Eyes of Ara, The - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
25%
9. Prawie doskonała
2
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Eyes of Ara, The - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 16 lipca 2016, 17:55

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=30#p3488
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Eyes of Ara, The - ocena użytkownika

Postautor: chris85 » 19 sierpnia 2016, 15:31

Jak dla mnie 9/10 :D fajne zróżnicowane zagadki, ciekawa grafika. Przejście całości zajęło mi jakieś 10 godzin. Polecam szczególnie fanom Mysta.
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
grażka
Kontakt:

Postautor: grażka » 22 sierpnia 2016, 13:17

zakupiłam niedawno te gre i uważam że rewelacja. W koncu gra w ktorej trzeba coś pomyśleć, w ktorej są wyzwania i która nie zajmuje tylko jednego popołudnias. Ciekawe zagadki w tej grze i przede wszystkim duża i ch ilosć.
Lubię przygody. Ostatnio postanowiłam skoczyć na bungee z 20 metrów. Na co dzień pracuje jako księgowa. Kalisz to miejscowość w której mieszkam i pracuję oraz prowadzę swój biznes. :oczko:

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 09 października 2016, 13:36

Eyes of Ara to typowy przedstawiciel gier mystowatych, poruszamy się systemem węzłowym z obrotami o 360. Szukamy porozrzucanych notatek i ksiąg, wskazówek zapisanych na skrawkach papieru itp. Pełno tu dziwnych mechanizmów, dźwigni i tajemniczych pudeł. Większość zagadek przechodzimy z palcem w... nosie, ale pod koniec trafia się kilka naprawdę trudnych puzzli. Nie pozostaje nic innego tylko trzeba szukać papieru i ołówka (takiego prawdziwego), bo inaczej nie da rady. Oprócz dużej ilości głównych łamigłówek popychających fabułę do przodu i otwierących kolejne pomieszczenia, sporo też jest znajdziek i sekretów. Część z nich poprzedzona dodatkową, nieobowiązkową zagadką. Co powiecie na takie umieszczone w napisach końcowych?

Po ukończeniu gry możemy się wałęsać bez ograniczeń po zamku i próbować odszukać brakujące znajdźki. Tutaj trochę pomogłem sobie netem, czasami nie mogłem się nadziwić jak mogłem być tak ślepy i niezauważyć jakiegoś przedmiotu. Przecież tak dokładnie przeczesałem kursorem ekran. Podobało mi się również dopracowanie produktu, zero zwiech, bugów czy innych problemów technicznych. Do tego gra chodzi płynnie na starym laptopie generując ładną grafikę 3D. Rzadko to spotykane w dzisiejszych czasach.

Na minus tylko jeden autosejw, nie można wrócić do poprzednich sejwów. Jedna kilkuetapowa zagadka (która mnie poważnie przystopowała), gdzie poprawne rozwiązanie nie powoduje widzialnej natychmiastowej zmiany. Przypuszczałem, że po prostu coś źle robię i kombinowałem dalej. Na końcu licznik pokazał, że ukończenie gry zajęło mi niecałe 18h włącznie ze wszystkimi sekretami i znajdźkami, ale w odnalezieniu niektórych wspomogłem się hintami z internetu. Oczywiście nie wliczone tu są godziny spędzone nad kartką z ołówkiem w ręku. 8+/10

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 24 października 2016, 16:37

Bardzo poważnym minusem jest brak wersji pl. Jest tak dużo tekstu do czytania, który wnosi wiele do gry, opowiadając historię, a jednocześnie naprowadzając na zagadki, że moja słaba znajomość powodowała, dezorientację pomijam fakt, że pewnie troszkę straciłam z opowieści. Jeden zapis to kolejny minus, choć mniej uciążliwy, gdy mogę łazić po całym zamku ile chcę, by odszukać wszystko, co zostało ukryte. Twórca zaś wykazał się niezwykłym talentem ukrywania całej masy znajdziek, we wszystkich możliwych zakamarkach. Zagadki na zróżnicowanym poziomie oczywiście bardzo mi się podobały, choć przy niektórych pod nosem psioczyłam. W sumie cała gra to jedna wielka zagadka i przy ich rozwiązywaniu fajnie się bawiłam. Graficznie wygląda tak jak powinna, w tle przygrywa spokojna relaksująca muzyka i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Moja ocena 10/10.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Wróć do „Eyes of Ara, The”