Jakie przygodówki najbardziej preferujecie?

Przygodówki o jakiej tematyce preferujesz?

Science Fiction
10
8%
Dochodzeniowo-Kryminalne
20
17%
Horrory i opowieści z dreszczykiem
21
17%
O tematyce historycznej
11
9%
Gry pełne humoru
20
17%
W klimacie Fantasy
16
13%
Logiczno-przygodowe
9
7%
Surrealistyczne
3
2%
Nie ma to dla mnie znaczenia
11
9%

Liczba głosów: 121

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 97 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 112 razy

Re: Jakie przygodówki najbardziej preferujecie?

Postautor: Urszula » 09 marca 2014, 21:21

Horrorów nie lubię, a tym bardziej, gdy są tam jeszcze jakieś elementy zręcznościowe i elementy walki. Natomiast bardzo mi brakuje gier podobnych do Mysta, Schizma, Sentinela itd.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 09 marca 2014, 21:30

Ja do tych gier nic nie mam, tylko ktoś ostatnio na forum narzekał na to, że albo wychodzą horrory albo słitaśne bajeczki. A pewnie chodzi o gry typu Violett, Lilly Looking Through, czy plastikowy Secret Files: Sam Peters. Faktycznie coś w tym jest :mysli: A przydałyby się jakieś przygodówki w konwencji dzikiego zachodu, czy np coś o samurajach...

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 10 marca 2014, 16:31

Hm, to chyba ja narzekałam :P Ale nie na bajeczki, bo bajeczki to ja w sumie lubię, tylko na kolory i sposób przedstawienia postaci, nieproporcjonalny. Natomiast o samurajach bardzo chętnie bym zobaczyła przygodówkę. Albo o współczesnych Chinach ;d
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 12 marca 2014, 13:34

Trochę ta ankieta zboczyła... na manowce :) Ale w sumie super, bo ja też bym chciała przygodówkę o samurajach, albo w chińskich klimatach :) Podobno chcieć, to móc :P Podobno :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Selena
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Najdłuższa Podróż, Syberia

Postautor: Selena » 12 marca 2014, 15:05

Dla mnie ogólnie nie ma znaczenia rodzaj gry ( choć unikam elementów zręcznościowych, bo po kilku próbach moja cierpliwość się kończy), jednak preferuję te, w których jest piękna grafika, kawałek dobrej muzyki i zagadki, ale zagadki logiczne, kiedy coś wynika z czegoś, a nie wydumane jest nie wiadomo skąd ;)
A jak jeszcze jest sporo lokacji, to gra jest "moja" :]

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 12 marca 2014, 15:10

Selena, nie tylko rękami, ale i... nogami się podpisuję (a czemu nie :P) . Znaczy bratnia dusza :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Selena
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Najdłuższa Podróż, Syberia

Postautor: Selena » 12 marca 2014, 15:14

to super, w razie czego poproszę Cię o polecenie takich gier, bo jeszcze jestem świeżaskiem :wstyd:

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 12 marca 2014, 15:21

Gocciana pisze:Ale w sumie super, bo ja też bym chciała przygodówkę o samurajach, albo w chińskich klimatach :)

A czy to u nas (na Zachodzie) znane są wszystkie gry z Azji? :)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 12 marca 2014, 15:26

@Selena , nie ma sprawy :) Choć i ja, w porównaniu do 'starych wyjadaczy', jestem... szczeniakiem ;) Ale tyle wiem, że jak złapiesz przygodówkowy... bakcyl, to żadne lekarstwo nie pomoże. Ja zaczynałam od Syberii i Stil Life i wsiąkłam na amen :)

@Sir_Kiełbaso, a Ty znasz? Skoro tak, to nie bądź... sam wiesz, tylko zaskocz :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 12 marca 2014, 15:33

Gocciana pisze:a Ty znasz? Skoro tak, to nie bądź... sam wiesz, tylko zaskocz :)

Nie znam, ale, u licha, chyba ktoś tam wpadł przez te kilkadziesiąt lat na ten pomysł? :)

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Dynia » 28 marca 2014, 13:19

Uwielbiam wszystkie przygodówki jak leci, ale szczególnie podchodzą mi tytuły z gatunku kryminału (z posmakiem noir najlepiej),
horroru/thrillera (czy może raczej grozy w stylu Poe i Lovecrafta, nie jakieś fruwające po ekranie Zombie etc. ) i science-fiction plus jakieś
wstawki z pogranicza historii paranormalnych.
Do tego każdy tytuł dotykający tematu zakamarków ludzkiej psychiki oraz posiadający tajemnicę jest u mnie z góry "do kupienia".

Awatar użytkownika
M46
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: M46 » 15 czerwca 2014, 04:08

Dynia, ja mam tak samo :). Do tego lubię wesołe i wzruszające. Osobiście stawiam fabułę i atmosferę przed/ponad zagadkami. Nie znaczy to, że zagadek nie lubię :].
Portos, który jeszcze nic nie rzekł, odpowiedział tylko jednym słowem i jednym gestem. Powiedział mianowicie: "tak" i ujął w dłoń szpadę. Aramis uskoczył w tył i wyciągnął swoją. D`Artagnan pochylił się, gotów atakować lub bronić.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 15 czerwca 2014, 15:02

M46 Jesteś rasową/ym (sorki, nie sprawdziłam w profilu :D ), przygodomaniakiem/czką!! Po prostu kochasz gry przygodowe :D Myślę, że nawet te trochę 'cięższe' pokochałbyś/aś :tak: Dzięki, że dotarłeś/aś do nas :]

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 15 czerwca 2014, 17:00

Wbrew pozorom to wcale nie jest to łatwe pytanie :P Jeśli chodzi o tematykę to na pierwszych miejscach u mnie będą kryminały - cóż na kryminalnych powieściach się wychowałam i dalej jest to mój ulubiony gatunek, tak książek jak i gier. Poza tym klimaty fantasy, gry z humorem (typu Pendulowskie produkcje) i thrillery z horrorami :) Nie przepadam za science-fiction, ale nie znaczy to, że w grę w takich klimatach nie zagram - każdej grze mogę dać szansę, a jeśli będzie miała to "coś" to ma szansę trafić na moją listę "top 30", mimo takiej tematyki.
Dla mnie w grach najważniejsze jest to, żeby gra mnie zaangażowała emocjonalnie, by miała właśnie to nieokreślone "coś", co nie pozwoli mi się od niej oderwać przez długie godziny. Wtedy własciwie jest mi obojętna tematyka, a nawet i to, że gra jest banalnie prosta i nie stawia przede mną żadnych większych wyzwań.
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 15 czerwca 2014, 17:32

Z tym niekreślonym "czymś" to troszkę trudna sprawa, dla każdego co innego oznacza. Każdego z nas co innego zaangażuje emocjonalnie, a bardzo trudne zadania na pewno nie pozwolą się oderwać przez długie godziny. Chyba, że irytacja weźmie górę i odstraszy od gry na dłużej - trudność zadań. Nie lubię wszelkich gier, gdzie trup ściele się gęsto i wszędzie leje się krew, a ja pośród tego mam znaleźć odcisk buta numer 9,5. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 15 czerwca 2014, 18:12

Urszula pisze:Z tym niekreślonym "czymś" to troszkę trudna sprawa, dla każdego co innego oznacza.

Prawda to :)
Z tym "czymś" tak już jest, że pozostaje ono chyba zawsze niezdefiniowane. Sama nie umiałabym podać konkretnej definicji "mojego czegoś". Musze po prostu to poczuć w trakcie gry :)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 15 czerwca 2014, 18:23

Dużo łatwiej powiedzieć czego zdecydowanie nie lubimy, a określić to "coś" to raczej trudna sprawa. :) W sumie dobrze, bo o czym byśmy dyskutowali, gdyby wszystkim podobała się ta sama gra. :D
Moje gry

Awatar użytkownika
M46
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: M46 » 15 czerwca 2014, 23:25

Gocciana, masz rację. Czuję, że trafiłem do dobrego portalu :). Istotą gier przygodowych jest według mnie snucie opowieści, tak jak niegdyś snuto je przy ogniskach i kiedy to każdy słuchacz patrząc w płomień mógł przeżywać osobiście opisywane przygody. Słuchanie opowieści wieczorem, przy ogniu da się porównać chyba tylko z grą przygodową. Tej specyficznej atmosfery nie ma film ani nawet książka. Tak czuję. Tak na marginesie, to jestem rodzaju męskiego :| . Zagapiłem się, nie zaznaczyłem tego w nicku i teraz trudno mi odpisywać bo trzeba używać obu form a wystarczy jedna... :P
Portos, który jeszcze nic nie rzekł, odpowiedział tylko jednym słowem i jednym gestem. Powiedział mianowicie: "tak" i ujął w dłoń szpadę. Aramis uskoczył w tył i wyciągnął swoją. D`Artagnan pochylił się, gotów atakować lub bronić.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 16 czerwca 2014, 12:55

Tak trochę 'offtopowo' ;) Trafiłeś w sedno M46! Widzę polanę w lesie. W centrum ognisko, którego blask rozprasza mrok. Czuję ciepło płomienia. Słucham snutych przez kogoś opowieści i trzasku palących się gałęzi ;) Faktycznie, przygodówkę można z takim 'obrazem' kojarzyć! Dodam jeszcze, że niezależnie od tego jakie przygodówki preferujemy, to każdy przygodomaniak ma w sobie choć odrobinę romantyzmu. To nas łączy i sprawia, ze jesteśmy... jedyni i niepowtarzalni :P

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Postautor: jackowsky » 16 czerwca 2014, 13:07

Gocciana pisze:[...]to każdy przygodomaniak ma w sobie choć odrobinę romantyzmu. To nas łączy i sprawia, ze jesteśmy... jedyni i niepowtarzalni :P

Nie wiedziałem, że jestem (drobniutkim) romantykiem. Ciekawe co moja Szanowna Małżonka by na to powiedziała. Aż z ciekawości się zapytam. ;)

Wróć do „Ankiety”