Jakie przygodówki najbardziej preferujecie?

Przygodówki o jakiej tematyce preferujesz?

Science Fiction
10
8%
Dochodzeniowo-Kryminalne
20
16%
Horrory i opowieści z dreszczykiem
21
17%
O tematyce historycznej
11
9%
Gry pełne humoru
21
17%
W klimacie Fantasy
17
14%
Logiczno-przygodowe
10
8%
Surrealistyczne
3
2%
Nie ma to dla mnie znaczenia
11
9%

Liczba głosów: 124

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Jakie przygodówki najbardziej preferujecie?

Postautor: Urszula » 27 marca 2015, 11:30

Nie, bez przesady, jest mnóstwo starych gier, których nie znamy, ale jest problem z ich uruchomieniem. Jednak co by nie powiedzieć, są ostatnio tendencje do tworzenia gier, które mają za zadanie przestraszyć oraz epatować zwłokami i krwią. Przydałaby się w tym temacie równowaga. W przygodówki gra więcej kobiet niż mężczyzn, zaś twórcami najczęściej są panowie nie kobiety i tutaj jest konflikt interesów. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 27 marca 2015, 18:01

noctropolis pisze: A co do gier "z dreszczykiem", to sam lubię nie tyle horrory, co raczej thrillery i kryminały. Tak dla przykładu, lubię się wcielać w role detektywów tropiących zbrodnie, mimo, iż nie chciałbym tego robić w rzeczywistości. Gra po prostu filtruje to, czego chciałbym doświadczać (tajemnica, śledztwo, klimat) od tego, czego bym nie chciał (realne niebezpieczeństwo i cierpienie ludzi). Robiąc to w cyfrowym świecie mam pełną świadomość, że to fikcja, a nikomu nie dzieje się krzywda.

No ja miałam na myśli typowe horrory czy survival horrory jak Amnesie czy Penumbry. Detektywistyczne gry uwielbiam, choć niekoniecznie z dużą ilością realistycznie przedstawionych zwłok. Jak są już bardzo okropne, patrzę tylko jednym oczkiem. :P :) :P

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 27 marca 2015, 21:05

Amnesii czy Penumbry to bym się nawet nie odważył włączyć :P.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 marca 2015, 21:13

:mysli: A tu całe serie są produkowane i ktoś musi w nie grać, bo pewnie się sprzedaje. :|
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40

Postautor: Shadow » 27 marca 2015, 21:52

Klimat jakoś specjalnie nie ma dla mnie znaczenia, ważne żeby produkcja prezentowała odpowiedni poziom.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 marca 2015, 22:02

Shadow pisze:Klimat jakoś specjalnie nie ma dla mnie znaczenia, ważne żeby produkcja prezentowała odpowiedni poziom.

Może coś więcej, rozwiń temat, bo co to znaczy dla ciebie odpowiedni poziom i czego poziom?
Moje gry

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 27 marca 2015, 22:38

Urszula pisze::mysli: A tu całe serie są produkowane i ktoś musi w nie grać, bo pewnie się sprzedaje. :|

Ja kupuję, gram i chcę więcej!
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40

Postautor: Shadow » 28 marca 2015, 22:06

Urszula pisze:
Shadow pisze:Klimat jakoś specjalnie nie ma dla mnie znaczenia, ważne żeby produkcja prezentowała odpowiedni poziom.

Może coś więcej, rozwiń temat, bo co to znaczy dla ciebie odpowiedni poziom i czego poziom?

Otóż pod pojęciem odpowiedni poziom miałem na myśli ciekawe i wpadające w pamięć zagadki, interesującą fabułę, wysoką grywalność, również dobry dubbing oraz napisy mają dla mnie znaczenie.

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 29 marca 2015, 00:02

Łatwiej mi wymienić podgatunki, których nie lubię. Horrory w stylu FPP oraz gry surrealistyczne. Na pierwszych się boję i podskakuję niczym szturchana widelcem pensjonarka, drugie sprawiają, że znika jedna z najważniejszych dla mnie cech gier przygodowych - logika.

Więc nie będę się rozpisywał o swoich preferencjach związanych z klimatem gry, ale bardziej o mechanice. Otóż wejrzałem wgłąb siebie, przekopując jakieś stare koce, zadawnioną miłość do Samanth Fox i stosik nigdy nieużytych cheatów do Amigi i się się okazało, że najbardziej uwielbiam gry, w których zbieramy dużo przedmiotów, a jak inventory jest rozbudowane i daje możliwość nimi manipulować, to już w ogóle cyfrowy orgazm z przytupem. Kolejną istotną dla mnie sprawą są dialogi. Wypowiedzi nie mogą być zbyt długie, a ilość rzeczy, o które można zapytać, nie powinna przekraczać dopuszczalnej normy 5 wyborów. Inaczej szybko się męczę, a te przedłużane gadki szmatki wybijają mnie z rytmu. Jakaś babcia szósty raz napierdziela o odnoszącym sukcesy macaczu wielbłądów z Grójca, a człowiek siedemnaście ekranów musi to przeklikać.

Ostatnią, choć niemniej ważną sprawą są dopracowane lokacje, w których po prostu chce się przebywać. Których przeszukiwanie daje frajdę. Najlepiej jeśli każda z takich lokacji stanowi osobny świat, w którym można sporo zrobić. Irytuje mnie, jeśli pomiędzy lokacjami twórcy dodają na siłę kilka pustych "przejściówek".

Przeczytałem swój post i sobie zdałem sprawę, że te moje opisy brzmią strasznie infantylnie, jakbym mi w dzieciństwie czapka z dupki od chleba zbyt mocno uciskała głowę, ale trudno to inaczej ująć w słowa. To tak, jak ktoś fana fantasy pyta - o czym jest ta książka? A człowiek w dobrej wierze brnie - "że to jest o takim smoku, i że jest magiczny miecz..." - wrrr!
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Wróć do „Ankiety”