pani, życie. Zrobili kolekcjonerkę Wolfenstaina (bardzo udaną moim zdaniem), ale "zapomnieli" dodać gry (nawet kodu nie było). Kupiłem niedawno symulator kozy. Jeszcze nie otwierałem, ale pudełko jest tak lekkie, że obawiam się najgorszego.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12186
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 189 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Urszula » 10 grudnia 2015, 21:42

A co byś chciał tam jeszcze wiadro, żeby można ją było wydoić A tak na poważnie, w takie gry można grać?
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Posty: 2284
Rejestracja: 01 sierpnia 2013, 18:46
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy
Płeć:

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Post autor: Sir_Kiełbasa » 11 grudnia 2015, 12:06

Urszula pisze:A co byś chciał tam jeszcze wiadro, żeby można ją było wydoić
Instrukcja obsługi kozy by się przydała, jakiś wykład nt.: po co człowiekowi koza, wywiady z hodowcami, album z wizerunkami medalistek z krótkimi opisami historii ich życia... Można sporo wycisnąć z tematu, jeśli się chce.
A tak na poważnie, w takie gry można grać?
W jakim sensie? Tej kozy się nie doi chyba, ino nią tryka. Tzn. steruje się kozą trykając to co podleci. Wyobrażam sobie, że ubaw jest po pachy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety”