Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

tak
14
31%
nie
24
53%
wszystko mi jedno
7
16%

Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Dystrybucja cyfrowa - jaka jest wasza opinia

Postautor: wolfman » 03 czerwca 2015, 13:09

Gracz myśli by zerwać folie i grać. Kolekcjoner kupuje na połkę premierę , a gra w reedycje bądź bundle pack ze steam. Sorry , ale folii z gry za 2500 tyś zł nie zerwiesz :rotfl2:
Tak swoją drogą , dwie najdroższe wykupili kolekcjonerzy z Polski co też rodziny karmią. Stąd dystrybucja cyfrowa i klucze są dla mnie w przypadku retro nie do zastąpienia.
Poza tym jak pisałem powyżej. Gdzie kolekcjonerzy z Polski mają kupować podobne gry? No przecież nie u nas. Kolekcjoner nie wystawi takiej perełki na alledrogo czy olx. Teraz głownie portale zagraniczne. Nie chodzi o przelicznik stricte zarobkowy, ale o zwyczajną dostępność.
Pamiętam trzy lata temu sprzedawca ze sklepem cor-coś tam wystawiał co mu zostało na połce. Najpierw ceny po 8zł za boxy , a jak się zorientował że za szybko schodzą to zostawił licytacje i był tam nowy Maniac Mansion, wyobraź sobie ze nasze bidoki dały jakoś te prawie trzy paczki za nową. Za kolekcjonerki nowe płacą po 850zł jak Batman z batmobilem, Uncharted 3 edycja odkrywcy polskie wydanie po 500 zł rozeszła sie na premierę.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Postautor: wolfman » 03 czerwca 2015, 17:03

Rola pisze:Kolekcjonerstwo potrafię zrozumieć, ale zawsze mnie dziwiło jaki jest sens trzymania czegoś w swej (jakże imponującej) kolekcji ...nadal w folii.

Chyba mogę odpowiedzieć. Kolekcjonerowi zawsze chodzi o posiadanie w idealny stanie poszukiwanej gry. A co jest ideałem jeśli nie folia? Niektórzy czują chęć palcowania i miętoszenia zawartości, ale tak nie postępuje kolekcjoner ,który szuka wydań z górnej półki w najlepszej jakości za duża flotę.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 03 czerwca 2015, 19:50

Teoretycznie zwrot na Steamie będzie można dostać za wszystko pod warunkiem, że ubiegamy się o niego w ciągu 14 dni od kupienia produktu i nie graliśmy w niego więcej niż 2 godziny. Zwrot dostaniemy albo w formie funduszy do steamowego portfela, albo w formie zwrotu oryginalną metodą płatności.

news CDA
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 41 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 04 czerwca 2015, 00:05

Sorry , ale folii z gry za 2500 tyś zł nie zerwiesz :rotfl2:

Fakt, gdybym kupił grę za 2,5 miliona (2500 tysięcy ;) ), to pewnie bym jej nie odpakowywał i zrobił dla niej jakiś ołtarzyk. A tak serio - też nie rozumiem trzymania gier w folii tylko po to, by jej stan był idealny. Raz, że dzięki folii ten stan idealny wcale nie jest gwarantowany dożywotnio (wiadomo - nie ma nic idealnego i folia nie chroni przed wszelkimi uszkodzeniami). Dwa - że takie kolekcjonerstwo jest dla mnie bez sensu, bo ani nie pograsz w grę z pudełka, ani nie sprzedasz jej innemu kolekcjonerowi, by na niej zarobić. To tak, jakbym miał wielki i pyszny tort, którego ani sam nie zjem (nawet małego kawałeczka), ani nie podzielę sie nim z innymi, tylko postawię go w wielkiej chłodni i zamrożę przynajmniej w suchym lodzie (a jeszcze lepiej w ciekłym azocie), by ładnie wyglądał i by był tak samo świeży po 20 latach, jak w dniu, w którym go zrobiono.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Postautor: Rola » 04 czerwca 2015, 01:18

Różnica między powyższym a kolekcjonowaniem rzeźb czy obrazów jest taka, że na rzeźbę/obraz wystarczy patrzeć (nawet i przez szybkę), tymczasem zapakowany produkt należy odpakować by z niego korzystać. Doskonale wiem dlaczego nie narusza się folii - chodzi tu tylko o utrzymanie jak najwyższej wartości rynkowej przedmiotu.

Ale jest to pewne wynaturzenie.

Nie jestem komunistą - uważam, że żądza posiadania jest wbudowana w człowieka, więc wszelkie utopie "wszystko wspólne" uważam za nienormalne. Ale przesadzić można i w drugą stronę... z nadmiernym gromadzeniem dla siebie.

A zatem nawet kolekcjonerzy pudełek są skrycie "pro-cyfrystami", bo pudełka trzymają tylko do kolekcji na półce, a grają w wydania cyfrowe.
Jedyny z tego pożytek, że może po śmierci takiego kolekcjonera zbiory trafią do jakiegoś muzeum.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Postautor: wolfman » 04 czerwca 2015, 08:01

Adam_OK pisze:

Raz, że dzięki folii ten stan idealny wcale nie jest gwarantowany dożywotnio (wiadomo - nie ma nic idealnego i folia nie chroni przed wszelkimi uszkodzeniami). Dwa - że takie kolekcjonerstwo jest dla mnie bez sensu, bo ani nie pograsz w grę z pudełka, ani nie sprzedasz jej innemu kolekcjonerowi, by na niej zarobić. To tak, jakbym miał wielki i pyszny tort, którego ani sam nie zjem (nawet małego kawałeczka), ani nie podzielę sie nim z innymi, tylko postawię go w wielkiej chłodni i zamrożę przynajmniej w suchym lodzie (a jeszcze lepiej w ciekłym azocie), by ładnie wyglądał i by był tak samo świeży po 20 latach, jak w dniu, w którym go zrobiono.

Ja nie jestem nałogowym graczem , nie zagram we wszystko, za to lubię posiadać pewne tytuły , w które grywałem, bądź są dobra inwestycją , oraz mam niezła kolekcję i liczę w gronie podobnych sobie kolekcjonerów. Ponadto to pewna rodzaju inwestycja zwrotna.
Sprzedawca gier min Humans 3 za 2500 zł , sam kiedyś kolekcjonował. Kupywał te gry ówcześnie za śmieszną kase , w porównaniu z tym jaką ma teraz przebitkę. Obecnie zarobił na nich już tyle tysięcy dolarów , że mógłby wille postawić z basenem w Usa.
Zamiast do tortu porównaj kolekcjonerstwo gier do zbierania znaczków czy monet, kolekcjoner monet, nie wydaje ich , ani kolekcjoner znaczków nie nakleja swoich na koperty by móc listy wysyłać :D . Dla was ciągle gra to tylko produkt do grania i nic więcej, dla kolekcjonera to przedmiot , który chce mieć na półce w stanie zbliżonym do sklepowego.
Zerwij z gry nintendo pasek i folie od razu tracisz 60% wartości to taki jeden przykład

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Postautor: wolfman » 04 czerwca 2015, 08:05

Rola pisze:Różnica między powyższym a kolekcjonowaniem rzeźb czy obrazów jest taka, że na rzeźbę/obraz wystarczy patrzeć (nawet i przez szybkę), tymczasem zapakowany produkt należy odpakować by z niego korzystać. Doskonale wiem dlaczego nie narusza się folii - chodzi tu tylko o utrzymanie jak najwyższej wartości rynkowej przedmiotu.

Lata mijają , komputery i systemy też. Myślisz więc , że będę szukał emulatorów, programów i systemów starych by odpalić polowe staroci? Nie, bo mam w życiu i inne obowiązki. Jak chce wrócić do staroci pobieram gog badź steam i gram. Te owe starocia to koszt 2zł za klucz. Litil divil i I have no mouth kupiłem po 1,50 groszy. Po to miałbym folie ściągać? :)

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 69 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 04 czerwca 2015, 13:01

ZenekZombie pisze:Teoretycznie zwrot na Steamie będzie można dostać za wszystko pod warunkiem, że ubiegamy się o niego w ciągu 14 dni od kupienia produktu i nie graliśmy w niego więcej niż 2 godziny. Zwrot dostaniemy albo w formie funduszy do steamowego portfela, albo w formie zwrotu oryginalną metodą płatności.

news CDA

I to mi się podoba, czysto i jaśnie wyjaśnione "2 godziny max grania" :) z tym, że czy jak np przekroczę o 1 sek :D to też już mogę oddać?
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 04 czerwca 2015, 14:04

wolfman pisze:hm pokażę wam te pagóreczki, wiem , że hardkorowo nie kolekcjonujecie , ino tak co wpadnie mniejszym kosztem, wiec looknijcie sobie tu oboje
Pierwsze sześć ja kupiłem.

Za Neverhooda w takim stanie to i tak całkiem dobra cena. To była licytacja czy KT?

Więc tak z reguły na ebay z takimi tytułami nikt z pagóreczkiem nie zostaje. Schodzi wszystko.

Pod warunkiem, że wersja angielska. Zbieranie polskich wydań to jednak ryzyko jeśli się myśli o jakimś zysku.

wolfman pisze:Sprzedawca gier min Humans 3 za 2500 zł , sam kiedyś kolekcjonował. Kupywał te gry ówcześnie za śmieszną kase , w porównaniu z tym jaką ma teraz przebitkę. Obecnie zarobił na nich już tyle tysięcy dolarów , że mógłby wille postawić z basenem w Usa.

Tylko pytanie, jak długo trend wzrostowy się utrzyma. Wydaje mi się, że kolekcjonerzy będą się wykruszać, a młodszym i tak generalnie wisi wydanie. Może się okazać, że za jakiś czas zostaną hardkorowcy, którzy będą mieli po kilka sztuk jednego tytułu i najwyżej będą się między sobą wymieniali. :) Wychodzi coraz więcej różnych kolekcjonerek w coraz większych klockach, których zwyczajnie nie ma gdzie trzymać. Jedno wydanie to nędzne dvd, a drugie to kilkukilogramowe pudło.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Postautor: wolfman » 04 czerwca 2015, 15:32

Neverhood kup teraz

Co do Polskich wydan, nasze rodzime Gothic, Fallout, Planescape, Baldrus i inne droższe niż zagraniczne odpowiedniki. 3 czaszki poszły za ok 500zł

Co do trendu. CO ja sie bede martwił co bedzie za 30-40 lat. Młodzi też zbieraja stare no bo co maja kolekcjonowac? Ikonki na pulpicie steam?

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 04 czerwca 2015, 18:34

A jak się mają do tego książki? Nie ebooki, tylko te na papierze pisane? Przeżytek? Spalić je? Pewnie razem z posiadanymi (tymi, które mogę sobie 'pomacać') grami? Szlag mnie trafia gdy czytam niektóre posty!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 04 czerwca 2015, 23:24

Nie wszystkie gry mają cyfrowe edycje. I co wtedy? Zrobisz sobie kopię zapasową? Jak nie chcesz zmniejszyć wartości produktu, to się na to nie zdecydujesz.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Postautor: wolfman » 05 czerwca 2015, 07:55

kupuje sam nosnik badz najtansza reedycje. Zreszta nie mam z tym problemu, co chcialem to na pc juz ogralem

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 05 czerwca 2015, 10:59

wolfman pisze:Co do Polskich wydan, nasze rodzime Gothic, Fallout, Planescape, Baldrus i inne droższe niż zagraniczne odpowiedniki. 3 czaszki poszły za ok 500zł

Czaszki poszły (i będą schodzić nawet w słabym stanie), bo jest to generalnie rzadka gra o ile wiem. W ogóle się dziwię, że Optimus się za to zabrał, a nie jakaś większa firma. Ciekawe, ile sztuk tego wydali. 500?

Co do trendu. CO ja sie bede martwił co bedzie za 30-40 lat. Młodzi też zbieraja stare no bo co maja kolekcjonowac? Ikonki na pulpicie steam?

Niech kolekcjonują aktualnie wychodzące gry, a nie łapią się za starocia i psują rynek. Za 10 lat obecne gry też będą poszukiwane. Zwłaszcza w idealnym stanie jakieś Zeldy itp.

Gocciana pisze:A jak się mają do tego książki? Nie ebooki, tylko te na papierze pisane? Przeżytek? Spalić je? Pewnie razem z posiadanymi (tymi, które mogę sobie 'pomacać') grami?

Tak. Książki papierowe spalić co do jednej, a ebooki wykasować. I zacząć pisać od nowa.

Szlag mnie trafia gdy czytam niektóre posty!

Może raz na jakiś czas warto odwiedzić zacisze w Białowieży albo w Borach Tucholskich? :D

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 05 czerwca 2015, 13:29

wolfman pisze:...co chcialem to na pc juz ogralem

Też chciałbym tak powiedzieć. Ja ciągle odkrywam mało znane, ale bardzo intrygujące tytuły, które często spychają w kolejce nieograną klasykę.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 05 czerwca 2015, 16:38

qwerty pisze:
wolfman pisze:...co chcialem to na pc juz ogralem

Też chciałbym tak powiedzieć. Ja ciągle odkrywam mało znane, ale bardzo intrygujące tytuły, które często spychają w kolejce nieograną klasykę.

Ja wręcz odwrotnie cieszę, się, że ciągle nie ograłam tego co chciałam i czeka na mnie wiele ciekawych tytułów.

Zaś w końcowych postach wolfmana widzę tylko jedno, kupić jak najtaniej dobre tytuły, (oczywiście w foli) po to by nie cieszyć nimi oko, tylko kieszeń, gdy sprzeda się je z zyskiem. Nie wiem, czy to się nazywa kolekcjonerstwo czy handel, ale może ja się na tym nie znam i nie wiem jak i co powinno być nazwane. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 05 czerwca 2015, 18:24

Urszula pisze:Ja wręcz odwrotnie cieszę, się, że ciągle nie ograłam tego co chciałam i czeka na mnie wiele ciekawych tytułów.

To jest trochę jak z oszczędzaniem ubrań na specjalne okazje. Można czekać, tylko można też nie doczekać.

Zaś w końcowych postach wolfmana widzę tylko jedno, kupić jak najtaniej dobre tytuły, (oczywiście w foli) po to by nie cieszyć nimi oko, tylko kieszeń, gdy sprzeda się je z zyskiem. Nie wiem, czy to się nazywa kolekcjonerstwo czy handel, ale może ja się na tym nie znam i nie wiem jak i co powinno być nazwane. :)

Dlaczego cieszyć oka nie może zafoliowana gra? Zresztą nie musi cieszyć tylko oka. :) A czy w przyszłości będzie zadowolona kieszeń to się okaże.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód

Postautor: wolfman » 05 czerwca 2015, 18:37

Urszula pisze:Zaś w końcowych postach wolfmana widzę tylko jedno, kupić jak najtaniej dobre tytuły, (oczywiście w foli) po to by nie cieszyć nimi oko, tylko kieszeń, gdy sprzeda się je z zyskiem. Nie wiem, czy to się nazywa kolekcjonerstwo czy handel, ale może ja się na tym nie znam i nie wiem jak i co powinno być nazwane. :)

Nie nazwałbym tanio zakupu gry za 500 i 600 zł. Ale jak powiedział Kiełbasa , cieszą moje oko zafoliowane egz. To zrozumie kolekcjoner, który kupuje drogie i unikatowe tytuły. Kupując po 20 czy 80zł nowości , nie miałbym problemu je otwierać , są dostępne i tanie

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 05 czerwca 2015, 21:47

Sir_Kiełbasa pisze:
Urszula pisze:Ja wręcz odwrotnie cieszę, się, że ciągle nie ograłam tego co chciałam i czeka na mnie wiele ciekawych tytułów.

To jest trochę jak z oszczędzaniem ubrań na specjalne okazje. Można czekać, tylko można też nie doczekać.

Nie pisałam, że czekam, tylko nie ograłam. Jak rozumiem, ty już masz za sobą wszystkie wydane przygodówki, jestem pod wrażeniem. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 06 czerwca 2015, 11:37

Sir_Kiełbasa pisze:

Właśnie tego się obawiam. Szczególnie, że gram też w inne gatunki. Dlatego raz odpalam klasykę, raz mało znaną staroć, raz nówkę. Sztuka kompromisu :D
Na tapecie:

Wróć do „Ankiety”