Obduction - nowa gra Studia Cyan

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Re: Obduction - nowa gra Studia Cyan

Postautor: Zagadka » 25 sierpnia 2016, 22:45

Urszula pisze:Nie, testowanie polonizacji oraz działanie gry. Za polonizację odpowiedzialna jest Przygodomania, wprawdzie nie całościowo, bo w ostatniej chwili dodane zostały nowe materiały, ale większość tłumaczenia jest nasza.

O, to ciekawostka. Kto z naszych drogich forumowiczów tłumaczył grę :)?
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 25 sierpnia 2016, 22:46

To już pozostanie słodką tajemnicą tłumacza. :) A właściwie powinieneś wiedzieć, bo wszystkie gry tłumaczy jedna i ta sama osoba czyli nasz twig.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 sierpnia 2016, 07:35

Urszula pisze:Premiera gry tuż, tuż więc popatrzcie na screeny. Dzięki firmie Techland mogłam poznać wcześniej grę. :)

Obrazek

Gdybym nie wiedział, z którego roku jest ta gra i miał ustalić datę powstania to bym powiedział, że przełom XX-XXI. Tragicznie to wygląda. :zalamka:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 sierpnia 2016, 09:08

Jestem zupełnie innego zdania, jest to porzucona dziecięca zabawka, która nadgryziona zębem czasu walała się gdzieś na starym placu zabaw. To jest właśnie piękne, umiejętność przekazania graczowi jakiejś informacji. Miejsce opustoszałe pokryte kurzem i zagubiona gdzieś w pyle i kurzu stara zabawka.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 sierpnia 2016, 15:56

Moje gry

Attimo
Publicysta

Postautor: Attimo » 26 sierpnia 2016, 18:53

Urszula pisze:Powiem tak, nie wolno się nastawiać na Mysta, Rivena, ale jest dobrze. Czy będzie hitem... nie wiem.

Czuję, że się lekko zawiodę, ale jako wielki entuzjasta serii Myst, po prostu muszę w to zagrać :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 sierpnia 2016, 19:31

Świat jest piękny, ale technicznie na razie jest źle. Zagadki sa bardzo fajne, czegoś tej grze brakuje, ale nie umiem powiedzieć, co mi przeszkadza, jest jakiś niedosyt. Myślę, że nie będzie wielkiego zawodu czy rozczarowania, ale to nie jest Myst IV :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 sierpnia 2016, 07:38

Urszula pisze:Jestem zupełnie innego zdania, jest to porzucona dziecięca zabawka, która nadgryziona zębem czasu walała się gdzieś na starym placu zabaw. To jest właśnie piękne, umiejętność przekazania graczowi jakiejś informacji. Miejsce opustoszałe pokryte kurzem i zagubiona gdzieś w pyle i kurzu stara zabawka.

No nie wiem. Gdy patrzę na ten obrazek to jakoś mnie to nie przekonuje.

Urszula pisze:Zagadki sa bardzo fajne, czegoś tej grze brakuje, ale nie umiem powiedzieć, co mi przeszkadza, jest jakiś niedosyt. Myślę, że nie będzie wielkiego zawodu czy rozczarowania, ale to nie jest Myst IV :)

Wrażenia po zagraniu w pierwszego Mysta nie da się powtórzyć. :oczko:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: twig » 27 sierpnia 2016, 17:33

Urszula pisze:To już pozostanie słodką tajemnicą tłumacza. :) A właściwie powinieneś wiedzieć, bo wszystkie gry tłumaczy jedna i ta sama osoba czyli nasz twig.

Żeby nie było - nie odpowiadam za radosne wywkity w menusach gry, bo tego pliku nie tłumaczyłem.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 sierpnia 2016, 17:38

Sir_Kiełbasa pisze:Wrażenia po zagraniu w pierwszego Mysta nie da się powtórzyć. :oczko:

Chyba masz rację i pewnie oto chodzi.
Moje gry

Awatar użytkownika
Point_Click
Publicysta
Podziękował(a): 75 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: Point_Click » 27 sierpnia 2016, 20:20

Patrze na te wszystkie "świetne" produkcje z grafika 3D i chce mi się płakać, gdzie są stare dobre 2 i 2,5D? :(

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 27 sierpnia 2016, 20:36

Na szczęście odeszły w zapomnienie :dziadek:

Dzięki czemu możemy grać w Obduction :E
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 70 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 28 sierpnia 2016, 12:21

Point_Click pisze:Patrze na te wszystkie "świetne" produkcje z grafika 3D i chce mi się płakać, gdzie są stare dobre 2 i 2,5D? :(

