Darkness within: in pursuit of Loath Nolder - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
14%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
29%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
29%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
29%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Darkness within: in pursuit of Loath Nolder - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 16:35

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Re: DW: In Pursuit of Loath Nolder - Ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 16:36

Gra jest świetna. Nie lubię horrorów i w nie nie gram, ale ten wessał mnie jak czarna dziura. z jednej strony strasznie się bałam wchodzić do tych paskudnych tuneli i studni, a z drguiej nie mogłam się powstrzymać, tak bardzo chciałam odkryć, co tam jest. Fajne zagadki, klimat, muzyka i ogólnie świetny pomysł z tym rozmazywaniem się obrazu, rozglądaniem na boki i zacieraniem się granicy między jawą a snem. Minus za konieczność ściągania patcha. Ocena: 9.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Re: DW: in pursuit of Loath Nolder - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 16:58

OCENA GRY: 8/10

ZALETY:

+ niezła fabuła
+ ciekawe zagadki
+ bardzo fajna muzyka
+ klimat grozy i napięcia
+ niezła grafika
+ proste sterowanie
+ udana polonizacja

WADY:

- za krótka
- trochę za ciemna kolorystyka
- bez patcha nie można ukończyć rozgrywki
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Re: Darkness within: in pursuit of Loath Nolder - ocena użytkownika

Postautor: Vicek » 06 grudnia 2013, 14:01

Największym minusem Darkness Within jest według mnie bardzo chaotycznie prowadzona narracja. Możemy ukończyć grę nie odkrywając wielu szczegółów pozwalających na pełne zrozumienie fabuły. Ja niestety nie odnalazłem wszystkich notatek i innego rodzaju wskazówek, i po obejrzeniu napisów końcowych byłem porządnie zdezorientowany...
Kolejną wadą jest ogromna liczba bugów. Gry nie sposób ukończyć z włączonym wygładzaniem krawędzi.
Na szczęście są i plusy. Podstawowym jest klimat - strach głównego bohatera jest niemal namacalny. Oprawa audiowizualna jest nastrojowa, a i zagadki są na tyle wymagające, że ich rozwiązanie przynosi sporo satysfakcji.
6.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Postautor: ZenekZombie » 03 sierpnia 2015, 02:11

Miła, przyjemna, klimatyczna produkcja jeno w ogóle nie straszna. Niestety nie jest to tytuł przy którym mimowolnie będą się jeżyć włoski, na co po cichu liczyłam. Poza tym zagadki stoją na przyzwoitym poziomie, oprawa audio-wizualna może się podobać. Fabuła przykuwa do monitora. Jak wspomniał Vicek: ilość bugów jest zatrważająca. U mnie najczęściej przejawiała się znikającymi z mapy lokacjami :[

ocena: 6 i trochę (w ankiecie 6)
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 10 grudnia 2015, 16:45

Jest to jedna z niewielu gier, w które grałam tylko raz. Moja pamięć jest zawodna i takaż będzie ocena. Na pewno momentami się bałam, ponieważ oprawa graficzno-muzyczna napędzała ten strach. Choć same stwierdzenia bohatera, że się boi, raczej śmieszyły niż straszyły. Bugi w grze skutecznie zniechęcały do prowadzenia śledztwa i badania ksiąg, gdzie pamiętam, że często zaznaczałam całe wpisy, żeby akcje pchnąć do przodu (widocznie coś było nie tak z moim logicznym myśleniem). Zagadki muzyczne, choć najczęściej się ich nie boję, tutaj również dały się we znaki. Kolejna kiepska sprawa to ginięcie głównego bohatera, gdy wybrałam niewłaściwą odpowiedź- było to bezsensowne i choć gra sama się zapisywała i pozwalała wybrać jedyną słuszną, to było to niefajne. Tyle pamiętam z gry i rozgrywka mnie na tyle zniechęciła, że do tej pory nie odpaliłam jej kolejnej części, ba nawet nie wypakowałam z folii, co u mnie rzadko się zdarza. Moja końcowa ocena to cała wielka 6/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Wróć do „Darkness within: in pursuit of Loath Nolder”