Odeszły w zapomnienie bo ludzie wolą 3D, grafika najważniejsza niż fajną fabułę, humor, świetne postaci oraz klimat. Druga sprawa to koszty, produkcje jak Broken Sword 2 bardzo są kosztowne. Takie czasy, nijakość za wysoką cenę się sprzedaje :( Z drugiej jednak strony np: Tajne Akta Tunguska jak i Black Mirror 1 choć są w 3D to mają klimat 2D :) A Broken Sword 3, które jest też w 3D, wygląda dla mnie jak platformer, typowa zręcznościówka z tym widokiem tpp.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 28 sierpnia 2016, 13:25

A co powiesz o współczesnych grach 3D, które mają "fajną fabułę, humor, świetne postaci oraz klimat"?

Mieszanie pojęć do niczego dobrego nie prowadzi, bo "za starych dobrych czasów 2D" sporo gier miało kiepską fabułę, marny humor, płaskie postaci i wszechobecną nudę. Część z nich uchodzi dzisiaj za prawdziwe perełki :rotfl2:
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: twig » 28 sierpnia 2016, 13:55

Nfsfan83 pisze:Z drugiej jednak strony np: Tajne Akta Tunguska jak i Black Mirror 1 choć są w 3D to mają klimat 2D :)

W tych grach mamy trójwymiarowe postacie na dwuwymiarowych tłach, czyli 2,5D.

Nie jojczcie. Są dobre gry 3D i beznadziejne gry 2D. Grafika nie ma nic do rzeczy.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 70 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 28 sierpnia 2016, 14:00

kNOT pisze:A co powiesz o współczesnych grach 3D, które mają "fajną fabułę, humor, świetne postaci oraz klimat"?

Mieszanie pojęć do niczego dobrego nie prowadzi, bo "za starych dobrych czasów 2D" sporo gier miało kiepską fabułę, marny humor, płaskie postaci i wszechobecną nudę. Część z nich uchodzi dzisiaj za prawdziwe perełki :rotfl2:

No zgoda, ale 3D jak dla mnie najlepiej sprawdzają się w fps, wyscigowych nawet rpg :) a przygodowe gry powstawały jako 2D i w tym stylu graf były najlepsze. Taki Ethan Carter, nie grałem, ale w tym przypadku, widok jak w fps, grafika w 3D buduje klimat. Ale np Gabriel Knight 3 wyglada w porównaniu z 1 słabo. Wiadomo, teraz grafika 3D jest o wiele lepsza ale nic nie pobije klimatycznych 2D przygodówek vide Gabriel Knight 1 :D dla mnie majstersztyk.

@Twig to czemu nie czuję gier przygodowych w 3D???
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: MrPepka » 28 sierpnia 2016, 14:17

Z drugiej strony zaletą gier 3D jest możliwość uruchomienia w panoramicznych rozdzielczościach bez ich rozciągania. Po za tym jak to było wspomniane są też słabe gry 2D jak np. 7 dni i 7 nocy. a co do grafiki wspomniana przeze mnie gra była 2D ale miała słabą jak na tamte czasy grafikę więc to nie jest reguła.

Awatar użytkownika
Point_Click
Publicysta
Podziękował(a): 75 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: Point_Click » 28 sierpnia 2016, 15:29

Dla jasności dodam, że nie uważam każdej gry z grafiką 3D za beznadziejną, a każdej z grafiką 2D i 2,5D za rewelacyjną. Chodzi mi o to, że ja po prostu kocham gry "płaskie" i po prostu brakuje mi w nowych grach, że nie mogę sobie "popatrzeć na 2D" :P

Poza tym większość najnowszych gier z grafiką 3D za bardzo próbuje się zbliżyć do rzeczywistego wyglądu, tak, że mamy wrażenie, że to faktycznie mogłoby tak wyglądać w naszym życiu, a jednak w tych płaskich grach ma się wrażenie, że wszystko jest takie bardziej bajkowe i nierealne... i... to mnie kręci ;P

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: MrPepka » 28 sierpnia 2016, 15:36

To jest nas dwóch

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 28 sierpnia 2016, 18:14

Nfsfan83 pisze: a przygodowe gry powstawały jako 2D i w tym stylu graf były najlepsze.

Nie, najpierw były tekstówki. Sam tekst, wpisywanie komend z klawiatury, zero grafiki. Wróćmy do tamtych czasów, bo przecież książki są najlepszym medium, a jak wiadomo grafika zabija wyobraźnię... :facepalm:
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Obduction”